Отново за детските колички - моля за съвет

  • 1 801
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Изчетох доста от темите, които са пускани за колички, но това, което не успях да прочета за количките е въпросът за тяхното удобство за бебето. Скоро живот и здраве ще купувам количка и обиколих доста магазини и разгледах страшно много колички. Доскоро фаворит ми беше Quinny Buzz, но като я видях на живо летният вариант ми се стори адски неудобен за детето. Една мама беше писала по този повод, че когато летния кош се сложи в легнало положение краката на детето стърчат и наистина точно така си го представям. Иначе количката ми харесва много, но не бих купила такова нещо, само заради себе си. Молбата ми е към вече настоящите майки ако могат да дадат мнение за плюсовете и минусите на различните колички, доколко да удобни, леки и практични, както за бебето така и за майката. Ако някой пусне и снимка на детето си в количка ще съм още по-благодарна, защото едно да гледаш празната количка в магазина, а съвсем друго, като я видиш с бебче вътре. Предварително благодаря на всички за съветите и мненията.

# 1
  • Мнения: 2 936
Quinny speedy sx,PLAY,BEBE Confort това са количките (имам впредвид триколките)
само за Play,някой ми беше казвал че е тежка,но да напишат тези които я имат колко кг.е  newsm78

аз имам speedi sx довечера ще кача снимки.

# 2
  • в стаята
  • Мнения: 469
и аз съм за Quinny speedy sx. Много е маневрена, детето се чувства добре и в кошчето за новородено и в летния вариант. Иначе за Buzz, наистина крачетата стърчат, а може и да е удобно за детичата Rolling Eyes незнам.

# 3
  • Мнения: 4 428
Аз скоро оглеждах за лятна, но попринцип количките са ми мания и си разглеждам периодично  Grinning
Ако трябваше сега да си купувам количка бих се спряла на някой от тези два модела на Пег Перего
Р3 Прамете
Но по-скоро този
Венеция

Също много си харесах моделите на Плей. Но, като ходих тези дни до Малечно ми изглеждаха огромни количките. Не знам това чудо как се побира в багажник  Rolling Eyes Сигурно са доста тежички. Но най-компактна ми изглеждаше Винтаж /или нещо такова/

Моята количка в момента е с 4 колела. Лятната, която си купих тези дни е с 8. Няма база за сварнение просто. Определено ти препоръчвам количка с въртящи се колела /за мен оптималният вариант е 6/. Гледай да е лека, с голям кош за багаж, хубава чанта към нея, за мен лично е по-удобно количка без отделен зимен кош. Май това е общо взето

Успех в избора и много да радва, и теб и бебо, като се роди   bouquet

# 4
  • Мнения: 470
Определено ти препоръчвам количка с въртящи се колела /за мен оптималният вариант е 6/. Гледай да е лека, с голям кош за багаж, хубава чанта към нея, за мен лично е по-удобно количка без отделен зимен кош. Май това е общо взето

Успех в избора и много да радва, и теб и бебо, като се роди   bouquet

newsm10 newsm10

Съгласна съм с това мнение и искам да добавя: Доколкото разбирам ще си имаш лятно бебе , така , че гледай да не си вземаш количка със зимен кош , защото повярвай ми - като порастне малко бебето няма да го ползваш.Моята количка е Чиполино Лола
http://www.pakostnik.com/pics/0190793334.jpg
има зимно покривало , което върши работа при вятър , но в момента само пречи на детето ,защото тя иска да вижда и се изнервя.Иначе е широка и удобна за новородено , също е адски маневрена .
Смях се на една майка която ми казваше , че зимата ще хукна да търся лятна количка , въпреки , че тази е доста оптимален вариант .И наистина сега съм в процес на търсене на лятна , защото така или иначе детето не изгаря от удоволствие да го затулиш с едно покривало.Стигат му трите чифта дрехи и одеала.А като го опаковаш така - и лятната върши работа.Ако раждах ноември - сигурно щях да си взема зимна количка , но на мен дори през март тази ми беше добре , и ето , че вече искам да я сменям
УСПЕХ

# 5
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Наистина количката трябва да е лека и удобна.На мен също много работа ми вършеше и големият багажник,все има какво да се купи и натовари.Аз също съм за двойни гуми,по маневрена е.Също бих препоръчала чупеща се дръжка,поне на мен ми вършеше добра работа.
Моята количка беше Mag England.Толкова много си я харесвах,но детето порастна и стана за лятна.
Успех  в избора!

