За и против ЕС. Защо?

  • 2 231
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 292
Аз съм за.
За да ни приеат, те много добре са си обмислили всички + и - .
- На тях им е изгодно, защото данъците, които плащат техни фирми с офиси в БГ отиват  newsm78 (САщ, юАР ... ) , а ако сме в  ЕС ще имат контрол над тези пари.
- ще пресекат регистриране на техни фирми в БГ , за плащне на по ниски данъци, като вдигнат и нашите .. е не веднага, първо ще решт, че не признават съдебни решения от БГ съдилища ...
Това ми хрумва на п-рво време, но със сигурност има и още ...
- ще спре да им подбиваме цените на тока.
- ще имат безпрепятсевен внос от югоизток.
НА нас ни е изгодно, защото
- ще влезнем в някакви норми и стандарти. Имаме нужда по всички параграфи.
- ще се попрекрати безогледната и безразборна корупция. Просто никой няма да допусне да му крадат парите под носа .
- възможно е децата ни да израснат в нормална държава и да имат по-добро бъдеще, което за мен е най-важното нещо !!! Това ако спечелим другото оже да си го пропуснем покрай ушите.

# 16
  • Мнения: 2 292
Като гледам , хората нямат против, просто се страхуват от неизвестното, което пък си е съвсем нормална реакция  Wink
Никой не може да опише какво ще се случи (освен някоя врачка ) и да проведе кампания. ще се случи това, което сами си направиме. От всяка ситуация може да се извлече полза, ако се обмисли каква и как , иначе ситуацията, каквато и да е тя е губеща. Та вместо да мрънкаме, може да се замислим какво и как ще спечелим и да гледаме оптимистично на нещата.

# 17
  • Мнения: 3 818
Аз съм за.
За да ни приеат, те много добре са си обмислили всички + и - .
- На тях им е изгодно, защото данъците, които плащат техни фирми с офиси в БГ отиват  newsm78 (САщ, юАР ... ) , а ако сме в  ЕС ще имат контрол над тези пари.
- ще пресекат регистриране на техни фирми в БГ , за плащне на по ниски данъци, като вдигнат и нашите .. е не веднага, първо ще решт, че не признават съдебни решения от БГ съдилища ...
Това ми хрумва на п-рво време, но със сигурност има и още ...
- ще спре да им подбиваме цените на тока.
- ще имат безпрепятсевен внос от югоизток.
НА нас ни е изгодно, защото
- ще влезнем в някакви норми и стандарти. Имаме нужда по всички параграфи.
- ще се попрекрати безогледната и безразборна корупция. Просто никой няма да допусне да му крадат парите под носа .
- възможно е децата ни да израснат в нормална държава и да имат по-добро бъдеще, което за мен е най-важното нещо !!! Това ако спечелим другото оже да си го пропуснем покрай ушите.

Всичко, което си изредила, ми показва защо е хубаво за тях да бъдем в ЕС, но за нас така и не ми става ясно.
Корупция има и в страните-членки на ЕС, спомнете си колко скандали имаше- и с евродепутати и други подобни. Доколко ще успеем да я намалим, за мен все още е под въпрос.
За мен лично опасенията са, че ще ни сполетят "благинките" на ЕС от рода на по-високи цени, ток, парно и всичко останало, а това, от което всъщност имаме нужда- ред- ще съумеем някак си да го избегнем Confused

# 18
  • Мнения: 2 292

За мен лично опасенията са, че ще ни сполетят "благинките" на ЕС от рода на по-високи цени, ток, парно и всичко останало, а това, от което всъщност имаме нужда- ред- ще съумеем някак си да го избегнем Confused

цените те притесняват? Преди 5 години си пазарувах в София, защото ми беше по евтино, сега изобщо нищо не пазарувам там, защото ми е по ск-по отколкото в Германия.
В Германия когато някоя фирма обяви , че иска да вдига цените на тока или газта веднага се повеждат дела исъд решва имат ли основание за вдигане на цените ...ако реши , че нямат не се позволява и цените остават същите. В БГ като някой реши, си вдига цените как си щ? и никакво обяснение не получваши нищо не можешда направиш.

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Vivita, E.ON в Германия са с една политика, но  в БГ тя е друга;
хич не ми се вижда токолова розово всичко....

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вивита е адски права за оперативните въпроси. Не е лошо да си спомните "такса дъжд"...само пример, има още 1 милион.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 244
Как' Сийке, за влизането питам, но който иска и по-свободно може да поразсъждава.  Laughing
Аз лично бих го закрила тоя ЕС, щото вече се изражда...
Още от преди две години (с присъединяването на 10-те) е набрала скоростта на "ЕС на две скорости", където едни държави си се интегрират повече от останалите заради икономически изгоди. Не му виждам нито края в "целта" на Лисабонската стратегия, нито никак... ама нейсе...

# 22
  • Мнения: 25 589
Недей се кОси!  Peace
Щом и ние ще сме вътре, не ще го бъде много дълго...  Mr. Green Joy

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Съглашение и прочие (било по желание или на сила), където има участие българско, винаги се е разпадало;
няма СИВ, няма Варшавски договор, Германия не прокопса и в двете световни войни, Османската империя и тя загина, Византийската и Римската, ехее, далече в историята са те...
Доде ред и на ЕС Mr. Green, дръжте се, братя Авропейци, идииииим

# 24
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Тая скапана държава не трябва да е в ЕС. Не сме достойни за това членство.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
мм, бравос, те туй е изказване на място;
ми що щеш в таз държава, бре, моме
я бЕгай у Авропата, тогаз; да видиш как друга песен ще запееш Laughing

# 26
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз си обичам родината, но не и  държава на абсурдите.

# 27
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз съм против

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм "За"

.....няма все отстрани да стоим........

и заради очаквания общ подем ........и още разни неща

# 29
  • Мнения: 4 978
Лошо няма да се присъединяваме, ама що като 2-ра ръка?!
Ако ще сме член на ЕС, нека да сме пълноправен в пълния смисъл на думата.
Омръзнало ми е някои да са по-равни от другите.

Против съм, защото единственото, което виждам е как постепенно се превръщаме в черноработници на "големите". Вече я има тенденцията, още преди да сме в ЕС. Във всички големи компании в България висшия мениджмънт е от чужденци. Толкова ли са ни ниски възможностите? Или от известно време, малко по малко, се поставя една летва, която не можем да прескочим....

Общи условия

Активация на акаунт