Мизантропия. Начини на лечение.

  • 5 999
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Мизантропи. Недоволни. Все негативни. Човекомразещи.
Споделиш , колко е хубав света и те ти кажат
" Аааа, не е така, защото аз... тоест, света е гадно място" .
Все намират опровержение за възхищенията ти.
Да не се радваш много-много, демек.
Дали се чустват доволни, че ти скапват настроението?

Като в онзи виц: Лети самолет, французина казва  " Какво чудо, каква романтика, полетяхме в небесата", американеца "Какъв бизнес може да се прави сега... ще летят товари, стока..." , а българина " Ееее, ся тоа ако вземе да падне" newsm78

Как се справяте с такива хора?!

# 1
  • Мнения: 3 423
Хвърлям ги от самолета.

# 2
  • Мнения: 6 472
Не знаех, че има научно наименование на това състояние, но ежедневно се "радвам" на два такива случая около мен #Cussing out

# 3
  • Мнения: 25 558
света е гадно място" .

Ами, гадно е!  Naughty
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не им обръщам внимание, избягвам мизантропи, тряба им лечение.  Crazy
Не си струва да се товаря с чужди негативи, нямам такава възможност. Не е възможно да имаш такава настройка към всичко заобикалящо те и към себе си дори и да очакваш хубав живот. Откъде да дойде?!  Sick

# 5
  • Мнения: 3 447
Свят широк, хора всякакви. Отделните хора не ме дразнят, но хич не харесвам българската народопсихология, която ти пресича радостта с "Много хубаво не е на хубаво", непрекъснато чука на дърво и ти плюе красивото дете против уроки  Crossing Arms Не знам какво е това, не е баш мизантропия...

# 6
  • Мнения: 2 550
Игнорирам ги  Tired

# 7
  • Мнения: 2 292
порових се в речника и открих това.
мизантропия.   синоними  човеконенавистничество, човекомразство, човекомразие, омраза, злоба, ненавист, злост.
примера е по скоро zа песимизъм със синоними отчаяние, обезверение, разочарование, меланхолия, скръб, жал, печал, черногледство, униние, унилост, безнадеждност, обезсърчение.
Кое ще обсъждаме мизантропия или песимизъм  ?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

тоже  Peace

# 9
  • Мнения: 4 300
Когато имам настроение за борба след подобни реплики ги питам. Например след онзиденшната реплика на човек, завършил счетоводство че не му се работи като счетоводител, защото заплащането било ниско, попитах защо не почне работа като архитект например, по високо платена е.
Повечето пъти обаче нямам настроение за реплики и ги пропускам покрай ушите си.
Когато половинката ми е обхваната от черен песимизъм се опитвам да го разведря с мили думи и за радост успявам бързо.

# 10
  • Мнения: 27 524
Много лесно - не си общувам с тях  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 15 619
Блонди, тая прашка направо ще ми проговори... Mr. Green
По темата - около мен има много такива, понякога не успявам да се опазя, облъчването е постоянно. "Мрън, мрън, мрън..." Като им рекна нещо ведро и се кокорят ето така Shocked Ни приемат, ни предават. Mr. Green  Лечение няма.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
търпение и добра дума.....незнам, всеки си гледа от камбанарията.....

# 13
  • Мнения: 1 629
Хваща ме понякога. Не ми е все слънчево на душата и дъжд вали, че и гръм пада. Ако продължа с метеорологията на душевността, то при теб може и да е слънчево, но при мен като удари град, съвсем да не си ми пред погледа. Не мизантроп, а чист хомофоб ставам. Пък и не всички хора са за харесване.

# 14
  • Мнения: 412
Еее Лени,
тук има нужда поне от две под-теми  Laughing
все пак (уф, обичам да го използвам това все пак, а вече стана мръсна дума  Rolling Eyes)
аз съм не само това, което ям, а и това, което мразя  Wink
нали така  Laughing
и така мизантропите в чист вид са мнооого рядък вид
обикновено са мизогини с беден речников запас
и не успяват да специфицират, че не мразят всички и всичко,
а само жените (бел.авт. - мизогиния)
с източник на тази психотична омраза
вероятно някаква отдавнашна мизомамия   Laughing
неизбежно водеща до мизогамия Joy
върви се бори после с това  Grinning
не става  Naughty
добре е тези индивиди да се групират с други подобни
по двойки, за да си подхранват
взаимно мизантропията
и така леека полека с надежда да култивират любов към себе си поне  Rolling Eyes
после и към ближния
а ти в друга, по-далечна точка, по възможност  Simple Smile
край на изявлението  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт