Терапия с Достинекс - висок пролактин

  • 108 723
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
Здравейте на всички.
Често чета мненията по различни въпроси. От скоро /две седмици/аз също съм на лечение с Достинекс.

# 16
  • Мнения: 2 409
Здравейте момичета. Може да видите темите "Аденом на хипофизата" 1 и 2 - там е изписано много по въпроса. Желая ви успех!

# 17
здравйте! искам да ви разкажа за моя проблем свързан с високия пролактин и ако някои има моето заболяване нека сподели  или ми разкаже... и така аз съм на 19год. когато бях в дести клас все още  не ми беше дошъл цикъла. Отидох на доктор и се оказа висок пролактин. Изписаха ми бромокриптин и го пих можеби година но започна да ми става лошо, припаднах веднъж и т.н. После смених докторката и започнах да спирам бромокриптина и новата ми изписа достинекс. този месец  не ми доиде , а забелязах че имам някакво бледо кафеникаво течение. Някой ако знае от какво е или ако му се е случвало да пише, че направо ще полудея. толкова ме е страх, защото докторката ми видя и кистички по яичниците.

# 18
  • Мнения: 2 409
dimitrovaa Hug, първо се успокой. Скоро изследвала ли си си пролактина? Помоли да те прегледат и с вагинален видеозон за поликистозни яйчници. Направи си всички изследвания и след това ако наистина имаш много завишен пролактин искай ЯМР. Най-добре попрочети в Аденом на хипофизата, там сме изписали много по въпроса. Успех  thumbsup

# 19
  • София
  • Мнения: 6 302
и аз имам висок пролакатин пила съм многократно достинекс тои е наи добрият препарат на пазара ни и наи скъпичкият маи маи.поради високото ниво на хормона много трудно забременях.Доктора ми Иво Тодорв ми изписа хапчета за пролактина от Германия защотото с достинекса ми се нормализираше хормона но времено .от немските хапчета забременях на 1та седмица.ако имате като моят проблем препорачвам ви този гениколог учил е в германия и работи с много нови методи
Можеш ли да кажеш името на лекарството, което ти е изписал този д-р, както и да дадеш негови координати? А ти всъщност имаш ли аденом на хипофизата или само повишен пролактин?

# 20
  • Мнения: 284
dimitrovaa не се притеснявай
не винаги първата диагноза поставена от лекарите е най вярна
от 4-ма лекари 2-ма ми казаха че имам поликистозни яйчници а другите двама че нямам
така че е най добре да потърсиш и друго мнение за всеки случай
аз пия достинекс от около 9 месеца с малко прекъсване и ми се е случвало в един месец цикълът ми да дойде 2 пъти
преди пиех бромокриптин но с него пролактина си оставаше с високи стойности

най важното е да не се притесняваш и да намериш лекар който ще ти обърне нужното внимание
 Heart Eyes

# 21
здравейте на всички!
Незнам какво е аденом на хипофизата, но си спомням че още с първите изследвания ми направиха и снимка на хипофизата (КАТ на хипофизата- така се казва самото изследване) и там нямам нищо. Пише следното нормални меки тъкани, няма патологични промени в турското седло.. нормални структури в ЗЧЯ.  И така ще отида да си направя едни изследвания и ще видим колко е този хормон. БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВНИМАНИЕТО !!!!!

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 15:46 от dimitrovaa

# 22
Здравейте, нова съм тук и пиша за пръв път, надявам се да ми помогнете!Изследвах си хормоните и се оказа, че имам завишен пролактин около 1500 е стойността!Нямам аденом или увеличение на хипофизата!Тук прочетох ,че хормона се влияе от стрес,аз преди изследването щях да припадна от нерви и имах ужасни лични проблеми.Изписаха ми Достинекс, но още не съм го започнала!Мислите ли ,4е трябва да си направя повторно изследване???Благодаря

# 23
  • Мнения: 2 409
Inkaaa, задължително си пусни повторно пролактин, но гледай да си спокойна, да не си пила кафе, без месо предната вечер и секс Wink. Не започвай терапия с Достинекс без да си повторила изследването и си намери добър ендокринолог. Достинекса е скъпо лекарство и няма смисъл да си го купуваш ако нямаш проблеми.. Какви други хормони ти пуснаха? Успех мила Hug.

# 24
Изследваха ми още естроген и прогестерон ,но те са ми в норма.Няма значение колко струва лекарството,стига да се налага да го пия!Менструацията ми е много оскъдна и нередовна,предполагам ,че нямам и овулация не съм убедена, но затова си направих тези изследвания!Мисля ,наистина да повторя пролактина.Ще се радвам на всякъкви мнения и съвети!

# 25
  • Мнения: 83
Inkaaа, наистина и аз те съветвам да повториш пролактина отново.Както си прочела, този хормон зависи от много неща.
По отношение на менструацията-учудвам се, че са ти пуснали естроген и прогестерон, без преди това да са изследвани ФСХ и ЛХ.Тези хормони се правят на 3-5 ден от цикъла, така че ако мойеш си ги пусни и тях.

# 26
Какви са тези хормони!Съжалявам ,но не ми е позната абривиатурата!Правиха ми го изследването на 20-21 ден ,каза 4е може и тогава или на 5- 6 както казвате Вие!!!Само пролактина беше висок.Има ли някакви симптоми, по които да се ориентирам, 4е наистина е завишен??Благодаря и се извинявам за въпростите! Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 83
ФСХ-фоликулостимулиращ хормон и ЛХ-лутеинизиращ хормон.Отделят се от хипофизата и имат значение за нормалната овулация и т.н. Тези два хормона се правят на 3-5 ден от цикъла. За естроген и прогестерон-може и тогава когато са ти правени на теб.
Високия пролатин е свързан с отделяне на секрет от гърдите и липса на менструация(или някакво друго отклонение в цикъла).Но тези симптоми не са задължителни.Не се притеснявай. При какъв лекар си ходила? По принцип при проблеми с менструацията се изследват пролактин, ФСХ и ЛХ първо и чак тогава естроген и прогестерон

# 28
За тези иследвания ме прати гинеколог и не ми спомена нищо за връзката между стреса и пролактина и за тези другите хормони!!!

# 29
  • Мнения: 83
Това донякъде обяснява нещата Laughing

Общи условия

Активация на акаунт