Образ и подобие

  • 3 051
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
За образи и фикция да поговорим Grinning Има ли образ от киното/литературата/изобразителното изкуство, ако щете, с който ако и да не се отъждествявате, то поне намирате общи черти? А, на коя героиня бихте искали да приличате? Става дума само за измислени герои Grinning А, кой е филмът/книгата/картината/песента, в която бихте заживели с удоволствие?

# 1
  • Мнения: 3 447
Стига, бе Мю, събота сутрин е, все пак  Simple Smile
Значи като първа хрумка преди да съм пила кафе - живее ми се на Улица Консервна  Sunglasses
Отивам да пия и да мисля още.

# 2
  • Мнения: 2 212
Иска ли питане - Пипи Дългото Чорапче  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 533
Много искам за една вечер да съм Анджелина Джоли, да видя хубаво ли е да си хубав!

Много съм любопитна да отида в Агуа Санта, да се запозная с Риад Халаби, да му разгледам магазина "Бисерът на Ориента" и да седнем да си поговорим едно хубавичко!

# 4
  • Мнения: 3 447
А, и аз бих наминала към Агуа Санта  Simple Smile
Още: бих поживяла на Крит, в навечерието на Великден, когато цъфтят портокалите...
Понеже стана дума за "Делтата на Венера" в една друга тема... нямам против да се завъртя и там  Blush

Май никога не съм се идентифицирала с литературни/филмови героини обаче  newsm78
Пак ще се включвам.

# 5
  • Мнения: 431
Намирам общи черти с някои от героите на Хесе.
Ще ми се да приличам на Мелани Уилкс.
А ми се иска да живея в Нангияла или Нангилима.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...

# 7
  • Мнения: 1 629
Бих направила туристическа обиколка на Анкх Морпорк, на собствена отговорност Grinning В Агуа Санта без мен, че ще им спретна революсион, навярно. Виж, английските колонии ги обичам, само да съм от аристокрацията, де.
На Улица Консервна за един купон при Док. На стоп из Америка с Дийн. Бих искала да посвиря на Виановото коктейлно пиано. На лимонада със семейство Глас. Ще се застоя из Фицджералдовото общество най-вече, със сигурност Grinning

# 8
  • Мнения: 4 806
колкото и да мисля, все не мога да се сетя за такъв образ, на който бих искала да съм поне бледо копие...

# 9
  • Мнения: 1 840
Бих искала да съм като Форест Гъмп - начинът, по който възприемаше света и по който реагираше на нещата, които му се случват - ето така човек може да бъде истински щастлив, макар че това може би е възможно само с неговия коефициент на интелигентност - "Блажени бедните духом".

Иска ми се да живея в света на Дон Жуан от филма "Новият Дон Жуан" с Джони Деп и Марлон Брандо.

Иска ми се да работя в колектива на Али Макбийл.

А, да - и при Пипи Дългото Чорапче - също. Party

А външно искам да приличам на Уинона Райдър или Лив Тейлър.

Искам да живея като в комедия. hahaha

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Толкова рано сутрин се сещам единствено, че се оприличавам на инфантилните нервачки от филмите на Мег Райън. За книга ще се включа после.

# 11
  • Мнения: 2 161
Не се отъждествявам с нея,но все пак имаме нещичко общо-Скарлет О'Хара.Аз имам същият хъс и също като нея съм готова на какви ли не комбинации,за да постигна целта си.Също като нея в труден момент не се вайкам и не охкам,а действам.
Има една книга "Жена" на японският писател Такео Аришима.Героинята много ми допада,всъщност тя е една своеобразна Ана Каренина,само ,че в друго време и при други нрави.Въпреки,че животът й приключва трагично,аз бих искала да бъда на нейно място.Нямам нищо против да бъда за кратко и Фермина Даса.Много са героините,с които бих си сменила за кратко мястото.

# 12
  • Мнения: 2 161
Толкова рано сутрин се сещам единствено, че се оприличавам на инфантилните нервачки от филмите на Мег Райън. За книга ще се включа после.
Аха,ще ти се!Те са толкова мили и фини Rolling Eyes

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз съм мила, фина и  нежна. С моментни включвания на тъмната ми половина  Grinning

# 14
  • Мнения: 258
С удоволствие бих се помотала из Хогуортс, сред вълшебства и приказни същества. Също така ми се иска да се впусна в приключения с Д`Артанян и другите мускетари или да поплавам със Сандокан и пиратите му.

