Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-67 от 67 отговора
Какво е мнението ви за детските сериали и филмчета, които напоследък гледат децата? Реших да пусна тази тема, защото днес изключително много се възмутих от една анимация, която излъчваха по телевизия с голям рейтинг и в която "таткото" полудя понеже нямаше бира и кабелна телевизия и подгони семейството си да ги убива Confused. Що за ценности възпитават подобен тип детски предавания? newsm78
Цитирай

Белгия/София

Съгласна съм, гледам Картун Нетуърк (как изглежда само на кирилица написано  35) и се дзверя и чудя - аз ли не съм в ред или... Rolling Eyes

Затова съм се запасила с двд-та на Франклин, Грижовните Мечета, Балетните обувки и още куп класически анимации. Идиотски филмчета у нас (докато зависи от мен, де) у нас -  Naughty
Цитирай

м-да, болна тема... много усилия полагам, за да събера що годе прилична колекция от подходяща детска анимация. Добавям към казаните от Блонди "Мечо Пух", "Алиса в страната на чудесата".

Снощи гледахме "Чарли и шоколадената фабрика". В момента, в който катеричките нападнаха момиченцето, моята дъщеря почти се разплака и пищеше "не, не, не"... Толкова гадно ми стана, но не знаех, че има такава сцена...
Цитирай

София

На Картуна вече дават само извратени филмчета,даже не го и пускам вече, но от скоро не пуснаха една нова детска тв Бумеранг се казва и дават само от готините анимации-Бъгс Бъни,Том и Джери и подобни Very Happy Сутрин докато се приготвим за яслата Жорко само това гледа Laughing/на ЕК кабел сме/ Свалила съм му и поредицата Бейби Айнщайн,но филмчетата за 2-3 годишни.
Цитирай

Що за ценности възпитават подобен тип детски предавания? newsm78

Тежко и горко на тези, които очакват телевизията да възпитава ценности у децата им
Цитирай
Що за ценности възпитават подобен тип детски предавания? newsm78

Тежко и горко на тези, които очакват телевизията да възпитава ценности у децата им

ooooh!Не очаквам телевизията да възпитава ценности в децата! Но когато едно предаване е насочено към най-мъничките то трябва да е поне малко образователно или поне не обременяващо и развлекателно! Това имах предвид.....
Цитирай

BG

Анимета най-вече
Цитирай

Лора е фен на   newsm10
Цитирай

España

Предимно каналите на Дисни,записали сме и пове4ето им филми,а Cartoon network гледам да го ограни4авам,много глупави филм4ета,особено ме дразни "Kids next door(KND)"
Цитирай

ВАРНА

На Картуна вече дават само извратени филмчета,даже не го и пускам вече, но от скоро не пуснаха една нова детска тв Бумеранг се казва и дават само от готините анимации-Бъгс Бъни,Том и Джери и подобни Very Happy Сутрин докато се приготвим за яслата Жорко само това гледа Laughing/на ЕК кабел сме/ Свалила съм му и поредицата Бейби Айнщайн,но филмчетата за 2-3 годишни.
Мимис,моля те ,кажи от къде и как БЕЙБИ АЙНЩАЙН да изтегля!
Цитирай

...нямам дом, но имам път!

Глупави сериали..... smile3511
Цитирай

usa

"Curious George", или както някой симпатично го беше превел "Любопитният Жорко", е супер филмче. Вече го има и на DVD. Препоръчвам!
Цитирай

под голямата лоза

Голямата ми дъщеря върти всички филми на ДИСНИ, в които има принцеси, също и поредицата на БАРБИ- Лешникотрошачката, Рапунцел, Лебедово езеро........
Малката от 2 дена е зациклила на Котарака ГАРФИЛД и ТАЛАСЪМИ ООД #Crazy Книга за джунгата вече я прочете Shocked

Не мисля, че нещо, което се върти в момента по българските ТВ канали е супер подходящо за малки деца Thinking
Цитирай

Гарфилд, Таласъмите, Барби, Мечо Пух, Ледена епоха...Никъв Кратун, паднала й се е лоша майка. Най-много да мерне някакви новини по ТВ, но без трупове, щото имам и дистанционно.
Цитирай

Варна

Аз също отдавна не пускам картуун-а  Naughty Не мога да кажа кое филмче е по-ужасно  newsm78 сещам се за онова за кравата и пилето  Sick то май държи първенство по гадост.

Моите дъщери и двете са пристрастени към детските филми, голямата гледа почти всичко което излиза на пазара под мой подбор. Трудно ми е да кажа кой е любим, гледа ги по 100 пъти, как не й омръзват, не знам!

Малката много обича Стюард Литъл, Гарфилд, Ледена Епоха, Таласъми, Чикен Литъл, Книга за джунглата, Играта на играчките...може да пропусна някой. В момента най-любим е Лейди и Скитника, като се изживява като куче  hahaha Даже ходи понякога на 4 крака и ближе храната, преди да започне да се храни.  35
Цитирай

Всичко що е на Дисни  Hug
Цитирай

Моите гледат Картуун, понякога и аз го гледам с тях, забавно е.

В къщи сме страшни фенове и на "Чарли и шоколадовата фабрика" Very Happy
Цитирай

Стара Загора

Моя син е фен на Мечо Пух, Том и Джери, Пинокио, Червената шапчица, Снежанка, Трите малки прасенца...
По ТВ не гледа нищо освен тъпите реклами, на които е голям фен Sad
Цитирай

Попово

Приказки с принцеси...на Дисни.
 Пчеличката Мая.
Цитирай

Чрез торент системата може да се изтеглят страхотни детски филмчета,прекрасно нарисувани и на Уолт Дисни.Само том и Джери са на 10 диска.Изобщо не гледа анимации по телевизията.Само на двд.Мога да дам няколко линка към прекрасни филми.
Цитирай

Варна

Картуна не го гледаме - абсолютни глупости дават. Имаме си голяма колекция от дискове - на Дисни и много други. Любимите филмчета на Василена в момента са Малките понита, Барби ( във всичките й филми), Франклин - абе все красиви и поучителни филмчета  Laughing
Цитирай

София, Овча купел 2

Ох, аз явно съм "консервативна" - на мен лично не ми харесват филмчетата по Картуун-а и затова вкъщи не ги гледаме, може би са и за по-големи деца (5-6 год), не знам.
Направили сме си почти пълна колекция от филмчета, като сме ги подбрали по следните критерии:
1. да се разбира ясно какво точно е нарисувато - тоест ако е животно, да си прилича на животно, а не кравата примерно да ходи на два задни крака  Laughing
2. да са ясни и разбираеми като думички и поука - ако някой направи нещо лошо да се види какви са последиците и по възможност Доброто да побеждава  Hug
3. да няма насилие - тук правим изключение само за Том и Джери и Бъгс Бъни, където доста се налагат, но - айде!

Може да ви се струва странен изборът ни да не показваме засега други видове детски филмчета, но ще ви разкажа нещо, което направо ме изненада - преди 2 седмици се връща нашия от градина и - гледали там за костенурките нинджа. Добре. Иска да му се купи да го гледаме и вкъщи. Добре, купуваме го с някакъв вестник. Помня от моето детство, че тия серийки са безобидни и доброто винаги побеждава.
Детето гледа половин час захласнато от кеф. Ние - доволни. Е, имаше разни думички не за неговата възраст (генератор, щурмуване и разни там технически терминчета), но се пънахме да обясняваме.
Обаче интересното е какво стана след това - дечко, който по принцип не е никак кротко дете, изпадна в ужасна еуфория - тичане, скачане, ритане, блъскане... и не може да се успокои, все едно какво правихме. Плувна в пот, започна да крещи до заекване... Вилня така из къщата 15 мин., задъха се страшно, обаче не спира - започна да налита и на нас - играели сме на нинджи. Игра, ама не ако причинява болка на някого, нали?
Аз дотогава не го бях виждала така бесен, чак се поуплаших.
И скрихме диска с това детско, въпреки протестите. Crying or Very sad
Е, и питам се какво ли би станало ако по цял ден гледаше такива дивотии? Може да не разчитаме на тв-то да възпитава децата ни, но вярвам, че до определена възраст родителите трябва да подбират внимателно "репертоара", който пускат.
Цитирай

Предпочитам аз да избирам детските които да гледа Тошко .Редовно му записваме детски филмчета.
Тези които дават по кабелната са под всякаква критика .Пълни са с глупости.
Например филмчето "Седрик"-най-редовните глупости са :"глупак и тъпак"
Цитирай

София

Тези които дават по кабелната са под всякаква критика .Пълни са с глупости.

Глупак, кретен... и тем подобни са през всяка втора дума  #Cussing out
 И това го дават в детските филмчета по националните телевизии. А за това, че са пълни с агресия.... Направо недоумявам кой ги е правил и превеждал тия филмчета за малки деца.

Цитирай

Лора е фен на   newsm10

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?
Цитирай

София

Лора е фен на   newsm10

Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур, сега май се прекръстиха. У нас също е на почит, има много приятни предавания като Baby Shef, където едни мъници "готвят" и Finger family - нещо като куклен театър с пръстите на едната ръка и много други такива подходящи за 2-3-4 г.

Иначе у нас Картуун не се пуска, въобще съм забравила, че съществува. Аз я гледах преди няколко години, ами тя си е за възрастни направо, само разни откачалки дават, като Courage, the cowardly dog  Mr. Green
Стела гледа двд-та на Дисни, обожава Цар Лъв и Немо, също така Малките понита, грижовните мечета, Снежанка, Книга за джунглата и разбира се Франклин.
Много иска да гледа "Нарисувай своя квартал" от Франклинските книжки, но май го има само на книжка. Даже ходихме да го търсим в Ориндж сентър, но го нямаше.
Цитирай

Innsbruck

Последният хив в къщи е Балто- предимно 1 и 3, 2 нещо не го долюбват.
Цитирай

София

Напоследък гледа само Dora the Explorer. Имаме около 10 филмчета, които въртим непрекъснато. Понякога разнообразява с Мечо Пух, Франклин, Том и Джери.
Цитирай

Лора е фен на   newsm10

Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур, сега май се прекръстиха.

Това обяснява нещата, благодаря.

Цитирай

В една Дупка.

Гледа всичко, и Картуна, и видео,и анимации по другите кабеларки.
Цитирай

Montreal, Canada

Да живее Дисни Praynig
Цитирай

Лора е фен на   newsm10
Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур

Да, към цифровия пакет е. Ние сме към Estnet  Wink
Цитирай

Rolling Eyes "Седрик" ми е супер любим и на децата също, на някой случки си умирам от смях.

А за да кажа най-сетне и нещо по темата, при мен ограничението не е толкова на база какво смятам, че ще им хареса и понесе за възрастта, а във времето на гледане, при нас то е лимитирано и с ограничения. През седмицата не се гледат ДВД-та и касетки, може петък вечер, събота или неделя. Анимация по тв-то, вечер около половин час докато сготвя, защото и без това не ни оставя време да се видим.
Цитирай

Пловдив

Ние сигирно сме сбъркани, защото упорито не си купуваме ДВД. Но пусто, имаме си супер хубаво видео... но явно ще идва края. По видеотеките вече са в активна разпродажба на касети и нямало да имат повече... А комп у дома, НЕ ИСКАМ. Достатъчно е да донеса лаптопа и той не се отделя от него, да пише букви и цифри!

Гледа филмчета, по наш избор. Не са много, така или иначе. Гледа ANimal Planet & Discovery. Научил се е на кой номер на дистанционното са и си ги врътка тях. Детските анимации, с роботи и чудовища, го плашат и почва да вика "Спри го, аз това не го искам, аз това не го харесвам, ...".

Придържаме се повече към книжките. По Франклин е ЛУД. Знае всички, които има, а те не са малко, и го разказва. Много ми се иска да ги гледа на филм, но не искам да прережа интереса към книжките по този начин.
Цитирай

София

Картуна не го гледаме - абсолютни глупости дават. Имаме си голяма колекция от дискове - на Дисни и много други. Барби ( във всичките й филми), Франклин - абе все красиви и поучителни филмчета  Laughing
аз да добавя Цар лъв 1,2, три не го хареса много. Последното е Питър Пан. Пинокио, Красавицата и звяра, Тарзан и още други са част от нашата колекция.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Филмчето за Седрик е супер. Вкъщи много го гледаме...

mam@ - тук ли е Бейби канала? http://www.estnet.bg/site/lib.php?n=pack4
Цитирай

преди Бургас - сега София

Ние по цял ден гледаме пипи дългото чорапче, само сменяме игралния с анимационния. И вече нямам проблем с лекарството /тя в една от сериите пие"люкарство' и ние пием /и цял ден палачинки ядем
Цитирай

София

На картуна съм му дала игнор от настройките на ТВ, гледаме Бумеранг и всичко на Дисни, даже и ние с таткото се нареждаме понякога да гледаме   Embarassed
Цитирай

Сред звездите...

