Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъщеря ми се казва Доротея, и винаги съм смятала, че името се пише с Я накрая. Обаче тук във Форума ми прави впечатление, че се изписва с А. Доротеа или Теа. Вие как смятате, кое е по-правилно, или и двете са правилни. На мене лично с Я, накрая ми звучи по-добре и така го чувам. Срещала съм го тук-таме, в книги и на други места, и беше написано с Яnewsm78
Цитирай

аз не съм специалист по бг език, но след като в него има буква Я значи трябва да се употребява.
ДоротеЯ, ИталиЯ и тн.
Според мен важи едно и също нещо тук: Италия на латиница се пише ItaliA, но те нямат Я.
Не знам дали логиката ми е правилна, но според мен правилно е ДоротоЯ да е с Я.
Цитирай

sofia

И аз смятам, че ДоротеЯ е правилно, но според мен става и А.
Цитирай

София

а според мен няма правило, кой както му харесва да си кръщава детето  Peace
Цитирай

Sf

Доротея е с гръцки произход име. Дорос е подарък. Тея - богиня /Теос - бог/

Еквивалент е на името Божидара Smile
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Тео - ясно е, че има разновидности на името. Ти си дръж на вашата версия и научи щерка си, да подчертава изрично, че е с Я накрая.

Имах съученик Юлиян и спец. подчертаваше, че е с я.
Цитирай

Варна

Тео - ясно е, че има разновидности на името. Ти си дръж на вашата версия и научи щерка си, да подчертава изрично, че е с Я накрая.

Имах съученик Юлиян и спец. подчертаваше, че е с я.
rotfImbo
тъкмо и аз щях да пиша, че се казвам Илияна и винаги казвам, че съм с Я а не с А. Въпрос на преценка и  според мен дали да е Я или А.
Цитирай
аз  мисля че правилно е това, което ти смяташ за такова
Цитирай

днес тук, утре там...

аз  мисля че правилно е това, което ти смяташ за такова
Peace
Цитирай

3 метра над небето

Наистина съм на мнение  както ти си прецениш. PeaceИначе мен лично ме кефи ДоротеЯ.Както аз самата не веднъжжжж #Crazy newsm78съм казвала че дъщеря ми е с Я а не с А .Успех  bouquet  bouquet
Цитирай

София

По всичко личи, че не си избрала правилното име за детето си. Какво е правилно име на дете все пак? Правилно име е името, което съвпада с оценката на родителя за това, кое е правилно и кое не е правилно. Тоест ако аз съм глупак и си кръстя детето Тъпчо тогава дори и детето ми да е гений и да няма нищо общо с тъпотията на баща си името му ще бъде правилно без да се зачита неговото мнение. Примерът е малко екстремен, но се сещате за какво става дума все пак - животът никак не е лесен и нещата започват от родителското решение за име.

Колебаеш се дали да е а или я, а? Няма да се впрягаш, я!

Цитирай

.......................
Колебаеш се дали да е а или я, а? Няма да се впрягаш, я!

Изобщо не се колебая, ама грам! Освен това детето отдавна си е записано, в кръщелното с Я, така, че за какво колебание става въпрос. Просто тук за първи път срещнах варианта с А, и то толкова често, даже ми се струва, че аз единствена пиша това име с Я. Това толкова ме учуди, че както виждате, чак пуснах тема. Не съм наясно, при имената, има ли някакво правописно правило, за изписването им, или кой както си реши.
Цитирай

UK

Мен имената, завършващи с изкуственото "а" много ме дразнят, името си е с "я", по принцип е насилено да кажеш "а" след гласна в края на името, затова държавите са с "я" а не с "а". Все едно Викториа, мен лично ме дразни. Трябва да си извъртиш езика на нам си къде си, за да го кажеш, неестествено е.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.