# 15
  • Мнения: 5 877
Хъм, хъм, хъм, понякога имам острия език на Беатриче от "Много шум за нищо"  Laughing
гореуказаните ул. "Консервна", лимонада със сем. Глас и пламтящите чаршафи на А. Нин също бих посетила, но май въпросът беше друг, а без идентификация завяхва половината удоволствие от четенето, така че списъкът е въздългичък.
Тука четат и мои познати, бива ли да се компрометирам толкова...
--а, сега ЛС се обади, че съм приличала на Лейди Чатърли...  Laughing

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ах, лейди Чатърли, но само понякога  Blush

# 17
  • Мнения: 2 161
Аз съм мила, фина и  нежна. С моментни включвания на тъмната ми половина  Grinning
Нещо като романа на Стивън Кинг Тъмната половина ли? Grinning

# 18
  • Мнения: 3 818
За филми не се сещам.
Иначе се изживявам като смесица между Мартин Идън и Арагорн Laughing

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.

# 20
  • Мнения: 1 629
Да, идентификацията я пропуснах, да видим: Итън Хоули от Зимата на нашето недоволство, не е точно героиня, но ме описва добре.

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.
Ужас ли?Защо?

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чак ужас не. Тя е имала вълнуващ и пълен живот. При все обратите в него.

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Искам да разгледам Тар Валон, Кемлин, Кайриен, искам да съм принцеса Лея или Моарейн, или Сюан, ама без частта с усмиряването... Искам да съм Авиенда, Мери Попинз или Джейн Банкс, Минерва Макгонъгол или (нищо общо) Елизабет Бенет. Мда...

# 24
  • Мнения: 14 486
мисля, мисля /доколкото е възможно в събота сутрин след учене до късно вечерта/ и май няма героиня от книга или филм с които да се отъждествявам изцяло. от всяка по нещо, но няма образ който да се припокрива с мен. както казва Зелда Фитцджералд: "Аз съм истинска само когато съм някой друг, когото съм надарила с чудесни качества, родени от моето въображение" Това изречение ме описва доста добре, или поне доскоро. в момента съм в период /завръщането на сатурн го наричат някои/ в който преоценям голяма част от решенията си, намеренията си и т.н.
а понеже питаш и евентуално за песен - "оранжево небето" може би?!

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.
Ужас ли?Защо?
Ами,ако си чела книгата може да разбереш.За мен живота на Ния,както е писала и Ваня е бил много вълнуващ,но не е бил много щастлив.Много труден и много голям урок.Написах ужас,защото за миг си представих Ваня,по стъпките на Ния,и то в началото на семейния и живот.За това,иначе не съм имала в предвид,че е УЖАС.

# 26
  • Мнения: 2 161
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.
Ужас ли?Защо?
Ами,ако си чела книгата може да разбереш.За мен живота на Ния,както е писала и Ваня е бил много вълнуващ,но не е бил много щастлив.Много труден и много голям урок.Написах ужас,защото за миг си представих Ваня,по стъпките на Ния,и то в началото на семейния и живот.За това,иначе не съм имала в предвид,че е УЖАС.
Аз книгата съм я чела,но мисля,че ти трябва пак да я прочетеш.Точно началото на семейният й живот е най-хубавата част изобщо от животът й.Съжалявам,че разводних хубавата тема.

# 27
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Последно от мен.Не мисля,че намеците на една свекърва,че не можеш да имаш деца е най-приятното в семейния живот.И постоянното натякване за това,не би могло да ме радва.Няма значение.Всеки си има различно мнение,кое е хубаво и кое не.Приключил е въпросът за мен. Peace Peace Peace

# 28
  • Мнения: 2 161
Последно от мен.Не мисля,че намеците на една свекърва,че не можеш да имаш деца е най-приятното в семейния живот.И постоянното натякване за това,не би могло да ме радва.Няма значение.Всеки си има различно мнение,кое е хубаво и кое не.Приключил е въпросът за мен. Peace Peace Peace
Намеци!Султана Глаушева в по-късен етап от книгата е безкрайно жестокакъм снаха си.Но когато прочетох,че Де Ваня се оприличава на нея,по-скоро си припомних колко много Лазар обичаше Ния,как я боготвореше и колко силна беше тази жена,отколкото как свекърва й я е тормозила...Връзката между тези жени е силна,припомни си как Султана помогна на снаха си да роди,всеки път плача,когато чета тези пасажи.Разглеждаш повърхностно романът на Талев.Айде,последно включване от мен.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Но когато прочетох,че Де Ваня се оприличава на нея,по-скоро си припомних колко много Лазар обичаше Ния,как я боготвореше и колко силна беше тази жена,отколкото как свекърва й я е тормозила...Връзката между тези жени е силна,....

Ахам...Султана обичаше Ния, да. И Ния изстрада детето си, да. И Лазар беше винаги с нея, да. Това е.
Все пак това са литературни герои. Не се задълбочавайте върху евентуалното развитие на живота ми. Благодаря.

# 30
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Толкова рано сутрин се сещам единствено, че се оприличавам на инфантилните нервачки от филмите на Мег Райън. За книга ще се включа после.

И аз тутакси се сетих за нея. Не бих имала нищо, ама нищо против да послушам приказка в нейната малка книжарница - "Имате поща". Също не бих имала нищо против да се запозная отблизо с Томас Краун и да посетя къщата на Кевин Костнър от "Писмо в бутилка". за книги...в доста бих прескочила.

# 31
  • Мнения: 3 405
Преди петнайсет години се сравнявах с героинята от "Фиеста" на Хемингуей - Брет. Може би защото имах същата прическа и бях очарована от времето и мястото на действието, и от бохемския живот.

После като се запознах с мъжа ми бях Мишел Пфайфър Wink

Сега съм героиня от книгата на собствения си живот. Изглежда остарявам...

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Медицинската сестра от "Английския пациент"........Искам да летя с Екзюпери.......и да поживея в подводницата на Жул Верн..........

# 33
  • Мнения: 412
На Улица Консервна за един купон при Док. На стоп из Америка с Дийн. Бих искала да посвиря на Виановото коктейлно пиано. На лимонада със семейство Глас. Ще се застоя из Фицджералдовото общество най-вече, със сигурност Grinning
...ах Мю, ако продължаваш така да ме радваш  Laughing
и аз искам около коктейлното пиано, определено бих искала да съм Корделия Вал, за да си поиграя с Йоханес и да го победя в любимата игра  Heart Eyes, малко в Сребърния век задължително, после у сем.Глас, но най-ми се иска да се сдобия с число на Ердьош..едно, ако може ммм суперска тема...малко и при Питър Пан, а после някоя вечер да видя 43 залеза  Hug

...и мис Бенет разбира се, но вживяването във форума успешно ми замества някоя от книгите на Джейн Остин  Grinning...предразсъдъци и съвсем малко гордост  Laughing

Мю, I think you should know it,
I'm also that kind of a little hedge-poet  Wink

Честит ти именник!     bouquet Да ти е жив и здрав и мнооого щастлив  Grinning

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 23:37 от chandra

# 34
  • Мнения: 389
Различно ... в различни периоди...

Маргьорит Готие, Дамата с камелиите

# 35
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Искам да видя Били Холидей; да изкарам поне една нощ в "Cafe Society" и да я слушам как пее "Strange Fruit"

# 36
  • Мнения: 1 629
Писнало ви е сигурно от нашите любовни обяснения с Чандра, ама няма начин Laughing  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Което ми напомня, че имаш да ми пускаш листче под вратата на свой ред Wink

# 37
  • Мнения: 2 818
Амели Пулен... и донякъде главната героиня от Дяволски сметки (Холмарк)...

# 38
  • Мнения: 592
Като бях малка исках да съм като Роня - дъщерята на разбойника, в пубертета като Скарлет О' Хара, а сега ....като себе си Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 1 244
Луд гений. (ама не лош Naughty)
Да кажем Рейнман.