Ужасни неща виждат децата ни!Моята Ани отскоро почна да разбира,че в повечето неща,които вижда,все има бой...!Притеснявам се да не я промени в агресивна посока...
Цитирай

mam@ - тук ли е Бейби канала? http://www.estnet.bg/site/lib.php?n=pack4

Не, не е тук, а тук  Wink
Свободни цифрови програми 814 MHz
Цитирай

В заешката дупка

Нищо не гледа мойто магаре. Малък ми се види още. Тъкмо откри книжките преди известно време, ще го оставя да се радва на картинките в тях засега.  Mr. Green
Цитирай

Преди много години по Нова Телевизия даваха много хубави детски.
Малкото пони, Кро, Малчовците, Светулковците, Картофчетата и тн.
Другите не мога да си ги спомня, но всички бяха хубави.
Та някой случайно да знае от къде мога да си ги намеря baby_neutral
Сега дават отвратителни филмчета #2gunfire
Цитирай

Chanel bi li dala linkovete kam film4etata za koito spomena... bouquet
Цитирай

Моят син е вече на 10г. но при всяка възможна минута пуска Cartoon network, дори и само да върви докато той прави нещо друго Thinking и разбира се когато ме види че отивам към стаята веднага сменя канала Crazy
Цитирай

София

Йоана не харесва нищо , което дават по ТВ.Заредила съм й няколко филмчета на компа.Любими са й 'Цар Лъв", "Мечо Пух","Немо","Пипи Дългото чорапче".Има и една поредица на "Мател" за Барби в адаптации на известни балети-"Лебедово езеро","Лешникотрошачката".
Цитирай

..... за Барби в адаптации на известни балети-"Лебедово езеро","Лешникотрошачката".

и "Рапунцел" , само тези съм открила, дали има и други? Любими са на дъщеря ми.
Цитирай

София

Мойто диване гледа 1 месец нон стоп Франклин, после 1 м Цар Лъв и не иска нищо ново и разнообразно.По TV  гледа само улица Сезам.
Цитирай

София

Моята телеманка може да гледа абсолютно всичко, което дават по телевизиите  ooooh!
Ограничавам я до детските филмчета и предавания.
Цитирай

Правец

Свалила съм над 40 детски филма от торент сайтове ... тези на Дисни са просто невероятни като качество .. само дето имаме един проблем - никакъв интерес от страна на дъщеря ми ... Сядаме с баща й до нея, за да гледа и тя, показваме животните или дечицата и им се радваме, и накрая така се улисваме във филма ние, че не забелязваме кога се е заиграла сама..  Laughing
Ама на рекламите пък е върл фен .. научила им е думите и като почне да ги реди, пада голям смях ..  Laughing

Искам да й сваля цялата поредица на Барби, но някои (май най- новите) нямат нито суб., нито аудио .. та много ме е яд и чакам с нетърпение някой да се заеме с озвучаването им ...  аз поне ще съм им от най- големите почитатали ..  Laughing

Цитирай

София

А проблем с филмчетата на компютъра и аз имам.
Пусна ли й нещо, после с рев и с бой го спираме. Не ми дава  Rolling Eyes. Иска да го гледа още и още.... и ако й омръзне да седи за фон. За това предпочитам да гледа по телевизията. Поне знае, че там като свърши не мога да й го пусна повече.
Цитирай

Chanel bi li dala linkovete kam film4etata za koito spomena... bouquet
И аз искам
Моята гледа Том и Джери, Алиса, Красавицата и звяра, Синдбад, Ну Погодии някои Бъгс Бъни харесва.
Но Том и Джери са и най-любими. Също и ТВ Бумеранг.
Цитирай

Чикаго / София

Ох, така като ви чета само моите деца май не си падат много много по гледането на филмчета. Дени отскоро започна да се заглежда и сега е на тема Франклин, но вчера гледа 30мин. и й писна, а пък за по-дълго филмче абсурд направо! И изобщо не се впечетлява от ТВ-то. В нас телевизора работи постоянно, но тя хич не му обръща внимание. Само на рекламите се заглежда. И малката е същата работа.
Цитирай

Варна

Момичета,

моля ви кажете ми от къде мога да си сваля бебе Айнщайн.
ние сме нон-стоп на ну пагади и том и джери. от скоро сме фенове и на гарфийлд и Шрек, но нещо вече ми се иска да сменим репертоара.
Детските филмчета по телевизионните канали не й ги пускам, защото са много отвратителни, а пък ние сме едни такива чувствителни.... Embarassed
Цитирай

София

..... за Барби в адаптации на известни балети-"Лебедово езеро","Лешникотрошачката".