# 6
  • Мнения: 919
Аз ползвах Quinny Buzz. Количката е наитина много хубава. Лека, маневрена е. Незнам до колко си заслужава да дадеш толкова пари. Но да си призная, че докато не я купихме, не мирясах. Четях посред нощ за тази количка из нета, събирах информация от къде ли не - абе голям фен бях. Като започнах да я ползвам, разбрах, че всяка друга щеше да ми свърши ПОЧТИ същата работа. Почти, защото  асансьорът ни е наистина много малък и освен тази незнам още колко модела биха влезли. Бих я препоръчала, ако имаш в повече 1500 лева  Peace

# 7
  • Мнения: 337
извинявай че се включвам в темата ти но и мен ме вълнува същия въпрос и най-вече за количките чиито летен кош няма напълно легнало положение.Ясно е че за бебета не е подходящ,но след 5-6 месеца няма как да е още в зимния кош,а ще продължава да спи навън в количката и аз немога да си представя как точно става спането в полу седнало положение на по голямо дете newsm78
незнам дали стана ясно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 22 728
извинявай че се включвам в темата ти но и мен ме вълнува същия въпрос и най-вече за количките чиито летен кош няма напълно легнало положение.Ясно е че за бебета не е подходящ,но след 5-6 месеца няма как да е още в зимния кош,а ще продължава да спи навън в количката и аз немога да си представя как точно става спането в полу седнало положение на по голямо дете newsm78
незнам дали стана ясно Simple Smile
Търси такава,на която облегалката пада напълно.Според мен е удобно да се спи под лек наклон.

# 9
  • Мнения: 22 728
Quinny speedy sx,PLAY,BEBE Confort това са количките (имам впредвид триколките)
само за Play,някой ми беше казвал че е тежка,но да напишат тези които я имат колко кг.е  newsm78

аз имам speedi sx довечера ще кача снимки.
Пише,че е 9кг,не е чак толкова тежка.За сравнение Чико/с1/ е около 8.
Много ми харесват Плей.
www.casualplay.com
model s6





model s4



Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 10:36 от Деси-мама х2

# 10
  • Мнения: 454
Аз ползвах Quinny Buzz. Количката е наитина много хубава. Лека, маневрена е. Незнам до колко си заслужава да дадеш толкова пари. Но да си призная, че докато не я купихме, не мирясах. Четях посред нощ за тази количка из нета, събирах информация от къде ли не - абе голям фен бях. Като започнах да я ползвам, разбрах, че всяка друга щеше да ми свърши ПОЧТИ същата работа. Почти, защото  асансьорът ни е наистина много малък и освен тази незнам още колко модела биха влезли. Бих я препоръчала, ако имаш в повече 1500 лева  Peace


Точно за Buzz ми беше въпросът как ляга детето в летния кош и дали му е удобно?

# 11
  • Мнения: 4 362
Точно за Buzz ми беше въпросът как ляга детето в летния кош и дали му е удобно?

Аз използвам Quinny Buzz и щом детето ми спи в нея,без да мрънка или плаче,мисля че и е удобно,това с дигнатите крачета изобщо не ме притеснява,нито мисля ,че е неудобно за детето ми  Peace

# 12
  • Мнения: 2 309
Не е неудобен Бъз-а...щом децата спят сладко-сладко в тях и не се бунтуват,значи им е гот... Peace
Аз също имах такава количка и сина ми си кротуваше в нея Peace
Хубавото й е,че се върти коша.Може да е към теб и в посока на движението.Което не е за пренебрегване.
Другата хубава марка е БЕБЕ КОНФОРТ!!!

# 13
  • Мнения: 795
Някой знае ли точната цена на Play S4  и  S6 ?
Виждала съм Т5 и това ми беше фаворита за количка - невероятни са количките на Плей! Аз все още избирам и ако ме устройва цената бих си купила някоя от тези!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 262
Аз скоро оглеждах за лятна, но попринцип количките са ми мания и си разглеждам периодично  Grinning
Ако трябваше сега да си купувам количка бих се спряла на някой от тези два модела на Пег Перего
Р3 Прамете
Но по-скоро този
Венеция


И много правилно,Венецията макар,че е по-стар модел има много предимства - въртяща дръжка,голям кош за багаж ,удобна и широка ,3 степени,зимно покривало,

естествено и недостатъци също - за мен е "нежна" количка и по -труднопроходима по разбити улици в сравнение с моделите с по-големи гуми .

Общи условия

Активация на акаунт