Колко са 5 деления?

  • 16 225
  • 12
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 983
Докторката вчера казала на моичкия да даваме на малката 5 деления от лекарството, ние даваме по 5 мл (или една пълна спринцовка от тия на Нурофен), но дали трябва наистина да е толкова? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 447
Според мен - да  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 181
толкова е. И нашата докторка понякога така кава и един път я питах дали това значи мл и тя потвърди.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И според мен  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
Ето отговор и на моето чудене. Оня ден УНГ доктора каза да да вам Ериус по 5 деления и аз като не знам как се дава, че го пием за първи път нищо не казах. Като го взех и се чудих дълго време колко ли са 5 деления но в крайна сметка и аз реших, че това значи 5 мл и толкова му давам. Peace

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Е добре де, в тези лекарства мерителна чашка или лъжичка няма ли?
Аз съм давала на синът ми лекарство, на което мерителната чашка беше разделена на 0.5 мл. Така че в твоя случай от моята мерителна лъжичка 5 деления са 2,5 мл.

# 6
  • Мнения: 3 042
Със сигурност 5 деления означава 5 мл. Преди години и лекари и фармацевти ползваха всеобщо тази мярка. Вече предимно се говори за мл, но някой още си говорят за деления. Grinning

# 7
  • Мнения: 3 447
А да питам - 1 кубик на 1 мл ли е равен? Имам спомен, че навремето кубик се използваше за мерна единица  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 755
Дозировката при децата винаги е в милилитри и в милиграми. Когато ви говорят за деления, знайте, че става дума за мл. Peace

# 9
  • Мнения: 4 392
Е, толкова ли му е трудно на доктора да каже " 5 мл"?! Нашият нарича бебешкия крем против подсичане " дупешки крем" hahaha

# 10
  • Мнения: 2 755
А да питам - 1 кубик на 1 мл ли е равен? Имам спомен, че навремето кубик се използваше за мерна единица  newsm78
Да. Когато става дума за спринцовки, например, се казва 5 кубикова, а не 5 милилитрова спринцовка. Просто така е прието.

# 11
  • София
  • Мнения: 480
А да питам - 1 кубик на 1 мл ли е равен? Имам спомен, че навремето кубик се използваше за мерна единица  newsm78
В случая да, но няма мерна единица кубик. Разговорно е прието така да се казва- нали като обсъждаме ВиК, пак за кубици говорим. В единия случай става въпрос става въпрос за кубичен метър, в другия- за кубичен сантиметър.

# 12
  • Мнения: 3 835
............Нашият нарича бебешкия крем против подсичане " дупешки крем" hahaha

 hahaha Joy hahaha Joy Отсега нататък, само така ще му викам на този крем. Laughing

И аз мисля, че пет деления, са 5мл. Обаче, аз когато се чудя така, се обаждам на GP-то по телефона, и го питам, колкото и глупав да ми е въпроса, предпочитам да си питам. Да няма после, ама вие така казахте, а пък аз така разбрах. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт