откъде боровинки/пюрета с боровинки, каша от елда

  • 610
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 268
На нас ни е рано да се захранваме, но моя приятелка търси за седеммесечната си красавица каша от елда и боровинки. Сигурно има инфо във форума, но тази търсачка...пак е в стачка Grinning

# 1
  • Мнения: 1 559
Елда може да се купи от диетичния щанд на по-големите супермаркети (аз купувам от Фантастико например) или от диетичен магазин, има и инстантни каши с елда,но на мен вариантът за домашна ми допада повече. А за боровинките си мисля, че на 7 месеца е доста раничко (иначе ги има в готовите пюрета - на Хип и Сънвал например).

# 2
  • София
  • Мнения: 1 152
... А за боровинките .... (иначе ги има в готовите пюрета - на Хип и Сънвал например).
Семпер също.
Овко - в комбинация с ябълка.
Аз още не съм дала боровинка.

# 3
  • Мнения: 1 426
В Хит има горски плодове на Семпер и каша от елда също и само елда на диетичния щанд

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 11:37 от mania4ka

# 4
  • Мнения: 146
Продават замразени боровинки в хирпермаркетите, а елда има на всички диетични щандове.

# 5
  • Мнения: 1 559
Вчера изрично питах педиатърката ни за боровинките - за малини, къпини и ягоди знам, че ни  е раничко, но нейде бях попаднала на инфо, че черните боровинки алергизират рядко, за разлика от червените. Ами опроверга се инфото - според педиатърката ни и с боровинките да изчакам (аз не, че бързам, интересно ми беше просто)/ Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 44 041
Елда - продават в диетичните магазини, във Фантастико също, има бебешка каша елда и елда с плодове на хип, ако не се лъжа и на беби или нещо такова беше има също.
Боровинки има със сигурност пюрета на гербер и овко с тях, др не съм давала с боровинки. по принцип знам, че в такива пюрета може и по-рано да се дадат, защото се пригодяват за бебетата, нооо не знам колко е вярно, така напр в готово пюре можеш да дадеш домати и да няма проблем, а от готвен или суров домат, да даде реакция детето, така че мисля че към 8 м няма страшно да дадете боровинки в пюре, но със суробите или домашни изчакайте повечко.

# 7
  • Мнения: 819
Здравей!Аз купувах на Ани пюре от боровинка на Семпер,ама трудно се намира в София,намерих в Била Сливевн такова.А иначе защо не правиш домашно приготвна каша от елда?

Общи условия

Активация на акаунт