Ако някой разбира от компютри,да се включи!-проблем

  • 27 914
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 657
Това ми даде,като грешка в4ера-2 пъти...


A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

DRIVER-IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL

If this is the first time you've seen thisstop error screen,restart your  computer.If this screen appears again,follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this a new installation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates your might need.

If problems continue,disable or remove any newly installed harduare or software.Disable BIOS memory options or disable components,restart your computer,pres F8 to select.
Advanced Startup Options,and then select Save Mode.

Tehnical information:

***STOP:0x000000D1 (0X00000000,0X00000002,0X00000000,0X00000000)

Beginning dump of physical memory.
Phusical memory dump complete.
Contach your system administrator or technical suport group for further assistance.


п.п.Днес ми даде друго-но ще го напиша малко по-късно Peace

# 31
  • Мнения: 2 657
A problem has been detected and widows has been shut down to prevent

damage to your computer.

If this  is the first time you've seen this stop error screen,restart

your computer.If this screen appears again,follow these steps:

Run a system diagnostic utility supplied bu your hardwaer

manufacturer.In particular,run a memory check,and check for faulty or

mismatched memory.try changing video adapters.
disable or remove any newly imstalled hardware and drivers.disable or

remove any newly installed software.If you need to use safe Mode to

remove or disable components,restart your computer,press F8 to select.
Advanceed Startup Options,and then select Safe Mode.

Tehnical information
***STOP:0x0000007F(0x00000008,0x80042000,0x00000000,0x00000000)

Bginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for fur

further assistance.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 210
Йо, опитайте дали компютърът ще работи нормално САМО с едната памет, и то след като я тествате на трите слота. Ако по никакъв друг начин не се оправите, пиши ми на лс, ще се чуем в понеделник по телефона и ще намерим начин да ти решим проблема Laughing Wink
Това, което малко ме притеснява е, че преди месец няма вариант да са ви продали нови модули- това дъно не се произвежда от няколко месеца, изобщо socket A вече няма отдавна на пазара. Ако дъното е ползвано е възможно някои от контролерите да си е изживял живота, да има прах в DIMM слота и да не прави контакт или по-лошо- да окъсява.
Колкото дали е куча марка, принципно Asrock е среден клас дъно и за нашият пазар не е лошо хардуерно решение.
ПОЗДРАВИ!

# 33
 Thinking Crossing ArmsТази грешка компютъра я дава когато се свали харддиска от компютъра и се сложи на друг компютър. С друго дъно което е по-различно от предния, тоест след всичко исписано досега с една дума преинсталиране на windows  Cry Cry 

# 34
Предварително искам да се извиня за някои неща, които ще кажа.

От всички "разбирачи" в тази тема според мен Emi даде най-добър съвет. Не знам как процедирате тук със съветите, но като прочетох някои мнения, направо изтръпнах. В крайна сметка половината от хората и на идея си нямат какъв е проблема и дават толкова неправилни решения, че само може да стане по-лошо. Аз винаги съветвам хората "Като не можеш да помогнеш и не знаеш как, по-добре не пълни темата с излишни и объркващи мнения". Никой не изчака да види точно каква грешка изписва, така че половината мнения са глупости, това че дъното не струвало, да преинсталира и подобни истории.

Ето какво открих за грешките, които дава (защото са две).
0x000000D1 се отнася до проблем с паметта. За целта последай съвета на Еми и пробвай само с един модул и също така почисти много добре самите платки и слота, където се слагат от прах (в никакъв случай с прахосмукачка или с него, което генерира статично електричество). Също така преди да пипнеш модулите на паметта пипни кутията на компютъра ти, защото може да имаш статично електричество по теб.
0x0000007F е за повреден хардуер като цяло (най-вече памет) или неправилни драйвери. За целта преинсталирай драйверите на дъното.

Възможно е също така наистина да има несъвместимост между дъното и паметта, но не мога да проверя сега.

Пиши какво е станало.

# 35
  • Мнения: 1 612
Предварително искам да се извиня за някои неща, които ще кажа.

....Никой не изчака да види точно каква грешка изписва, така че половината мнения са глупости, това че дъното не струвало, да преинсталира и подобни истории.


Извинявай, но като цяло ако си купиш дъно на ASUS DELUXE няма да имаш подобни проблеми.

# 36
Da - Da, ama ne Simple Smile! Az imam laptop Asus i toi ne e lishen ot greshki.

# 37
  • Мнения: 1 612
Da - Da, ama ne Simple Smile! Az imam laptop Asus i toi ne e lishen ot greshki.
Говоря за модели на дъна DELUXE!

# 38
Много ми е познат тоя проблем но на мен ми се появява само когато се опитам да стартирам Samsung PC Studio 3. След това за около 10 секунди ми се появява цял екран с писаници и на края:
***STOP:0x0000007F(0x00000008,0x80042000,0x00000000,0x00000000)
Досега 3 години никога не ми се беше появявало а програмката ми трябва!!!

PS: Веднъж на 50 пъти се стартира и тогава чак не ми се ще да спирам компа.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Такаааа...
Хай ся, до тук бяхте с предположенията... Wink
Бе питайте патило бре...
Дъното ми е точно хваленото от Лилия ASUS DELUXE, като разновидност е A7N8X-E DELUXE... За времето, по което го купувах (преди около 2 години и половина), беше дъно от клас над среден и бая скъпичко... Поддържа DUAL DDR  и съм с KIT Kingston 2 x 512 Mb (за неразбиращите - маркова памет)... От както се е пръкнал тоя компютър на бял свят... От време на време, на периоди, го хваща "цикъла" и се рестартира по свое усмотрение... Милион варианти пробвах... Всички изброени по-горе... Няма полза... Милион пъти прерявах интернет за точните грешки, които прави и пак нищо... Тонове сайтове изчетох и к`во ли не...
Най-накрая се намери едно деде... Шестдесетина годишен... Чийто професионален опит е започнал около 70-те с прословутите изчислителни машини СМ 4 (някои от вас ще се сетят какво е това чудовище на съвременното тогавашно електронно машиностроене)... Който бегло подметна идеята... Да се бъзикне критичната температура, при която се прекъсва подаването на напрежение към процесора... Не го направих сам (нямаше да се справя), с помощта на приятел и с програмка, май точно за гореспоменатата Аида идеше реч... Вдигнахме температурката само със 7 градуса... От 61 на 68 целзиеви градуси... И хоп, с магическа пръчка... Няма проблем...
Процесора ми е AMD Athlon 3000+... 2,09-те му GHz позволяват такава работна температура, нали...? Бе той понася и още малко пържене, ама решихме да не рискуваме... Засега ми е добре...

А пък иначе вярно, че темата е мнооого стара... Йо не се е включила да каже до къде са я докарали с техния компот... Разбирай - компютър... Grinning

# 40
  • Мнения: 1 612
Само за сведение и аз съм с дъно DELUXE на ASUS от преди година и половина, и съм с KIT. Но така или иначе сещате се, че зависи и от настройките на BIOS-а естествено.
От доста време сглобявам машини и съм сложила доста дъна, но охлаждането на процесора зависи не само от настройките в BIOS-а на пределната температура, а и от собственото му охлаждане.
Предполагам Експрес в твоя случай си взел по-мощно охлаждане от колкото ти е било необходимо.

# 41
  • Мнения: 112
Предварително искам да се извиня за някои неща, които ще кажа.

От всички "разбирачи" в тази тема според мен Emi даде най-добър съвет. Не знам как процедирате тук със съветите, но като прочетох някои мнения, направо изтръпнах. В крайна сметка половината от хората и на идея си нямат какъв е проблема и дават толкова неправилни решения, че само може да стане по-лошо. Аз винаги съветвам хората "Като не можеш да помогнеш и не знаеш как, по-добре не пълни темата с излишни и объркващи мнения". Никой не изчака да види точно каква грешка изписва, така че половината мнения са глупости, това че дъното не струвало, да преинсталира и подобни истории.

Ето какво открих за грешките, които дава (защото са две).
0x000000D1 се отнася до проблем с паметта. За целта последай съвета на Еми и пробвай само с един модул и също така почисти много добре самите платки и слота, където се слагат от прах (в никакъв случай с прахосмукачка или с него, което генерира статично електричество). Също така преди да пипнеш модулите на паметта пипни кутията на компютъра ти, защото може да имаш статично електричество по теб.
0x0000007F е за повреден хардуер като цяло (най-вече памет) или неправилни драйвери. За целта преинсталирай драйверите на дъното.

Възможно е също така наистина да има несъвместимост между дъното и паметта, но не мога да проверя сега.

Пиши какво е станало.
Праха по слотовете за памет обикновено се отразява в отказ на машината да зареди, струва ми се. Много често когато клиенти си носят машината за преинсталация щото да речем им е бавна, при нас отказва да запали, в масовия случай като смениш мястото на паметта или почистиш слота й сичко тръгва нормално. Търсенето в Google в стил copy / paste на грешка с такава номерация води само до грешни изводи. Особено от страницата на Microsoft. Все пак собствениците на машината не са стояли със скръстени ръце досега - пробвали са доста неща.  Така или иначе не е важно какво е моето дъно, какво ми е мнението за определени марки, и чистя ли с прахосмукачката в къщи. Хората търсят съвет, за нещо което не са се сетили да пробват, това е.

# 42
Аза един път вече Ви писах, като мислех, че съм се справил ама ядец пак си забива така, че ето мнението ми: Значи при мен 2000  сервизен пакет 4 си работеше та дрънка и ако не ми се беше скапал сорса сигурно никога нямаше да знам, че съществува и такъв проблем. С новия сорс 2000 сервизен пакет 3 през 3 - 4 часа, а пък когато често сменям програмите с който работя или пък пусна ремонтиращи програми респективно F-PROT антивирусна не е задължително ама забивката е почти сигурна DRIVER IRQL ............ на син екран. Преинсталирах тествах RAM-а, почиствах слотовете на платките на RAM-а - не става, проблемът си стои мисля си да инсталирам сервизен пакет 4, но не съм го опитвал. Така, че определено проблема е и в соФтуера и в хардуера. След като на 2000 SP 4 работи значи няма нищо скапано или лош контакт или тям подобен технически хардуерен проблем, проблемът е, че с SP 4 има драйвер дето в SP 3 явно липсва или пък е по-различен (или пък съответният сорс на WINDOWS, зависи от къде сте го взели е с по -различен драйвер). От тук си правя извода, че всъщност трябва да се намери сорс който да е подходящ за хардуера който използувате. Как да го намерите ами по най старият и изпитан метод на пробата и грешката - отнема време  но пък не изисква кой знае какви познания. Успех

# 43
  • Мнения: 2 084
Моля за помощ! Не се разбирам с компютъра, пипам където не ми е работа и не знам как зададох на всички снимки да се отврят с Пикчър менажер. Докато се опитвах да оправя поразията зададох да се отварят с уорд. За всяка поотделно задавам "отвори с..." Каква програма трябва да избера и как да "й обясня" да ми отваря снимките без отвори с...
Това са снимките на децата и не съм ги качвала скоро на диск.

# 44
Това ми даде,като грешка в4ера-2 пъти...


A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

DRIVER-IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL

If this is the first time you've seen thisstop error screen,restart your  computer.If this screen appears again,follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this a new installation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates your might need.

If problems continue,disable or remove any newly installed harduare or software.Disable BIOS memory options or disable components,restart your computer,pres F8 to select.
Advanced Startup Options,and then select Save Mode.

Tehnical information:

***STOP:0x000000D1 (0X00000000,0X00000002,0X00000000,0X00000000)

Beginning dump of physical memory.
Phusical memory dump complete.
Contach your system administrator or technical suport group for further assistance.


п.п.Днес ми даде друго-но ще го напиша малко по-късно Peace
Аз пиша вече за трети път но този път се надявам да дам отговора и решението. До днес на мен също ми даваше това съобщение с малки разлики , но съобщенията бяха същите. Това , което направих ще ви опиша подробно по-долу и днес от 13 часа (вече е 19) нямам никакъв проблем.
1.Инсталирате си програмата TuneUP Utilities 2007 (намира се в сайт www.tune-up.com -  изтегляте и инсталирате). Изисква регистрация на мястото на име записвате BUBlic , на мястото на фирма записвате TSRh на мястото на регистрационен код  записвате 1JDC3-CSHNV-ABJFE-S39AH-8GALW-A3SXL    . Така след като се регистрирахте стартирате програмата  и от менюто изпълнявате следните команди :
Optimize Improve  - това е меню
Tune Up Mem Optimizer   - това е подменю
Manual Optimization   - това е опция от подменюто
Memori amount -  това е параметър  задавате го ръчно с бутона на мишката  на MAX. и след това натискате бутона clear now.
Параметърът се възприема от системата след рестарт.
Ще бъде добре да се поразходите из програмата и да изпълните и другите оптимизиращи и почистващи опции за вашето PC. Ако не Ви е много ясно за какво става въпрос използувайте само препоъчителните функции. Те ще почистят натрупаните от подбиването на паметта на хард диска битове, а програмата предлага и други благини за компютъра Ви. Желая Ви успех.

Общи условия

Активация на акаунт