Първото - лесно, ама за второто ...  Rolling Eyes Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 759
      Идентифицирала съм се много дълго с Вапцаров. Иначе - на никого не съм/не бих искала да приличам. Ако можеше да разменя живота си с нечии друг (не съм искала, но сега ме накарахте да се замисля) мисля, че бих избрала живота на Лейди Даяна. До края.
      Иначе, без да става дума за никоя определена личност - винаги съм искала да съм по-женствена - да мога да си оправям косата сякаш е смисъла на живота ми и да пърхам с клепки... Да мога да задавам наистина тъпи въпроси. Не искам да бъда силна...

# 41
  • Мнения: 11 307
Аз съм ТО.

# 42
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не искам да съм като никого, нито да живея чужд живот, филмов и литературен.
Моят собствен живот е толкова шантав, че го докарва и даже понякога задминава доста филмови и книжни истории. Мисля, че всеки живот е уникален, сам по себе си.
На кого приличам аз? Доста на Никита (Люкбесоновата Никита - затворена, темерут, другите на една страна, тя от проклетия - на друга. Проклета, заядлива, пък някъде много дълбоко чувствителна, една такваз. Blush)
В същото време ужасно приличам на катерицата Скрат от "Ледена епоха".
Ей ми го животът - все гоня жълъда и създавам бедствия. Mr. Green
П.П. Андо, какво ще правиш в чаршафите на Анаис Нин, мари?  Mr. Green

Ей ме на:

# 43
  • Мнения: 5 877
ми то там цяло общество, нали все ми пилят сол на главата, че не съм излизала в общество...

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
ми то там цяло общество, нали все ми пилят сол на главата, че не съм излизала в общество...

rotfImbo
Ще ме умориш!  hahaha
А още съм млада  Flutter.

# 45
  • Мнения: 5 877
Няма да те уморя, орден, орден ще ти дам за лафа със съботната шкембе-чорба, сега затапвам съпружието при всеки подобен случай. Да ми напомниш при следващо виждане да нося ордена.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 328
Фантагиро.

# 47
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Бриджит Джоунс, нищо че съм от самодоволните женени  Mr. Green

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не се оприличавам на ни един герой/героиня. То таз богата душа между два листа можеш ли я сложи  Mr. Green
Пусто заради тая тема се мъча да пиша на фонетична клавиатура и мисълта ми избързва.
Като по-малка исках да се тупна в някоя от книгите на госпожа Остин и да ги възмутя. Сега остарявам и не ща никого да провокирам.
Но тъй като цяло лято ми хвалиха госпожа Каренина, ще се жертвам и ще поискам да ида да й зашия два на тая дама.

# 49
  • Мнения: 155
Бих искала да бъда Скарлет О`Хара или Вечната Амбър, обаче май повече се доближавам до Елизабет Бенет и ми се иска да се върна във времето на Нефертити, да видя висящите градини на Семирамида и да почувствам властта и екзотиката от времето на Клеопатра /май съм доста феминистки настроена тая вечер   Thinking/

# 50
  • Мнения: 620
Kато героиня.....Пепеляшка.......аз го започнах преди 10 години,ама
отзад напред....в един слънчев ден бях с рокля като принцеса...и
после станах Пепеляшка smile3506
Може и на Арабела пръстенчето да ми даде някой само,аз приказката сама ще си я напиша smile3503

А иначе бих живяла в "Уилоу" или "Хрониките на Нарния" Laughing Sunglasses

# 51
  • Мнения: 6 206
Жената, която припознах от моята кръвна група - героинята на Джоди Фостър от филма Контакт. Пък и какво гадже заби и аз нямаше да му простя.

# 52
  • Мнения: 239
Виждам се като Зевс с елементи на Брад Пит.

Винаги съм искал да тресна Клеопатра за да разкажа на аверите кво е било, прави ли или не прави, пуска ли там или не пуска, харесва ли и гагинга или не, жадна ли е и тъй нататък - мъжки работи, с които не желая да ви занимавам все пак за да не направя просташко впечатление ако се сещате за какво става дума все пак.

Живее ми се в анимационното филмче Пауърпъф Гърлс. Бих им чупил главите всеки ден на всички. Шутове и тупаници.

# 53
  • Sf
  • Мнения: 808
Искам да съм в древна Гърция. Да пия разредено вино, да ходя за маслини и да чакам Одисей Simple Smile

Да съм модел на Монпарнас и да зъзна с настръхнали връхчета на някое таванче с капандура.

Да съм мръсна циганка в Андите и да нося зъби от оцеола.

# 54
  • Мнения: 3 491
Последният ми спомен е, че имах потенциала да се осъществя като мадам Бовари. За радост прочетох книгата навреме, та се опазих от такъв образ и подобие. Много ми се ще това да е бил краят на литературните ми прилики. Ама как да съм убедена, като не чета много.

# 55
  • Мнения: 183
Иска ми се дъщеря ми да ме отъждествява с Мери Попинз,ама пусто хич не ми се отдава, и то не само откъм чадърче

# 56
  • София
  • Мнения: 6 743
Не се опиличавам на никой герой, но бих искала на моменти да съм Елизабет Бенет, а на моменти лейди Чатърли.Понякога пък, да съм Пипи, а друг път да съм Скарамуш ..... Crazy ...луда работа.
По-добре да съм си аз   Mr. Green
А от филмите....оооооо, колко героини съм искала да бъдааааа  ooooh! , но като свърши филма бързичко слизам на земята  Blush

# 57
  • Мнения: 2 792
  В момента нямам образ, който да ме е вживял до толкова, че да искам да ме измести, то с тез закони и наредби дет ги чета постоянно ще ми е и трудно да си намеря такъв  (примерно много искам да съм чл.51 ал.1 изречение второ  Crazy Mr. Green)

  Навремето исках да съм Белю Пушилката, да живея в Аляска, да копая за злато дъвчейки сушено месо и тн., направо си съжалявах, че не съм родена в онези времена. Разликата в пола с избрания от мен образ, никога не ми е правила впечатление, забелязох я едва сега, като видях, че всички се отъждествявате в женски образи, какво ли биха казали психолозите за това....всъщност не ме интересува  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 759
Разликата в пола с избрания от мен образ, никога не ми е правила впечатление..
     Tи ме хвърли в размишления ей сега... Хич и не забелязах, че само с женски образи се отъждествяват другите... Ще взема да се прегледам с този мой Вапцаров... Може да значи нещо?  newsm78

# 59
  • Мнения: 1 629
Много моля, аз съм се отъждествила с мъжки ообраз Crossing Arms

# 60
  • UK
  • Мнения: 3 959
Искам да съм партньорка на Хю Грант, където и да е.

# 61
  • Мнения: 3 818
Много моля, аз съм се отъждествила с мъжки ообраз Crossing Arms

Я тоже Laughing
А разсъжденията на Кифлата за "навремето" ме подсетиха как като бях малка любимата ми книга беше Митко Палаузов и умирах да съм там при него и да помагам на добрите Laughing Laughing

Иначе на втори прочит относно къде искам да съм, искам да присъствам на разговорите на деградатите от "Мартин Идън", както и в имението на Дик от Малката стопанка на голямата къща, пак да им слушам разговорите.
ИСка ми се да ошетам и Средната земя, но наскоро си говорихме с приятели, че ако си прост орк, там едва ли е много забавно Laughing

# 62
  • Мнения: 2 759
    A, и Микеланджело съм искала да съм...   redecoration smile3531

# 63
  • Мнения: 620
Аз искам да съм ФАТА МОРГАНА,много ми се ще да владея магийките Praynig Laughing

# 64
  • Мнения: 4 555
Дейвид Копърфийлд - все едно четях своята биография. Странно, че няма нищо общо във фактите от животите ни, но се чувствах, все едно че аз съм главния герой в книгата.

А най-много ми се иска да съм Пипи, без конкуренция просто Simple Smile И да кръстосвам моретата... ех...

# 65
  • Мнения: 2 792
Много моля, аз съм се отъждествила с мъжки ообраз Crossing Arms

Я тоже Laughing


  E, проспала съм някой и друг пост докато си пиех кафето вчера сутринта Mr. Green. Поправям се на почти всички...

Общи условия

Активация на акаунт