Пътуване с автобус и деца от Европа към България

  • 9 272
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Искам да ви питам някой от континенталните европейки дали е пътувал с децата си към България и как е било?
На мен ми се налага сега да се прибера zа да си оправя паспорта = иzтича му срока към края на февруари, а с самолет Ше ми иzлеzе много скъпо с 2 деца = едното на 4 1/2 а другото на 20 месеца.
Искам и по друга причина да пътувам с автобус = спирката му тук в Гемания е на 15 км от нас а пътува директно до Стара Загора откъдето съм. Иначе с самолета Ше имам прикачване и после полета е до София и така или иначе с целия багаж и количка трябва да се пренеса до ЖП ил автобусната гара а вие всички ги zнаете къде са.
Предимството на това пътуване е че Ше е 2 ноШи и само 1 ден, но си ме е Шубе де как Ше го иzдържат хлапетата.
Има ли някой опит в тая ситуация и били я споделил с мен?

# 1
Малеййй, дебеланата (их какъв прякор си си барнала Wink ) направо ме разби с тая си идея. Айде пробвай, че после разказвай за какво става дума. Тъй като се замисля Thinking , абе с по-голямото сигурно проблем няма да имаш кой знае какъв ама с тоя пъпеш на 20 месеца (визирам малката си щерка как се държи и колко спокойна може да стои за дълго време Laughing )
Айде и успех.
Не помогнах с инфо ама ми стана интересно Wink

# 2
  • Мнения: 3 880
Цитат на: debelanata
Искам да ви питам някой от континенталните европейки дали е пътувал с децата си към България и как е било?
На мен ми се налага сега да се прибера zа да си оправя паспорта = иzтича му срока към края на февруари, а с самолет Ше ми иzлеzе много скъпо с 2 деца = едното на 4 1/2 а другото на 20 месеца.
Искам и по друга причина да пътувам с автобус = спирката му тук в Гемания е на 15 км от нас а пътува директно до Стара Загора откъдето съм. Иначе с самолета Ше имам прикачване и после полета е до София и така или иначе с целия багаж и количка трябва да се пренеса до ЖП ил автобусната гара а вие всички ги zнаете къде са.
Предимството на това пътуване е че Ше е 2 ноШи и само 1 ден, но си ме е Шубе де как Ше го иzдържат хлапетата.
Има ли някой опит в тая ситуация и били я споделил с мен?


Онзи ден изпращахме майка ми към България и се замислих какво ли би било ако трябва да пътувам с детето- направо ме втресе (аз веднъж само съм пътувала с рейс преди 8 години-сама, но съм се зарекла никога вече). Наистина с голямата може би няма да имаш проблеми, защото ще можеш да я занимаваш с нещо- книжки, рисуване, но за малкият незнам- съмнявам се да можеш да го вържеш 30 часа в рейса без да побеснее. Пак зависи от децата де, ако успееш да ги мотивираш достатъчно може и да мине по-лесно. Аз лично не бих се навила, но ти си знаеш най-добре.
Няма ли възможност да почакаш още няколко месеца и да хвънеш първите чартъри- те са доста по-изгодни дори от автобусните билети?

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не съм го изпитала на мои гръб , но мъжа ми ми разказва (понеже 2 пъти си ходи до БГ без мен и с автобус ) , 4е в автобусите винаги имало поне по 1 майка с дете . 2-я път (понеже бях ве4е бременна и въпроса и нас ни вълнува силно), даже "понаблюдавал"  -
мнението му е 4е не е кои знае какъв проблем , хората - пътници и персонал се отнасяли мн внимателно и дори помагали на въпросните майки. смятай 4е пътя  от испания до БГ е мн по дълъг Simple Smile.

# 4
И аз само веднъж съм пътувала с автобус и съм се зарекла никога повече (до колкото зависи от мен). Не знам за дете, ама аз щях да издивея от стоене на едно място.  #Milti  #Milti  #Milti

Имай впредвид, че май най-често тоалетните са затворени и се пишка по график - когато шофьора реши тогаз.
какво ще ги правиш ако решат да пишкат не когато е графика? Ами ако малкото се наака примерно?

Ако имаш избор, според мен, по-добре недей. Ако това е единствения начин - не е фатално все ще мине някак времето и ще си стигнете.

# 5
  • Мнения: 1 630
упссс не се бях логнала
съжалявам

# 6
  • Мнения: 1 909
Никога не съм пътувала с рейс и никога не бих опитала, особено с дете. С две пък абсурд.

# 7
  • Мнения: 530
Аз лично бих те посъветвала да опиташ друг вариант ако може. Пътувала съм преди 9-10 години сама с автобус, защото беше евтино (София - Лондон - и то 3 пъти), но след третия път се зарекох, че каквото и да става, не бих го направила отново. Много е трудно дори и за голям човек да стои на едно място. Не знам как е по границите сега но преди на унгарската и сръбската граница се чакаше много и това допълнително те изнервя. За тоалетните също са ти казали - е ти може и гърне да носиш за голямото дете, но пак.....Все си мисля, че прехвърлянето на влак до Стара Загора в София, е по-лекия вариант отколкото две нощи и един ден в автобус с дете и бебе.....Ние пътувахме със самолет 9ч и 1/2 през септември с двегодишно дете и въпреки, че бяхме и аз и мъжът ми пак ми се видя много дълго и на моменти непосилно.....а 30 часа ....не знам просто как би издържала, при това сама. Но все пак това е мойта гледна точка, ти си знаеш децата най-добре и можеш да прецениш.
Дано намериш разрешение.

# 8
  • Мнения: 4 244
Значи да ви кажа поинтересувах се най напредкак са цените на билетите zа самолета преди да направя това zапитване до вас
Най евтиния вариант ми е с 2 междинни кацания и с 5 ч чакане на едното летиЩе ии ми струва zа мен и децата 880 ? а с автобуса Ще ми легне 300 ? отиване и връЩане
Аz Ще си нося количката и Ще и сваля коШа zа малкия да спи вътре и да мога да го повивам пак в нея. Ама като си помисля направо ми настръхва косата.
Благодаря zа съчувствието и Ще ви раzкажа после как е минало
Няма начин да иzчакам до чартърите Щото при мене проблема е много сложен = Щерката ми zагуби тука лиЧната карта (каква глупост от моя страна да си я нося тук ама както и да е). Затова Ще трябва да се прибера преди да ми иzтече паспорта = до 25.02. и да видим колко Ще трябва да Чакам, че ми се пада и глоба да плаЩам и какво ли оЩе не.
И аz бих искала да мога да полzвам чартърите както досега ама на...като имам Пипачева zа дъЩеря така си е

# 9
А с влакове вариянт има ли ooooh!

# 10
  • Мнения: 4 244
с влака е далеч по сложно че се пътува и повече време, да не говорим ,че е и по скъпо
ЗА мен варианта с автобуса дойде след като раzбрах че мога до Стара Загора направо да пстувам а там жиевея на 100 от спирката на автобуса
И си представете само по самолетите с 2 хлапета и 2 раници и после на София оЩе 2 куфара как Ще се придвижа. По скоро бих устискала 30 ч с автобус
Ако трябва на каката Ще и сложа памперс

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Цитат на: debelanata

Благодаря zа съчувствието и Ще ви раzкажа после как е минало
Няма начин да иzчакам до чартърите Щото при мене проблема е много сложен = Щерката ми zагуби тука лиЧната карта (каква глупост от моя страна да си я нося тук ама както и да е). Затова Ще трябва да се прибера преди да ми иzтече паспорта = до 25.02. и да видим колко Ще трябва да Чакам, че ми се пада и глоба да плаЩам и какво ли оЩе не.
И аz бих искала да мога да полzвам чартърите както досега ама на...като имам Пипачева zа дъЩеря така си е


Божичко, не можеш ли да изпратиш пълномощно на някой да ти направи там паспорта?!

# 12
  • Мнения: 4 244
Заради zагубената лична карта не става с пълномоЩно

# 13
  • Мнения: 150
a kyde to4no v germaniq si?ot köln - bonn ima evtini poleti na hemusair. ako si tuk v rajona pi6i da ti dam info

# 14
  • Мнения: 4 244
Saarbrücken
Имаме си и чартърен полет ама едва от май
А Кьолн ми е твърде далеч

Общи условия

Активация на акаунт