Висока кръвна захар

  • 1 815
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 924
(Не видях подобна тема в близките страници,а търсачката не работи,така че моля за извинение,ако все пак е имало такава тема.)

Та:бременна съм в 16-та г.с. ,правиха ми кръвна картина миналия месец,проблемът е, че са ми отчели високи стойности на кръвната захар-6,7.  Попитаха ме дали има диабетици в семейството-в това на мужа ми няма,а за моето не зная,тъй като съм кръгъл сирак.

Интересува ме до какви последици  може да доведе това за бебето или за мен?
 
Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
проблемът с високата кръзна захар е сериозен и не трябва да се подценява, но първо трябва да се разбере дали това е моментна стойност или наистина се е повишила.
Предполагам, че ще ти направят трикратен тест- ще ти вземат кръв сутринта на гладно, след това около обяд и около 3 часа.
Ако се касае за моментно повишение ще ти препоръчат да намалиш захарта, тестени изделия и може би малко повече движение.
Ако не е моментно ще трябва да си направиш консултация с ендокринолог, който наблюдава бременни- д-р Тодорова от МД София.
Не се притеснявай излишно и предварително, защото от стрес и притеснение захарта също се повишава.
Успех и дано всичко е наред!

# 2
  • Мнения: 1 924
Благодаря много! Hug Наистина ще ми повтарят изследването,пък да видим.

# 3
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай, това е много често срещан проблем при бременните, но при редовно следене на кръвната захар през цялата бременност няма последици за бебето. Както са ти написали трябва да се видят стойностите и да се консултираш с ендокринолог. Аз лично не съм доволна от въпросната д-р Тодорова, но аз си имам диабет от много време и при мен нещата са по-сложни. Но поне докато лежах 2-та пъти в болницата през стаята ми минаха много жени с т.нар. гестационен диабет, всички си имат прекрасни здрави бебчета. Както казах - редовно се следят нивата, постоянно, всеки ден и се спазва предписания режим - дали ще бъде диета или лекарства. Няма страшно, всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 429
Не се притеснявай, защото по време на бременност стойностите на кр. захар може да са увеличени, заради самата бременост. Нека ти се на прави кръвно захарен профил или обременяване с глюкоза, които са показателни са евентуална висока кр. захар. В урината имаш ли?
След раждането задължително се изследвай и си направи по-обстойни изследвания.
Щях да пропусна поискай да ти изслдват т.нар. гликиран хемоглобин.Той показва стойностите на кр, захар през последните 3 месеца.
Успех

# 5
  • Мнения: 1 428
Много жени по време на бременността си развиват т.н гестационен диабет,който не е опасен ,но трябва да се следи редовно от лекар.Но при теб може стойността на захарта да е била моментно състояние и за да се до уточни това трябва да ти се изследва нивото още поне 2 пъти.На мен също ми е отчитало 6.5 ,но аз бях яла вафла преди това.На втората проба отчете 4.3.Направи изследването сутринта на гладно.Дано тревогата да е фалшива и леко бременеене. Wink

# 6
  • Мнения: 1 178
най_вероятно става въпрос zа гестационене диабет, който между другото иzобщо не е zа подценяване  Peace и преz двете бременности имах неудоволствието да го раzвивам, беz да съм имала наследствена обремененост.
аz съм в германия и едва ли ще съм ти от полzа с информация, но има доста статии в интернет, които могата да те информират.
апропо каква връzка има съпруга ти с гестационния диабет? това е страдание на бременната не на плода. zа плода опасността е, че ако гестационния диабет не бъде овладян (било то с диета или инсулин) може да увеличи много теглото си. Първият ми син се роди 4690кг., въпреки че бях на инсулин, второто ми раждане бе пак секцио две седмици преди термина.
 

# 7
  • Мнения: 2 197
апропо каква връzка има съпруга ти с гестационния диабет? това е страдание на бременната не на плода. zа плода опасността е, че ако гестационния диабет не бъде овладян (било то с диета или инсулин) може да увеличи много теглото си. Първият ми син се роди 4690кг., въпреки че бях на инсулин, второто ми раждане бе пак секцио две седмици преди термина.
 
Защото се смята, че ако има налице и наследствена обремененост рисковете за самия плод се увеличават. И рисковете не са свързани само с по-голямото тегло, което всъщност зависи от добрата метаболитна компенсация. Моето дете се роди 3 кг (в 36-тата седмица), но през цялото си развитие никога не е било по-голямо от нормалното. А аз съм диабетичка на инсулин.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Има жени,познавам такива,които по време на бремеността  имат високо ниво на кръвната захар,а след раждането им няма нищо.Трябва да се следи периодично нивото,много е важно за бебето.Може да се наложи раждане със секцио по медицински причини,пак от нивото на кръвоно- захарния профил зависи.Успех с бремеността ти желая!Ще се оправиш!Стискам палци и ни "дръж"в течение как си!

# 9
  • Мнения: 1 178

Има жени,познавам такива,които по време на бремеността  имат високо ниво на кръвната захар,а след раждането им няма нищо.

така е обикновенно след раждането нивата на кръвната zахар се нормалиzират при мен и след двете бременности всичко е ок,
и от мен лека бременност и zдраво бебе  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт