Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 ноем. 2006, 14:18 ч.

Керамична преса за коса- препоръки

• 11 066
  • 42
  •   1
Отговори
  • Burgas
Питах и в голямата тема, ама май не е много посещавана.
Искам да си купя керамична преса- професионална, която да става и за влажна коса, фризьорката ми каза, че имало такива, с някакво специално покритие. Някой има ли такава?
Като марка предпочитам Филипс, видях и някакви Ремингтън, но нищо не ми говори тази марка.
Приемам предложения, може и линкове! Hug

# 1
мойта е Филипс!
но в един немски сайт гледах професионални преси за коса - цената започваше от 150 евро нагоре...а и незнам дали тук в България ги има изобщо  Rolling Eyes

# 2
  • Burgas
Абе и да не е професионална, поне да е свястна марка и да става за влажна коса.

# 3
хм,за влажна коса....мисля че трудно ще намериш обикновенна преса!
когато използвам пресата от косата ми винаги излиза пара-дори и след като съм я изсушила със сешоар..

защо искаш точно за влажна коса?5мин.сешоар и преминаваш към пресата  Peace

# 4
  • Burgas
Не че толкова държа, ама фризьорката каза, че с пресите за влажна коса ставало супер.
С твоята преса добре ли става? Кой модел на Филипс е?
Всъщност не знам каква преса точно да търся- йонизирана, нейонизирана, с какво покритие да е? Затова сондирам мнения.

# 5
  • София
подариха ми преса за рождения ден на ЕЛЕКОМ, но не съм очарована...не съм много веща по темата ,но със сигурност е добре да е с керамично покритие Naughty Simple Smile

# 6
  • София
Всъщност не знам каква преса точно да търся- йонизирана, нейонизирана, с какво покритие да е? Затова сондирам мнения.
Аз в момента имам същия проблем. Само ходя и гледам. Изчетох и темите тук. Йонизираната Филипс в Технополис е 120лв /само за изправяне е -няма приставки/. Момичетата тук я препоръчват.
Със сигурност знам, че трябва да е с керамично покритие и по възможност по-мощна.

# 7
  • Amsterdam
Ремингтън май са известна марка в чужбина - баща ми имаше самобръсначка - подарък и беше доста пари.
http://www.remington-products.com/

# 8
по възможност по-мощна.

за мощна не чак толкова...

аз знам че чуплива коса се изправя максимум до 130 градуса! е ако много бързам съм ползвала и 150,но много се гори косата...
а Филипса е до 160...

изпъвала съм се и на една приятелка с пресата на 200   #Crazy ,но това толкова ми изсуши косата че не повторих повече!

# 9
  • London
Йонизираното покритие на пресата се смята че намалява значително изтощаването на косата, а също и т.нар. наелектезирване. Керамичното покритие по-скоро спомага за равномерното разпределяне на топлината и не толкова за самата коса. Винаги за предпочитане са тези с йонно покритие. Моята е на Nikki Clarkе с йонизирано покритие и съм много доволна.   bouquet

# 10
  • Burgas
Най- добре да отида да ги разгледам.
За йонизирането разбрах, значи такава ще търся.
За мощността- косата ми е леко чуплива, значи, както казва kamelia77 повече от 150- 160 гр. не са ми нужни?
А керамична с тефлоново покритие какво означава?
И още нещо ме интересуваше- има ли керамични преси, които да имат и приставки за "вафлички"? Simple Smile

# 11
  • Пловдив
Лейди, моята преса е Ремингтън. Препоръча ми я приятелка от Англия. Каза, че Remington и GMT са доста добри, и аз намерих случайно Ремингтън в магазин Зора (до Метро).
Пресата е с керамично и тефлоново покритие, за по-равномерно разпределяне на топлината, и е малко по-щадяща към косата. Не е с йонизиращо действие. Не се сещам колко градуса е максимума, но моята коса е доста чуплива и я изправям на средна степен.
Когато я купувах (преди година), имаше и същата, но с допълнителни приставки за къдрене ("вафлички").
Много съм доволна от пресата, но понеже не ми остава често повече време, успявам да се изправям веднъж а 2-3 седмици. Обикновено ако има специален повод, и искам да съм различна. Затова не съм усвоила перфектно техниката, но работя по въпроса  Laughing

# 12
  • София
И още нещо ме интересуваше- има ли керамични преси, които да имат и приставки за "вафлички"? Simple Smile
Има.
Аз гледах една на Филипс . Струваше 80лв /или някъде там  newsm78/ . Има и няколко приставки  за къдрене. Керамична е. Използвала съм такава веднъж /на една приятелка/, но само се изправях. Получи се добре. И сега много се чудя.
Ремингтън съм виждала в Пикадили.

# 13
  • Burgas
Аз ще проверя в Зара- та, там може да се намерят и професионални модели. Може би ще се спра на Филипс или Ремингтън.
А за вафлички имам обикновена преса, става горе- долу, ама не е нещо кой знае какво. Веднъж ме прави фризьор на вафли с керамична преса и стана просто пърфект, няма нищо общо. Simple Smile

# 14
  • София
Аз да върна малко темата. Simple Smile
Днес гледах едни преси Ремингтън.  Имаше с двойно покритие /керамична+тефлон/, на която пише професионална /струваше 75лв, така че едва ли е най-професионалната/. Другата беше пак с двойно покритие , но йонна - струваше 65лв. Не мога да кажа за ватове, защото на кутиите не ги пишеше.
Накой има ли впечатления от тези преси?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт