Профилактика на климатика

  • 3 897
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 077
По случайност разбрах, че всяка година е редно да се прави профилактика на климатика.
Това го пише в гаранционната карта при покупката, но никой от фирмата не ми е казал, не съм го прочела и не съм го знаела.
Климатикът ни е на две години вече Rolling Eyes
Въпросът ми е как протича тази профилактика, отнема ли време, колко струва.
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Ще ти кажа при нас как протича - идват момчетата с една прахосмукачка, почистват, измиват втрешното тяло, проверяват нещо по външното и това е. За около 20 мин. е цялата работа и ми струва 30 лв.

# 2
  • Мнения: 1 041
При нас, за да важи гаранцията /3 год./, трябваше също да правят профилактика.Една година след монтажа ги извикахме и за 15 минути установиха, че всичко е наред. Взеха 50 лв. Втората година изобщо не сме ги търсили.
Предполагам, че вече няма смисъл да ги викаш, но пък аз нищо не разбирам от техника! А може пък да е важно да се провери количеството фреон Rolling Eyes!
Шани, молим те, светни ни по въпроса Praynig!
 

# 3
  • Мнения: 9 077
Благодаря, момичета Hug
В гаранцията прочетох, че можело да има запушвания някакви и затова била нужна профилактиката..Аз иначе си почиствам редовно вътре мрежичките и правя каквото е описано в книжката.
Много скъпо ми се се струва обаче Thinking
Не разбирам, защо като е в гаранция климатика, пак искат пари...

# 4
  • Smallville
  • Мнения: 994
 При нас е така.Идват за 10 мин. Чистят нещо,бърникат вътре.Вземат 30 лв.Втора година не съм ги викала.Климатика работи....не знам докога... и на мен ми се струва скъпо Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 891
И нашия климатик е на ...  newsm78 май вече станаха 4 години, а профилактика му е правена само веднъж.
Струва ми се скъпо и нямам намерение да ги викам за профилактика.

# 6
  • Мнения: 6 461
Ще ти кажа при нас как протича - идват момчетата с една прахосмукачка, почистват, измиват втрешното тяло, проверяват нещо по външното и това е. За около 20 мин. е цялата работа и ми струва 30 лв.
Peace

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прави се всяка година профилактика.
Почистват се филтри, мерят се налягания, ако е нужно се допълва с фреон, ако се налага и т.н.
Това се прави в 1-вите топли есенни дни или пролетно време. Зимата и в студа не е добре да се случва това.
Профилактиката е нужна с цел, да не ви изненада климатика неприятно по време на върла зима и т.н. Абе това са си машинки със специфична схема на експолоатация. Това е. Никого не задължаваме с нищо.
Пари се взимат за профилактика, защото това не е обект на гаранция, а условие на гаранцията. Запомненте го.
Подобен е случаят със смяната на масла на гаранционенн автомобил.  Wink

# 8
  • Мнения: 4 202
Значи чистенето на филтрите влиза в профилактиката?
Миналата година попаднах на един супер нагъл техник, който ни прави профилактика. Не можах да изляза от работа и бях помолила баща ми да отиде да го чака. Та аз се обадих по телефона да чуя как вървят нещата и говорих с този тип и той ми казва"ОООО филтрите с ви много замърсени, наложи се да ги изчистя, знаете ли, че за това мога да не ви подновя гаранцията. И понеже ги изчистих ви взимам 40 лв., 30 за профилактиката и 10 за чистенето"  Shocked

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Прави се всяка година профилактика.
Пари се взимат за профилактика, защото това не е обект на гаранция, а условие на гаранцията. Запомненте го.

Да, ако климатикът се развали, когато е в гаранция и се окаже, че не сте му правили годишни профилактики, спокойно ви отказват гаранцията.

# 10
  • Мнения: 9 077
Шани, сега не е ли подходящ момент да извикам хората Rolling Eyes
Все пак студено е, но не знам ...
Сега се притесних да не вземе да клекне машината посред зима, няма с какво друго да се отопляваме...

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.:.Stef.:.  - по принцип може, но занапред знай, да ги викаш по-рано. Някъде септември-октомври.

# 12
  • Мнения: 9 077
Благодаря ти  Hug

# 13
  • Мнения: 3 647
Прави се всяка година профилактика.
Пари се взимат за профилактика, защото това не е обект на гаранция, а условие на гаранцията. Запомненте го.

Да, ако климатикът се развали, когато е в гаранция и се окаже, че не сте му правили годишни профилактики, спокойно ви отказват гаранцията.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт