Какво гледат децата?

  • 3 807
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Всичко що е на Дисни  Hug

# 16
  • Мнения: 2 792
 Моите гледат Картуун, понякога и аз го гледам с тях, забавно е.

 В къщи сме страшни фенове и на "Чарли и шоколадовата фабрика" Grinning

# 17
  • Мнения: 189
Моя син е фен на Мечо Пух, Том и Джери, Пинокио, Червената шапчица, Снежанка, Трите малки прасенца...
По ТВ не гледа нищо освен тъпите реклами, на които е голям фен Sad

# 18
  • Мнения: 1 364
Приказки с принцеси...на Дисни.
 Пчеличката Мая.

# 19
  • Мнения: 2 161
Чрез торент системата може да се изтеглят страхотни детски филмчета,прекрасно нарисувани и на Уолт Дисни.Само том и Джери са на 10 диска.Изобщо не гледа анимации по телевизията.Само на двд.Мога да дам няколко линка към прекрасни филми.

# 20
  • Мнения: 745
Картуна не го гледаме - абсолютни глупости дават. Имаме си голяма колекция от дискове - на Дисни и много други. Любимите филмчета на Василена в момента са Малките понита, Барби ( във всичките й филми), Франклин - абе все красиви и поучителни филмчета  Laughing

# 21
  • Мнения: 512
Ох, аз явно съм "консервативна" - на мен лично не ми харесват филмчетата по Картуун-а и затова вкъщи не ги гледаме, може би са и за по-големи деца (5-6 год), не знам.
Направили сме си почти пълна колекция от филмчета, като сме ги подбрали по следните критерии:
1. да се разбира ясно какво точно е нарисувато - тоест ако е животно, да си прилича на животно, а не кравата примерно да ходи на два задни крака  Laughing
2. да са ясни и разбираеми като думички и поука - ако някой направи нещо лошо да се види какви са последиците и по възможност Доброто да побеждава  Hug
3. да няма насилие - тук правим изключение само за Том и Джери и Бъгс Бъни, където доста се налагат, но - айде!

Може да ви се струва странен изборът ни да не показваме засега други видове детски филмчета, но ще ви разкажа нещо, което направо ме изненада - преди 2 седмици се връща нашия от градина и - гледали там за костенурките нинджа. Добре. Иска да му се купи да го гледаме и вкъщи. Добре, купуваме го с някакъв вестник. Помня от моето детство, че тия серийки са безобидни и доброто винаги побеждава.
Детето гледа половин час захласнато от кеф. Ние - доволни. Е, имаше разни думички не за неговата възраст (генератор, щурмуване и разни там технически терминчета), но се пънахме да обясняваме.
Обаче интересното е какво стана след това - дечко, който по принцип не е никак кротко дете, изпадна в ужасна еуфория - тичане, скачане, ритане, блъскане... и не може да се успокои, все едно какво правихме. Плувна в пот, започна да крещи до заекване... Вилня така из къщата 15 мин., задъха се страшно, обаче не спира - започна да налита и на нас - играели сме на нинджи. Игра, ама не ако причинява болка на някого, нали?
Аз дотогава не го бях виждала така бесен, чак се поуплаших.
И скрихме диска с това детско, въпреки протестите. Cry
Е, и питам се какво ли би станало ако по цял ден гледаше такива дивотии? Може да не разчитаме на тв-то да възпитава децата ни, но вярвам, че до определена възраст родителите трябва да подбират внимателно "репертоара", който пускат.

# 22
  • Мнения: 6 461
Предпочитам аз да избирам детските които да гледа Тошко .Редовно му записваме детски филмчета.
Тези които дават по кабелната са под всякаква критика .Пълни са с глупости.
Например филмчето "Седрик"-най-редовните глупости са :"глупак и тъпак"

# 23
  • София
  • Мнения: 270
Тези които дават по кабелната са под всякаква критика .Пълни са с глупости.
Например филмчето "Седрик"-най-редовните глупости са :"глупак и тъпак"

 Глупак, кретен... и тем подобни са през всяка втора дума  #Cussing out
 И това го дават в детските филмчета по националните телевизии. А за това, че са пълни с агресия.... Направо недоумявам кой ги е правил и превеждал тия филмчета за малки деца.

# 24
  • Мнения: 1 383

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?

# 25
  • София
  • Мнения: 847

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?

Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур, сега май се прекръстиха. У нас също е на почит, има много приятни предавания като Baby Shef, където едни мъници "готвят" и Finger family - нещо като куклен театър с пръстите на едната ръка и много други такива подходящи за 2-3-4 г.

Иначе у нас Картуун не се пуска, въобще съм забравила, че съществува. Аз я гледах преди няколко години, ами тя си е за възрастни направо, само разни откачалки дават, като Courage, the cowardly dog  Mr. Green
Стела гледа двд-та на Дисни, обожава Цар Лъв и Немо, също така Малките понита, грижовните мечета, Снежанка, Книга за джунглата и разбира се Франклин.
Много иска да гледа "Нарисувай своя квартал" от Франклинските книжки, но май го има само на книжка. Даже ходихме да го търсим в Ориндж сентър, но го нямаше.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Последният хив в къщи е Балто- предимно 1 и 3, 2 нещо не го долюбват.

# 27
  • София
  • Мнения: 460
Напоследък гледа само Dora the Explorer. Имаме около 10 филмчета, които въртим непрекъснато. Понякога разнообразява с Мечо Пух, Франклин, Том и Джери.

# 28
  • Мнения: 1 383

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?

Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур, сега май се прекръстиха.

Това обяснява нещата, благодаря.

# 29
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Гледа всичко, и Картуна, и видео,и анимации по другите кабеларки.

Общи условия

Активация на акаунт