Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 ноем. 2006, 12:30 ч.

Имен ден на Деян

• 3 704
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, някой може ли да ми каже кога Деяновците и Дияните имат имен ден. Моят син е много сырдит, че няма имен ден и след дълго ровене открих по френските празници кога Dean има имен ден - 09 юни, но бих искала за знам по българския обичай кога празнуват. Благодаря предварително.

# 1
  • Пловдив
Аз лично в този сайт http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/D.html#dejan проверявам именните дни. Според него Деян и Дияна нямат имен ден Rolling Eyes
Тук също липсва http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm

# 2
  • София
На Тити детенцето /ако не се лъжа/ се казва Деян  - дано види темата и да отговори.

# 3
За съжаление нямат!Има вариант обаче,ако детето е взело на дядо или на баба буквичката,да се "сдобие"с имен ден!Примерно на Димитровден! Hug

# 4
разбира се че има имен ден всички деца празнуват на 1-ви юни! Flutter

# 5
  • Varna, Bulgaria
Или пък си нарочвате една дата или празник, на коите се черпите за негово здраве(нещо като при имен ден) и готово.

# 6
Някъде бях чела, че тези, които нямат именни дни (например носят страобългарски или чуждестранни имена), празнуват на Св. 40 мъченици. Имам познат, който се казва Крум, и празнува на този ден. Само че в момента не мога да кажа на коя дата се пада този празник.

# 7
  • София-в сърцата на моите деца
Аз съм Диана и празнувам /по мое желание/ на първия ден на  откриването на  ловния сезон/ама не за пернат дивеч, а за рогат/. Защото Диана е Богинята на лова!!Всичко е въпрос на избор!!!Винаги можеш да си харесаш някой ден и да си го нарочиш!!! Hug

# 8
Аз съм Дияна и празнувам на 19.07. Преди повече от 10 години бях чела в един вестник, че Дианите празнуват на 19 юли, тогава е преподобни Дий. Съжалявям, че не съм си запазила статията, така и повече не срещнах нищо подобно, а и светецът е много скромен Sad В "Жития на светците" за него има написани десетина реда. Но продалжавам да си черпя, нищо че обикновено хората реагират "че какъв ден е днес?" : Simple Smile Така че и аз търся съмишленици по въпроса.

# 9
Митрополита, който кръсти големият ми син ми каза, че на Димитровден имат имен ден, така, че спокойно тогава го празнувайте.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт