Мнения за д-р Ковачева /Шейново/ и въпрос за и

  • 2 953
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте!
Бавно но славно наближава раждането на второто ни дете, с това започват да ме глождят и няколко въпроса. Първото ми раждане беше с уговорка и пари на ръка, честно казано бих родила пак така, но лекарят ми не работи вече там, така че трябва да се преориентирам.
Започвам с въпросите-

1. Изборът на екип по законният път - интересува ме всякаква информация, цени, планират ли раждането или... и въобще всичко.

2. Д-р Ковачева от Шейново - впечатления, добра ли е, пак всичко, което мажете да се сетите за нея.

Ще съм ви много благодарна за всяка информация.
 Hug

Ако имате предложения за лекари в Шейново - ще се радвама да ги чуя.

# 1
  • Мнения: 201
Аз си избрах само лекар, а не екип. За избора на лекар се плащат 100 лв. на болницата и отделно (на ръка) се плаща на лекаря и анестезиолога, колкото им е "хонорарът".

За д-р Ковачева нищо не мога да ти кажа, но раждах секцио при д-р Велев и съм изключително доволна! Успех в избора и леко раждане!   bouquet

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 20:25 от ver4e

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Д-Р Ковачева мисля,че не е най добрия избор Thinkingне ми харесва като човек.Добри мнения съм чувала за д-р Богословова,а и д-р Димитров- малко е "цапнат" в устата,но е добър специалист.Доколкото знам се плаща300лв за екип,отделно на анестезиолог ако има нужда.Успех и леко раждане каквото и да избереш.

# 3
  • Мнения: 474
Здравей,

Изборът на екип официално се плаща 100 лв. към касата на болницата. Ако искаш епид. упойка - 150 лв. и ако решат да ти предизвикват раждането с таблетка - около 20 лв.
Ако си секцио - не плащаш упойката, въпреки че имаше опериращ лекар, който вземаше и тази такса.
Аз имах уговорка с акушерка и не съм плащала офиц. такса.

Д-р Ковачева ми направи секциото по крайна спешност. Няма да ти разказвам подробности от следоперативния период, но аз наричах тази жена и акушерката "спасителки на мен и моето дете". Ние стояхме 7 дни и Ковачева всеки ден минаваше, разпитваше ме как съм, дори отиде до детското отделение и ми даде инфо за бебето, когато още не можех да ходя сама. А акушерката беше до мен по всяко време- идваше сама когато може и ми помагаше за всичко.
Тъй като и по време на бременността ми се наложи в 8-ми месец да лежа за 5 дни в болницата и точно Ковачева беше по заместване шеф на отделението, мога да кажа само добри неща за нея.
Е, вярно, че малко е груба на вид, но това е последен кахър.  Laughing
Пари не съм давала на никого предварително, а в деня на изписването дадох пликове със сума по моя преценка на няколко лекари и акушерката.

От лични наблюдения мога да ти кажа, че неофициалните пари, които вземат лекарите не са "твърда тарифа". Според мен те си преценяват възможностите на пациента. Пред очите ми един лекар взе на едно от момичетата над 1000 лв. за нолмално раждане без усложнения, а на друго - 300 лв. за секцио на близнаци.

Успех и дано съм ти била полезна!




Общи условия

Активация на акаунт