Страхотен руски сайт с торти. Рецепти и снимки.

  • 15 981
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31923.0

п.п. вече я бях намерила, когато видях отговора ти, затова я пускам.



Мерси    bouquet

А какво ще рече:
1 кутия маскарпоне
2 пакетчета филаделфия
 Blush



Все крем сирена са. Има ги на нашия пазар. Не мога да повярвам, че не си купувала никга Shocked


Крем сирена никога не съм купувала, чесно, не че не съм яла, яла съм, но майка ми ми е купувала като малка. Знам за едно дето на него си пише "крема сирене", просто не съм купувала и не им знам марките, не виждам защо чак пък толкова се шокираш  Shocked

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 23:18 от doniboni

# 31
  • Мнения: 7 474
  bouquet  Страхотен сайт ! Много материал за изпробване и торти , които съм яла като дете Wink Hug

# 32
  • Мнения: 4 176
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31923.0

п.п. вече я бях намерила, когато видях отговора ти, затова я пускам.



Мерси    bouquet

А какво ще рече:
1 кутия маскарпоне
2 пакетчета филаделфия
 Blush



Все крем сирена са. Има ги на нашия пазар. Не мога да повярвам, че не си купувала никга Shocked


Крем сирена никога не съм купувала, чесно, не че не съм яла, яла съм, но майка ми ми е купувала като малка. Знам за едно дето на него си пише "крема сирене", просто не съм купувала и не им знам марките, не виждам защо чак пък толкова се шокираш  Shocked
Ми как защо? маскапоне и Филаделфия са класика в жанра. Даже май Филадерфията е първото крем сирене. Съществува от преди 200 години поне.
Виж за Рама и аз чух преди няколко години.

# 33
  • Мнения: 946
Боже колко вкусотий  #Crazy

# 34
  • Мнения: 818
Ох,страхотни са!Ами диетата newsm78 newsm78 newsm78

# 35
  • Мнения: 2 161
Ето тази харесах аз-Красная шапочка
Тесто:
175 гр маргарина
150 гр сахара
3 яйца
1 пач. ванилина (15 гр)
200 гр муки
2 ч.л. разрыхлителя
2-3 ч.л. какао
1 банка вишни (700 гр без сока 350гр)

Начинка:
500 гр сливок
50 гр сахара
1 пач. ванилина
500 гр кварка ( однородная творожная масса)
3 пачки закрипетеля для сливок ( в 1 пач. 8 гр. )

Маргарин и сахар взбить, поочерёдно добавляя яйца, добавить все остальные продукты кроме какао и вишни. Сок с вишни слить в отдельную посуду, сок пригодится для покрытия верха торта.
Тесто разделить на половмну, выложить первую паловину в круглую форму диа. 26 см, во вторую часть теста добавить какао, хорошенечко вымешать, выложить на верх белого теста, сверху выложить вишню.
Поставить выпекать в разогретую духовку при 180 градусов, на 40-45 минут

Холодные сливки взбить с сахором, ванилином и закрепителем сливок, взбить до устойчивых пиков, добавить кварк, хорошо вымешать.

Остывший корж, дастоём из формы, одеваем съёмную форму, и выложим на верх творожную массу, хорошо и равномерно разровнять поверхность торта, поставить в холодильник на 2 часа.

Сварить желе, 2 пач. фруктового желе для торта ( в 1 пач. 12 гр)
50 гр сахара, 350 мл вишнёвого сока, если сока маловато, добавить воды, сватить желе и вылить на верх торта, поставить до застывания
 

Някой ще помогне ли с превода?

# 36
  • Мнения: 9 107

Мерси    bouquet

А какво ще рече:
1 кутия маскарпоне
2 пакетчета филаделфия
 Blush



Все крем сирена са. Има ги на нашия пазар. Не мога да повярвам, че не си купувала никга Shocked


Крем сирена никога не съм купувала, чесно, не че не съм яла, яла съм, но майка ми ми е купувала като малка. Знам за едно дето на него си пише "крема сирене", просто не съм купувала и не им знам марките, не виждам защо чак пък толкова се шокираш  Shocked
Ми как защо? маскапоне и Филаделфия са класика в жанра. Даже май Филадерфията е първото крем сирене. Съществува от преди 200 години поне.
Виж за Рама и аз чух преди няколко години.

Може да са  от 200 години, ама не в бг  Laughing Тук са сравнително от по-скоро, Филаделфия от 4-5 години, а маскарпонето още по-малко, да не говорим пък че извън София това последното го има само в билите и Метро (и то не всеки път). Друг е въпроса че мнооооого голям процент от жените (тия дето не бъркат сладкиши у тях) не са го и чули.
Класиката в жанра в бг определено си беше "Крема сирене"-то - онова в сребристо-фолиевата опаковка с червени букви.

# 37
  • Мнения: 901
Ето тази харесах аз-Красная шапочка

Червена шапчица


Тесто:
175 гр маргарин
150 гр захар
3 яйца
1 пакетч. ванилия (15 гр)
200 гр брашно
2 ч.л. бакпулвер
2-3 ч.л. какао
1 буркан вишна (700 гр без сок 350гр)

Пълнеж:
500 гр течна готварска сметана с висок %
50 гр захар
1 пач. ванилия
500 гр извара
3 пачки закрепител на сметаната (има на РУФ в ХИТ)


. Маргарина и захарта се разбиват, като се добавят последователно яйцата и останалите продукти без какаото и вишната.
. Сокът от вишната се излива в отделен съд (той ще е нужен за покриването на тортата)
. Тестото се раздеял на две, като първата половинка се поставя във форма с диамтър 26 см.
. Във втората част се добавя какао и се разбърква добре.
. Поставя се върху пърия блат.
. Отгоре се нарежда изцедената вишна.
. Пече се в предварително загрята фурна на 180 С за 40-45 минути.


В това време се приготвя крем

. Студената сметана се разбива със захарта, ванилията и закрепител на сметаната на твърд сняг.
. Прибавя се изварата и добре се омесва.
. Изстиналия блат се изважда от формата и отгоре се намазва с изварената смес.
. Подравнява се с шпатула и се оставя в хладилника за 2 часа.
. В това време се вари плодово желе за торта (отново готов пакет от 12 г ) +50 г захар, 350 мл сок от вишна (ако е малко сока се добавя малко вода).
. Сварява се желето и залива тортата.
. Поставя се в хладилни до пълно застиване на заливката.

# 38
  • Мнения: 2 161
marabu ,много съм ти признателна   smile3525

# 39
  • Мнения: 7 106
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31923.0

п.п. вече я бях намерила, когато видях отговора ти, затова я пускам.



п.п Рецептата доста се отличава от руската, в рецептата на pg220899 няма желатин, коняк и т.н, а руската торта има и 2 вида крем. Зори, моля те преведи ми я Praynig  Praynig Praynig[/color]

Ето я. първо да кажа, че срещнах малко трудности с 2-3 думички, подчертала съм ги и ще съм благодарна ако някоя мама се включи с поправка. Имам само 6-ци по руски в училище, ама някои неща се забравят, други пък чувам за първи път, тъй че ще ме извините за някои пропуски  Blush :

торта Татяна


за блатовете :

8 яйца
2,5-3 чаши захар
300 гр. несолен маргарин
1/2 ч.л. сода бикарбонат
2 с.л. сметана
1 ч.л. оцет
6-7 чаши брашно

за блатовете от меренге - това незнам какво е, нямам речник  Rolling Eyes, нека някой даде рамо:

4 белтъка
4 с.л. захар

за първият крем :

3 с.л. портоклов желатин (за 6-те блата)
0,5 чаши концентриран портокалов сок
1ч.л портокалова есенция
6 белтъка
6 с.л. захар

За шоколадовия крем

200г меко масло
1 кутия сладко кондензирано мляко
1 с.л. какао
1 ч.л. портокалова есенция
2 с.л. коняк

Разбийте на средна скорост жълтъците със захарта. След това добавете разтопения маргарин. Продължавайте да разбивате.
Добавя се брашното.
Содата се гаси в оцета, добавя се сметаната и се добавят в тестото. Възможно е да се наложи да се добави още малко брашно.
Тестото се разделя на 6 части и върху набрашнена дъска се оформят 6 кръгли питчици. Слагат се в пластмасов съд, покриват се с кърпа и се оставят в хладилника за около 30 мин. След изтичането на това време, блатовете се разточват с диаметър 26 см. и се пекът при 235С градуса, докато не придобият златист цвят. Още горещи, блатовете се изрязват така, че да са равни и еднакви, тъй като при изстиване започват да се чупят при рязане.

Имаме 6 блата. Сега трябва да се изпекат блатовете от меренге. Тук няма нищо сложно. Размерът им е същият като на предишните. Пекат се както обикновено се пекат този тип изделия (ха сега де  Laughing).


Шоколадов крем:

Маслото се разбива със кондензираното мляко, докато не си увеличи обема. Добавя се какото, коняка и портокаловата есенция.



Приготвяне на зефирния(и това нещо не мога да ги преведа по смисъл - значи плодов или нещо подобно) портокалов крем :
Първо разтваряме портокаловия желатин в горещия портокалов сок и добавяме есенцията. Охлаждаме.

Разбиваме белтъците и добавяме пудрата захар по 1 с.л. до тогава, докато белтъците не станат лъскави.
Полека към белтъците започваме да наливаме по малко от желатиновия разтвор, като непрекъснато разбиваме. Това е, крема е готов. Трябва веднага да се сглоби тортата, защото много бързо изстива и се стяга.

Затова : вземаме първият тестен блат и го мажем със зефирния крем. След това втория блат  и го мажем със шоколадов крем. Трети поставяме единият блат от меренге и него мажем със шоколадов крем. После третия тестен блат, мажем със зефирен крем, после 4-ти блат, мажем със шоколадов крем. Следва вторият маренгов блат с шоколадов крем и накрая следват последните два блата, като най-отгоре тортата се маже със зефирния плодов крем.
Тортата се обмазва от всички страни с този крем. Отгоре украсяваме със шоколадови спирали, а по края насипваме трохите от изрязаните преди това блатове. Може и цялата торта да се наръси със шоколадови спирали и стружки. Получава се много ефектна и елегантна торта.
Тортата трябва да престои поне 12 часа, че и повече преди да се консумира, но в никакъв случай в хладилник.
Това е всичко!

# 40
  • Мнения: 901
Мойте 5 стинки по въпроса за сиренета ..

снимките на двата вида сирене...

Като писа Пепи Маскрапонето е доста непознато за българския пазар... като цената му не устройва много от хората.. и тъй като заместител няма ( може да се замени с крема сирене но няма да е същото ) е най добре ако в рецпета е упоменато маскрапоне да се използва точно маскрапонето ... Аз лично предпочитам на Галбани продукцията рикота..маскрапоне ..моцарела.. и т.н  Но за съжалени разнообразиято се намира много трудно най вече в големите вериги магазини....

Цитат
Най-известната марка е Филаделфия, по името на града в който за първи път е предложено в опаковка от метално фолио (1880 г.), макар за първи път да е направено в Ню Йорк през 1872г.

• Името Philadelphia Brand cream cheese е синоним на качество и еталон за крем-сирената.




# 41
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
...Имаме 6 блата. Сега трябва да се изпекат блатовете от меренге. Тук няма нищо сложно. Размерът им е същият като на предишните. Пекат се както обикновено се пекат този тип изделия (ха сега де  Laughing) ...

3ори, меренге е белтъчено(целувчено) тесто - виж темата за глазурите(10 страница), там съм пуснала как се прави!

# 42
  • Мнения: 7 106
Нат, благодаря. На мен ми стана ясто по съставките, обаче незнаех дали има буквален превод на думата, за да мога да го обясня като хората.
 Hug

# 43
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Зори, хиляди благодарности за превода  Hug  bouquet  bouquet  bouquet


п.п Аз май си избрах супер сложна торта  #Crazy, като за начинаещ в кулинарията  Crazy

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 10:37 от doniboni

# 44
  • Мнения: 4 176
Ми как защо? маскапоне и Филаделфия са класика в жанра. Даже май Филадерфията е първото крем сирене. Съществува от преди 200 години поне.
Виж за Рама и аз чух преди няколко години.
[/quote]

Може да са  от 200 години, ама не в бг  Laughing Тук са сравнително от по-скоро, Филаделфия от 4-5 години, а маскарпонето още по-малко, да не говорим пък че извън София това последното го има само в билите и Метро (и то не всеки път). Друг е въпроса че мнооооого голям процент от жените (тия дето не бъркат сладкиши у тях) не са го и чули.
Класиката в жанра в бг определено си беше "Крема сирене"-то - онова в сребристо-фолиевата опаковка с червени букви.

[/quote]
Глупости.
Само, ще кажа, че според мен говориш пълни глупости, защото Филаделфия специялно не се използва само за сладкиши, но и за солени рецепти. Плюс това не е задължително да се готви.
Аз почти не БЪРАКАМ сладкиши в къщи, нито готвя засукани манджи ( падам си по натуралните гозби), но знам за филаделфия, защото мажа на сандвичи. Първоначално разбрах за тях от списанията с рецепти.
Така, че глупаво е да не си никога ни използвал, ни пробвал, нито чел.

Общи условия

Активация на акаунт