Книга за второкласничка?

  • 469
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Тази година реших коледните подаръци на двете племеннички да са книги. Голямата ми е лесна, още не съм забравила времето, когато аз бях в 10 клас, но с малката виждам проблем.
Така че - давайте идеи за книга, която ще хареса на момиче във 2 клас!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 864
освен възрастта, при избора на книга трябва да се вземе и "нивото" на детето: какво е прочело до момента, какви книги харесва, с какви книги може да се справи... особено пък в ранната ученическа възраст има големи разлики между децата - някои може да са на вълна комикси, а други да се справят с дебели романи.
поразпитай родителите (а защо не и самото дете) какво харесва и ще избереш по-лесно.
добри варианти могат да бъдат романите на астрид линдгрен, поредицата за хари потър, енциклопедии, дебелите сборници с приказки, нещо от "вечните детски романи" на ик пан...

# 2
  • Мнения: 2 567
Моята, миналата година, когато беше във втори клас много хареса Пипи дългото чорапче и поредицата за Лили чудото. В тази поредица има дори Коледна книжка.

# 3
  • Мнения: 1 666
Пипи я има от кака си.
Мерси за идеята за Лили чудото - не я бях чувала.
Иначе тя е луда на тема животни и по-специално кучета, котки и коне, така че ако на някой му идва на ум нещо на тази тематика, също ще ми е полезно.

# 4
  • Мнения: 2 567
Ето ти линк към цялата поредица.
http://www.helikon.bg/autors.php?author=MTY5MzA=
Книжките са много приятни и забавни. Не са обемни и шрифта е с големина подходяща за деца на тази възраст.
Моята щерка харесва Лили, защото и приличала на Пипи  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 666
Да, и аз точно в Хеликон я потърсих след като видях постинга ти и по описанието там ми стори много добра идея! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт