Избиване на сини петна по тялото

  • 43 542
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
На майка ми постоянно и се появяват синини по цялото тяло, различно големи - от големината на 1 стотинка до големината на орех. Кръвната й картина е нормална, джипито  нищо не казва за тези синки - вероятно пукане на капиляри било.
Ако сте срещали нещо подобно или имате някаква идея от какво може да е това, моля споделете, за да знаем към какъв специалист да се насочим.
И да кажа, че тя е хипертоничка, а преди години е преболедувала от хепатит С (незнам, може да има някаква връзка).

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Бях чела някъде за подобен проблем, но за дете на което излизали синини по краката. Мисля, че ставаше въпрос за сърдечен проблем...

# 2
  • Мнения: 99
Когато спонтанно се появяват синини по тялото, трябва да се направи консултация с хематолог.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 526
При майка ми това се получава, когато пие повече аспирин, парацетамол, от тази група лекарства. Тя също пие лекарства за сърцето, но аз мисля, както са писали другите мами, че е добре да отиде на специалист хематолог. Ако трябва и на специалист кардиолог. Успех и дано всичко да е ОК Simple Smile)

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Когато бях бременна, се наложи да посетя лекар имунолог. Спомням си, че ме попита дали ми се появяват такива сини петна. Аз нямах петна.  Така и не разбрах какво е имал в предвид. Малко се знае за имунолозите, но помагат много.

# 5
  • Мнения: 1 428
Когато падне нивото на тромбоцитите в кръвта ,тогава се появяват такива петна.Ти казваш,че кръвната картина е нормална,но нека най-добре да се консултира с хематолог.

# 6
  • Мнения: 1 181
Бях чела някъде за подобен проблем, но за дете на което излизали синини по краката. Мисля, че ставаше въпрос за сърдечен проблем...

тя редовно посещава кардиолог, казват, че няма причина да се появяват

Когато бях бременна, се наложи да посетя лекар имунолог.

незнам с какво се занимават имунолозите  Embarassed

При майка ми това се получава, когато пие повече аспирин

когато пие аспирин се увеличават наистина

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 526
Дидинка, щом кардиолога казва, че всичко е ОК остава да отидете и при хематолог с всички изследвания, за да видите какво ще ви каже той. Може да направите някакви допълнителни изследвания, за да се види какъв е проблема. Във всеки случай не оставяйте нещата без да имате яснота. Успех Simple Smile)

# 8
  • София
  • Мнения: 13 203
На майка ми постоянно и се появяват синини по цялото тяло, различно големи - от големината на 1 стотинка до големината на орех. Кръвната й картина е нормална, джипито  нищо не казва за тези синки - вероятно пукане на капиляри било.
Ако сте срещали нещо подобно или имате някаква идея от какво може да е това, моля споделете, за да знаем към какъв специалист да се насочим.
И да кажа, че тя е хипертоничка, а преди години е преболедувала от хепатит С (незнам, може да има някаква връзка).

Дидинка, моята майка е също със синини.. гледах и леля ми има... майка е хипертоник... нормална си й е кръвната картина. Явно в тази критическа възраст си се променят доста неща... Тя се оплаква от синките, в смисъл, че ги има, не че я боли нещо... обаче май като гледам жените в тази възраст повечето са така, та се успокоявам...

# 9
  • София
  • Мнения: 13 203
При майка ми това се получава, когато пие повече аспирин

когато пие аспирин се увеличават наистина

Ами нормано е!!! Аспирина действа точно така... като си в мензис и пиеш аспирин можеш да получиш доста по-силен кръвоизлив...

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Когато бях бременна, се наложи да посетя лекар имунолог.
незнам с какво се занимават имунолозите  Embarassed
Не си единствената, не се притеснявай. Тези лекари са най-безизвестни.

# 11
  • Мнения: 1 181
Благодаря ви за отговорите момичета. Наистина най-логично е да се насочим към хематолог, но проблема е, че не сме от София, а незнам тук да има такъв специалист.
Vache дано да е от критическата, майка ми също не я болят. Да не е нещо друго, защото тя много се притеснява от хипертонията, а аз по-скоро от хепатита (въпреки че незнам дали има нещо общо със синините).

# 12
  • София
  • Мнения: 1 956
При всички случаи при поява на синини по тялото, които не са от удар, трябва да се погледне сериозно на проблема. Може да е от какво ли не, а някои от причините са фатални. Може да е от тромбоцитите, от кръвното, на хормонална основа, слаби капиляри, но има и страшни неща като левкемията например - дин познат така разбра , че има левкемия. За това - без паника, но посетете добър специалист и направете всички възможни изследвания.

# 13
  • Мнения: 504
При всички случаи при поява на синини по тялото, които не са от удар, трябва да се погледне сериозно на проблема. Може да е от какво ли не, а някои от причините са фатални. Може да е от тромбоцитите, от кръвното, на хормонална основа, слаби капиляри, но има и страшни неща като левкемията например - дин познат така разбра , че има левкемия. За това - без паника, но посетете добър специалист и направете всички възможни изследвания.
Без намерение да плаша - семейна позната също си отиде от левкемия, като освен от синини не се оплакваше от нищо друго особено...
За мен консултация с хематолог е задължителна. Просто за ваше успокоение.

# 14
  • Мнения: 30
Със сигурност има проблем с кръвта.Направете изследване,но не стандартните.Леля на мъжа ми имаше такъв проблем,но не са коментирали какви изследвания са правени.Знам само ,че тича при лекари в МА.Консултирайте се с още някой лекар,GP-тата нищо не ги интересува.Обърнали са го на търговия и толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт