ПЕТИЦИЯ “КОЛЕДНИ ДОБАВКИ ЗА ДЕЦАТА”

  • 2 357
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • на село
  • Мнения: 3 890
Не е наша работата да разсъждаваме има ли от къде и как ще се вземат пари.....,  непосредствено в следващия бюджет.

Така че, родители гласувайте, ние сме хората, които се грижат за децата си и трябва да изискваме и държавата да поема отговорността си към своя народ.

Абе, точно наша работа е да разсъждаваме - въпросният бюджет, за да даде трябва от някъде да се напълни, а докато се плащат осигуровки на мин. заплата, докато фирми продължават да крият данъци - пари в хазната- йок.

И няма да гласувам именно защото съм родител и се грижа за детето си, а не разчитам на държавата да го върши с мизерните 20 лв.
Нека аз да имам работа с добри доходи, семейството ми да е подсигурено,
това е много по -важно отколкото разните му надбавки и помощи.

# 31
  • Мнения: 6 167
Вие сериозно ли мислите, че някой от днес за утре - в рамките на 5 дни примерно, ще реши да изплати коледни на всички деца!!!!!
Трябва да сте крайно ненаясно с бюджетната система и начина на работа.
Пълна лудост.
Отдааавна ми се искаше да го напиша, ама се сдържах....необичайно за мене.
КЛЕО 80 е абсолютно права.
По този начин нещата само се разводняват излишно и то.
А и , моля ви, цитирайте ми къде другаде има такова животно като "коледни надбавки за деца"?
Има коледни премии за родителите им, но за деца-за първи път чувам


 Peace

много взеха да стават петициите
да не стане.... резистентна отсрещната страна?

подкрепям Нелиса. Парите не идват от Дядо Коледа.
Парите , аси, се плащат от данъкоплатците.
тоест, е точно твоя работа да знаеш от къде идват и къде отиват те.

Петицията е закъсняла и неадекватна.

# 32
Ами смятам, че петицията е по-адекватна реакция от мълчанието и примирението. А и не ме притеснява факта, че може да са твърде много - петициите. Може и да е мода да се пишат петиции, но не смятам, че е лоша практика да се реагира, там където е необходимо. Обществото трябва да може да влияе. А и това, че успеха не е гарантиран пак не оправдава да не правим нищо. Това винаги е най-лесното. Да се примириш и да се откажеш. В крайна сметка всяка промяна започва отнякъде.

# 33
  • Мнения: 4 181
Ами смятам, че петицията е по-адекватна реакция от мълчанието и примирението. А и не ме притеснява факта, че може да са твърде много - петициите. Може и да е мода да се пишат петиции, но не смятам, че е лоша практика да се реагира, там където е необходимо. Обществото трябва да може да влияе. А и това, че успеха не е гарантиран пак не оправдава да не правим нищо. Това винаги е най-лесното. Да се примириш и да се откажеш. В крайна сметка всяка промяна започва отнякъде.
По принцип си права, аз просто казах, че вече е твърде късно за подобно нещо.
Трябва да го искате чак за 2008г, което означава догодина към октомври, когато се готви проекта за бюджет Peace

# 34
  • Мнения: 639
на който не му трябват нека ги върне.
З

И няма да гласувам именно защото съм родител и се грижа за детето си, а не разчитам на държавата да го върши с мизерните 20 лв.
Нека аз да имам работа с добри доходи, семейството ми да е подсигурено,
това е много по -важно отколкото разните му надбавки и помощи.
Те всички са родители и се грижат за децата си,но знаеш ли колко от тях са на минимална заплата и не са чували дори за петиции?
Има коледни премии за родителите им, но за деца-за първи път чувам
И аз това казвам.

# 35
  • Мнения: 5 468
на който не му трябват нека ги върне.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Кой ти връща пари?!
Аз не мога да разбера, тези които са "против", защо са??? Щадят бюджета на държавата ли? Имат прекалено много пари ли? И ако е така, защо не гласуват, за да има за такива като нас - по-бедните Peace.
В крайна сметка, на тях като не им трябват, има семейства, които ще се зарадват искрено на тези пари. Има семейства, които не могат да подарят Коледни подаръци на децата си.

Тъй... И мен не ме касае пряко ин-витрото и тем подобни петиции, но се подписах там, защото знам, разбирам и прочие..., че може би с моя глас, ще помогна на някоя жена, която се е подписала в петицията с надежда, изискванията от нея, да станат.

За всеки е ясно, че тази година това няма да стане..., но другата, по-другата, може да стане, ако има някой желание да го подпише това нещо.
А както вика колежката Десита - На който не му трябват - после да ги върне.

# 36
Не е наша работата да разсъждаваме има ли от къде и как ще се вземат пари.....,  непосредствено в следващия бюджет.

Така че, родители гласувайте, ние сме хората, които се грижат за децата си и трябва да изискваме и държавата да поема отговорността си към своя народ.

Абе, точно наша работа е да разсъждаваме - въпросният бюджет, за да даде трябва от някъде да се напълни, а докато се плащат осигуровки на мин. заплата, докато фирми продължават да крият данъци - пари в хазната- йок.

И няма да гласувам именно защото съм родител и се грижа за детето си, а не разчитам на държавата да го върши с мизерните 20 лв.
Нека аз да имам работа с добри доходи, семейството ми да е подсигурено,
това е много по -важно отколкото разните му надбавки и помощи.

То само със разсъждение нищо не става, все едно си правим проветрение на устата, трябват действия, след като си наясно за фирмите укриващи днъци, пък вземи ги посочи да ги проверят и да се напълни малко хазната.
А тези родители , които работят на мин.заплата, нямат високи доходи, имат и безработен член в семейството си, или един родител се грижи за сем., и разчита на тез добавки, не ги прави по малко грижовни от теб.
Колкото  до гласуването ти, то си е твоя работа, а що се отнася до държавата на която ти не разчитеш, не забравяй, че все пак тя ти е дала възможност да си намериш платена работа във същата.а тези които въобще не разчитат на нея те просто я напускат.
Ти явно не познаваш мизерията и дано никога не я познаеш, защото тогава друга песен ще запееш.

# 37

много взеха да стават петициите
да не стане.... резистентна отсрещната страна?

подкрепям Нелиса. Парите не идват от Дядо Коледа.
Парите , аси, се плащат от данъкоплатците.
тоест, е точно твоя работа да знаеш от къде идват и къде отиват те.

Петицията е закъсняла и неадекватна.

[/quote]То за това са петиции, за да ги има и сами по смисъла си не сме ги измислили аз и ти.
Относно плащанията от данъкоплатците всеки средностатистически българин знае от къде идват и къде отиват.
Никой не ти иска мнението относно петицията, а със две думи едвали може да се охарактеризира каквото и да е тя.

# 38
# 39
  • Мнения: 6 315
Ми то може и по 10 000 лв за раждане на дете да поискаме, що не - пак за насърчаване раждаемостта, ама човек трябва да знае кое е реалистично и кое не и да иска разумно, иначе ако всеки почне иска да иска по нещо, накрая никой нищо няма да получи!

Малко става като във вица с циганите пред Народното събрание: отишли и викат: Искаме! Искаме! Какво искате бе, хора? Попитали ги. Ми квот' дадеш бе, бате! казали те.

Освен това ми прави впечатление, че авторите на петицията са новорегистрирани. Добре е подобни искания да минават от името на някаква организация, като тази на Настоящите и бъдещи майки, която си е изградила позиции, контакти, доверие.

Няма да подпиша.

Напълно съм съгласна с теб, емем. И най-мъчно ми стана като прочетох в коментарите - за пенсионерите може, а за нас родителите - не... Сравнението ме отвращава, съжалявам!

# 40
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Скоро пусках подобна тема във форума, която за мое огромно съжаление съфорумките превърнаха във война на майки срещу пенсионери Shocked

А що се отнася до това, че никъде другаде нямало коледни надбавки за деца, искам да добавя, че и никъде другаде по света не ти се подиграват с 160 лв. майчинство и 18 лв. детски Crossing Arms И после имало демографски срив, раждайте.... Shocked

# 41
  • Мнения: 15 619
Не е наша работата да разсъждаваме има ли от къде и как ще се вземат пари.....,  непосредствено в следващия бюджет.

Така че, родители гласувайте, ние сме хората, които се грижат за децата си и трябва да изискваме и държавата да поема отговорността си към своя народ.

Абе, точно наша работа е да разсъждаваме - въпросният бюджет, за да даде трябва от някъде да се напълни, а докато се плащат осигуровки на мин. заплата, докато фирми продължават да крият данъци - пари в хазната- йок.

И няма да гласувам именно защото съм родител и се грижа за детето си, а не разчитам на държавата да го върши с мизерните 20 лв.
Нека аз да имам работа с добри доходи, семейството ми да е подсигурено,
това е много по -важно отколкото разните му надбавки и помощи.

Съгласна.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Що ми се струва ,че пак ще е глас в пустиня.

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Коледни надбавки в какъв размер искате?

Ако отпуснат по 50 ст. на дете добре ли ще е?

Все пак ще е "някаква грижа"...

Надявам се не звучи цинично, но не срещнах конкретно искане в петицията.
Четох я набързо - поправете ме, ако греша.

# 44
  • Мнения: 6 167

А що се отнася до това, че никъде другаде нямало коледни надбавки за деца, искам да добавя, че и никъде другаде по света не ти се подиграват с 160 лв. майчинство и 18 лв. детски Crossing Arms И после имало демографски срив, раждайте.... Shocked

напротив, има страни , в които изобщо не знаят какво са детските / Италия, 0 евро на месец/
майчинските - 3 -6 месеца според зависи колко пари можеш да си позволиш да нямаш.

Общи условия

Активация на акаунт