Какъв гел за зъбки ползвате?

  • 2 434
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Ползвали сме и Дентинокс и Калгел, но да ти кажа резултата или е нулев или е много за кратко време.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Дентинокс. Уж помага.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 154
Аз също сум ползвала Калгел и никаква полза половин един час и толкова. Хамумуила Вулгарис 15CH (така мисля че се пише) за съжаление аз не съм го ползвала защото нямах представа за съществуването му, но от много майки съм чувала за него все добри отзиви. Тива е хомеопатично лекарство разтваря се във вода и така се дава на бебче.

# 18
  • Мнения: 928
Дентинокс, една доза Нурофен и малката спи като къпана.

# 19
  • Мнения: 3 211
Chamomilla Vulgaris 9CH разтваряш 1 гранулка в 1 ч.л.вода и 30мин.след ядене - 3 пъти на ден, когато разбереш че боли от зъби, когато болката спре, спираш. След него не трябва да пие и яде поне 15мин. Иначе геловете са Дентинокс, Калгел и един много силен Солкосерил. Ако решиш да пробваш с хомеопатичното, не трябва да се употребяват гелове или др.обезболяващи, мента и какао.

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
sanodin gel  производител Altana . не знам дали помага мажа нощем понякога си остава неспокоина понякога утихва .... не знам:?  
 въпросния калгел  на кои производител е ?

# 21
  • Мнения: 830
С гел и без гел - все тая  Laughing Ефекта е мимолетен , ако го има изобщо . Освен че им харесва на вкус .  И аз с голямата в най- лошите нощи съм давала Панадол - помага . Сега давам на малката Нурофен че изкарва 4 зъба заедно и температура имаше заедно с това . Въпреки това се буди нощем Sad .

# 22
  • Мнения: 1 581
Цитат на: amka

 въпросния калгел  на кои производител е ?


Pfizer
Кактo и сиропът Calpol.

# 23
  • Мнения: 1 793
Ползвам Bonjela. уж помага, ама за кратко. за два часа някъде и после пак се почва с ревовете. Sad чудя се и аз дали да не дам Калпол малко по-късно тази вечер. Thinking

# 24
  • Мнения: 390
Виждам, че има майки от Острова, споделете моля нещо за това прахче. Припоръчаха ни го приятели които бяхя изключително доволни от него и скоро друг приятел ни прати за бебка (малко раничко, но ще им дойде времето)

# 25
  • Мнения: 3 042
Цитат на: belalim
Дентинокс- успокоява за около час и после пак.


И ние така, вече даже като видя прокарал зъб не се занимавам да мажа - явно няма смисъл. То това го каза и педиатърката му - че гелът е повече за успокоение на родителите. Ако реве 1-2 часа очевидно от зъб - намажи го, поне ще може да заспи спокойно!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 328
Калгел в комбинация с Нурофен или Калпол /внимателно с парацетамола/ - преди сън. Заспиваше и спеше спокойно поне няколко часа, а понякога и до сутринта. Ако се събудеше - пак мазане, а ако са минали повече часове - и Нурофен.
Кумовете ни мажеха венчетата на своя син с ракия, но мисля, че с нея трябва да се внимава - да не бъде изгорена лигавицата и да не се натрови детето с алкохола.
За Солкосерила - това е паста за лигавични рани. Но вероятно има локален анестетик в състава си, затова да може да се прилага и в този случай. Все пак, без лекарска консултация...не знам. За пръв път тук прочитам, че може да се прилага и при бебета, когато им никнат зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт