Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 27 ноем. 2006, 16:42 ч.
  • Преглеждания  3 217  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 384
Мъжът ми се занимава днес цял ден с подаването на документи за тия детски и понеже пропуснахме 3 месеца, служителката му е казала, че не се изплащат със задна дата. Така ли е?

Не знаех къде да пусна тази тема и предположих, че тук е подходящия подфорум.

Реклама
# 1
  • Мнения: 517
глупости..разбира се, че се изплащат със задна така..и ние сме в същото положение и ни казаха,че се изплащат със задна дата..

# 2
  • Перник
  • Мнения: 492
глупости..разбира се, че се изплащат със задна така..и ние сме в същото положение и ни казаха,че се изплащат със задна дата..
Не е вярно, не се изплащат!Ако сте изпуснали датата за подаване на декларациите и молбата ще получавате детски надбавки от месеца, следващ месеца на подаване на документите

# 3
  • София
  • Мнения: 3 260
И на мен ми казаха, че не се изплащат за минали периоди. Защото това е помощ, а не възнаграждение.

# 4
  • Мнения: 517
ех..на мен защо ми казаха,че се изплащат  newsm78 съжалявам,че ви подведах..явно на мен не са ми казали правилно..

# 5
  • Мнения: 5 145
Не може да се изплащат със задна дата. Ето текста. Изплащат се от месеца, в който сте подали молбата нататък.

Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2004 г.) Месечните помощи за деца до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст се отпускат от началото на месеца, през който е подадена молба-декларацията с необходимите документи и са налице условията по чл. 7 ЗСПД.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 384
Благодаря за отговорите!  Simple Smile
Стана ми ясно.

# 7
  • София
  • Мнения: 84
НЕ, НЕ се изплащат, губят се!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 164
Да, и ние още не сме получавали, губят се, кой дава така. Confused

Аз искам да попитам всеки месец ли трябва да взимам оригинална служебна бележка, защото и този месец изтървахме да подадем, а това значи да подам декември и да носим с мъж ми пак сл. бележки за ноември този път?!

# 9
  • Мнения: 5 145
Да, и ние още не сме получавали, губят се, кой дава така. Confused

Аз искам да попитам всеки месец ли трябва да взимам оригинална служебна бележка, защото и този месец изтървахме да подадем, а това значи да подам декември и да носим с мъж ми пак сл. бележки за ноември този път?!

Бележките са за една година назад ( това го казвам, защото си написала бележка за ноември, а тя трябва да е от декември 2005 до ноември 2006 ). Бележката посочва дохода 12 месеца преди месеца, в който се подава молбата. Така че, за съжаление ще ви трябват нови. След това ще подавате декларация чак след една година и едва тогава ще ви трябват нови бележки.

# 10
  • Мнения: 6 461
НЕ ,не се изплащат.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт