До всички майки - нещо за размисъл...

  • 2 989
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 441
Много се чудех дали да копирам тук тези думи на едно 13-годишно момче от друг форум, но понеже силно ме разтърсиха, реших да ги споделя с вас. Има върху какво да се замислим, нали?  Confused

Проблемът е че всички цветя са изгонени на терасата,защото тъпия приятел на майка ми неги иска,зщото правели влага-нещастник! 
И най-вероятно е имръзнала,но няма какво да направа-ще трябва да се адаптират!
Ще се пробвам да убеда майка ми по някакъв начин да ги топлим!
тя как вижда през зимата да оцелеят!?
Има един радиатор (на ток) и ще се постарая да я убеда нощем д го включваме на най-ниската степен!
Ужас майка ми е откачила вече неим дреме за цветята изцяло аз се занимавам с тях и на нея неим пука дали ще изсъхнат или не!
Даже един път ми се скара защо съм ги поливал и уросявал,защото съм направил голяма влага и мръсотия-ужас немога да я понасям с постояното и мрънкане и хленчене!
..........................

Ами да така ще направа,защото има още по-голям риск да ритнат камбаната!Но все ще се измисли нещо неможе така!Ами зимата?Какво ще права не е ясно с таказ твърдоглава майка!

П:П:Искам да ви кажа само едно-не е тук мястото,но хайде с това мнение да бъде да не флууда повече!
Работата е там,че аз несъм неграмотен както повечето от вас смятат,защото немога да пиша-щото примерно съм написал вместо "правя" "права";вместо "флуудя" "флууда" и променям нали правописа на думите!
искам да ви кажЪ,че го ПравЪ нарочно,защото така ми харесва!В Ловешкия край си говорим малко по-твъро и повечето думи в разговяорната реч завършват на "Ъ" и "А",а не както би трябвало при янкои думи на "Я"!
И също го правЪ по още една причина немога да понасям тези надути добърджански пуйки,които постояно ми правЪт забележка,че несъм говорил на номрален БГ език и затова аз напук продължавам да си говорЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъ твърдо...
.............................

Оф писнЪ мии  ! 
То растенийцето си беше отдавна за пресаждане,защото когато го урязах и му поникнаха новите млади листенца трябваше да го пресадЪ,ама майка ми "Да бе сега и за него ще харча пари"  иначе дава пари за какви ли не глупости!  То ако няма няква си там смотана машина за правене на ноктопластика за 200 лв. де ша бъде!  УЖАС вече ще взема да неси харча парите за закуска!
И без това ми дават на ден по 1,2 а когато имам 9 часа със СИП-а по математика и Школата по английски ми дава 4 ще си ги паза,ще ме поболи някоя др. седмица корема и ще събера пари за нова саксия и ще го пресада (знам че сега нему е момента,но ако не е умряло до тагава ще опитам!И ще се пробвам докато се хване да го държа в комшиите)
Ама има едно увивно растение дето е тръгнало да пълзи по целия простор да няма да го изсуша я?Ако майка ми имаше сърце,а не парче скала на енгово място щеше да стои вратата отворена,но...


 Cry Cry Cry

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 14:10 от Как`Сийка

# 1
  • Мнения: 9 990
Ами аз съм го казала хиляди пъти-ще я скъсвам от диктовки моята.Ще я науча аз да пише правилно.От доста време съм вече тук в този форум, много е нищена темата за правописа/ който няма общо с диалекти/Аз лично в училище имах оценки за правопис, ако темата ми е добра като съдържание, но е с грешки-едвам тройка връзвах...Сега нямам идея как е в училище, ще ми стане ясно някой ден. И ако видя, че там не успяват-аз сама ще науча детето си.Какво друго да кажа, не знам...

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тъжно ми стана, но не заради правописа...

# 3
  • Мнения: 25 441
Да, правописът е маловажен в случая... Cry

# 4
  • Мнения: 14 654
това момче ми стана симпатично веднага- сетих за цветята на малката ида
наистина има много неща в думите му, върху които да се помисли, само че собствената му майка явно не се замисля никак, останах с впечатление , че синът и я смята за тъпа

# 5
  • Мнения: 1 581
Напомни ми за малкия принц  Confused
Всъщност не ми е толкова тъжно. Детето има много мил поглед върху света, много сърдечен. Гадното е, че вече идва ред на яда.

# 6
  • Мнения: 1 492
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.

# 7
  • Мнения: 135
Има много за размисъл..и не за правопис, това е ясно.От тези малки за някои неща се поражда отрицанието, враждата, а защо не и бъдеща агресия Sad Sad

# 8
  • Мнения: 7 723
Разтърсих се цялата, но правописът беше последното нещо, което ми направи впетчатление.
Не знам дали  смята майка си за тъпа, или по- скоро се чувства самотно.........

# 9
  • Мнения: 9 990
Хм, ами аз заради изречението на края реших, че темата е за правописа, но както и да е.В лични драми не мога да се впусна без да ги познавам от близо.Не мога да взема страна...някак, всичко може да е пречупено през погледа на пубертет, за който целият Свят да е против него и да няма общо с действителността...Аз поне и на тракива случаи съм ставала свидетел/ деца изкарват родителите си изроди и казват че са малтретирани без да са/ и от тогава съм спряла да взимам всичко за чиста монета.Хора всякакви.
Та-не мога да отсъдя по няколко реда в нета за ситуацията.Ако е истина-жалко за детето, но също така знам, че такива хора израстват силни и борбени...така че-пожелавам му успех.

# 10
  • Мнения: 338
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.


 smile3521

# 11
  • Мнения: 1 568
Тъжно е това майчета...................децата са ни умни и чувствителни,трябва да си отворим закърнелите очи и да погледнем малко по-далеч от носовете си!!!

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тъжно е това майчета...................децата са ни умни и чувствителни,трябва да си отворим закърнелите очи и да погледнем малко по-далеч от носовете си!!!
Peace

# 13
Не съм психолог, но мисля че в случая е засилен Едиповия комплекс.

Ако някоя от вас има илюзии за това какво си мисли дете на 13 години за нея, значи не вижда очите на детето си. Описаното по-горе го улавям ясно в погледа на моя 11 годишен наследник всеки път, когато му се карам за нещо. Интересното е, че ако някой обаче се опита да говори нещо лошо за мен пред него, той веднага ще се наостри ще ме защитава - не помните ли вие поне някой случай от това ваше време?

# 14
  • Мнения: 4 053
мисля,че момчето е самотно,без приятели,без вниманието от стана на майка му,
и просто намира утеха в цветята като се грижи за тях Thinking

Общи условия

Активация на акаунт