момичета живеещи на първия етаж...как сте изолирали пода?

  • 772
  • 7
  •   1
Отговори
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
момичета споделете ако знаете или вие живеете на първи етаж,а отдоло няма комшии а гараж,магазин,заведение....как сте избегнали "замръзването накраката?"..изолация?каква?само килм,мокет??или не е такъв проблем???а отоплението влияе ли се от това??
СПОДЕЛЕТЕ МОЛЯ!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 259
Аз живея на 3 ,но кръсницата ми е на 1 над безистен,т.е.по зле от теб.Има отдолу 5 см. фибран и замазка.А на нейния под 2 см. стериопор замазка и ламинат.Топли се с климатици.Аз като ходя в тях,ходя боса по чорапи и хич не ми е студено.Ами това е от мен.

# 2
  • Мнения: 3 164
в хола имаме изолация , някаква френска беше , вече не си спомням от Бриколаж и отгоре ламинат и килим.но като стъпя на ламината и ми е студено.мисля, че в случая трябва да е дървен паркет.в кухнята имаме външна подова изолация , но само на часта където е балкона, но настилката е теракот и килим и пак е студ Close

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
По принцип се продава фибран(малко по здрав е),който е предназначен за под.Поставихме такъв под теракота.

# 4
  • Мнения: 14 486
ние сме над магазин - тази година сложихме ламинат над стария паркет и дюшеме. в един магазин открихме подложка за ламинат с фолио и сложихме в целия апартамент. много сме доволни - пода и топъл дори когато не гори печка. и тази изолация запазва топлината и в самите стаи.

# 5
  • Мнения: 4 300
Знам за няколко вида изолации и респ. настилки за студени подове.
Ако почнем от настилките- това са корк и дебел естествен паркет ( 22 мм).
Колкото до изолациите има вариант с фибран, OSB плоскости, а наскоро гледах в едно списание реклама на някаква ботевградска фирма, която предлага изолации за под с дебелина между 3 и 6 мм ако не се лъжа. Приличаше на пластмасови мостчета с някакъв пълнеж отдолу. Не съм се интересувала с подробности обаче.
Покритията с фолио обикновено се използват за да не "избяга" топлината отвътре навън ( например залепен на стената зад радатор или парно).

# 6
  • Мнения: 1 679
Виж какво предлагат тези фирми:

http://www.mkm-bg.com/index.php

http://www.chemprod-bg.com

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ние сме на първи етаж. Имаме 2 см фибран + замазка и отгоре ламинат. Доволн и сме.

Общи условия

Активация на акаунт