и "Рапунцел" , само тези съм открила, дали има и други? Любими са на дъщеря ми.
а, "Марулка " ни е фаворит.Особено когато режат косата на Рапунцел Laughing
Цитирай

под кривата круша

Синът ми,който е на 6г.може да гледа всичко за сметка на това пък вниманието на сестричката му не можеш да го задържиш за повече от 1мин./тя е на 2г.и 2м./
Цитирай

Жаклин като се прибере от градината и директно отива на компа...Най-често гледа Цар Лъв,Мечо Пух,Бъгс Бъни,Шрек пък го знае наизуст....
Цитирай

Момичета,
моля ви кажете ми от къде мога да си сваля бебе Айнщайн

От тук или разгледай тук Wink
Цитирай

Варна

Всичко що е анимация гледа, другото не било за деца. От игралните филми признава за детски само този за Пипи.
Аз обаче накарах мъжа ми да скрие канала с Картууна, а на нея казахме, че вече не го хващаме.
И съм забранила пускането на Костенурките нинджа и Супермен, защото малкия все го отнася, когато надъхана от филмчето сестра му почне да се прави на нинджа или на супергърл.
Момичета, кажете от къде мога да сваля Рапунцел.
Цитирай

Старата столица

Анимации,макар че не се заглежда за много дълго време.Иначе обожава рекламите Smile
Цитирай

София

Картуун-а съм го изчезнала от каналите....много го мразя аз лично! Иначе анимационни филмчета също не пускам - има време да ги открие....Обаче в събота и неделя по всички канали се намират детски предавания с деца, които пеят на живо и разни състезания от рода на някогашните "Бързи, смели, сръчни".... 35 35 35 майките с по-малки ЕГН-та сигурно помнят това предаване.....Бате Енчо също ни е фаворит, Ала-Бала и такива неща.....
Иначе ако я оставя гледа балерините от Господари на ефира и танцува.....и музика, музика и пак музика обича да гледа и да танцува....естествено, че не е чалга де Wink Wink
Цитирай

София / Пловдив

Моя син е фен на Мечо Пух, Том и Джери, Пинокио, Червената шапчица, Снежанка, Трите малки прасенца...
.........

И ние така, но без Пинокио, него нещо не го харесваме.
  Но всичко с принцове и принцеси ни е любимо - Спящата красавица, Снежанка, Пепеляшка, Красавицата и звяра, Малката русалка...
  Купих вчера "Бандата на Моцарт", направено е мн.забавно, звучи класическа музика, без да е досадно и тежко за слушане. Загледа се, но за кратко. Явно е за по - големички деца, защото племенникът ми, който е почти на 5г. го изгледа до края.
Цитирай

София

Мимис,моля те ,кажи от къде и как БЕЙБИ АЙНЩАЙН да изтегля!
Сори, чак сега го виждам Embarassed Smile Ето виж тук:
http://www.torrentportal.com/torrents-details.php?id=111543
http://www.demonoid.com/files/?category=0&subcategory=All&am … p;uid=0&sort=
Цитирай

ВАРНА

МИМИС,благодаря сърдечно и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!
П.С.:Мн. сте сладки със сина ти на снимката!
Цитирай

wild southwest

Бумеранг, и аз го гледам с кеф(особено Том и Джери)  Mr. Green
Цитирай

София, Овча Купел

Любими са и Мечо Пух, Цар Лъв и Шрек С удоволствие гледа и приказките на Дисни. Наскоро ни пуснаха Бомеранг и сутрин не излизаме докато не е изгледала поне едно филмче - там фаворит е Скуби Ду и Флинстоун
Цитирай

София- Света Троица

Картууна   съм го забранила отдавна . Синът ми е на 7 години и вмомента е на тема " Костенурки нинджа" ,Блей - Блейд , Бионикъл, не че не обича да гледа всички други анимации който излизат , но явно иска да е в час със съучениците  си . Даже спомена ,че  в училище играят на кеч .А по принцип в момента доста сме му ограничили  достъпа до  ТВ и РС
Цитирай

Шумен

Гледа с голям интерес "Бебе Бетовен" на Дисни
Цитирай

Sofia

Ема телевизия не ще да гледа засега и затова не гледамме тамошните анимации. Обаче от 2-3 месеца гледа един филм за възрастни - Shell we dance - и докато не го изгледа целия не се маха от лаптопа  Shocked Гледа за Снежанка, за Пепеляшка и за Червената шапчица пак на двд. А пък аз искам да си играе и да не зяпа ама вече нямам сили да се разправям...все пак е на 1.10 месеца само
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-67 от 67 отговора