Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ноем. 2006, 15:18 ч.

за крачетата

• 424
  • 3
  •   1
Отговори
много се притеснявам.от известно време забелязвам че детето ми си криви краката навътре при ходене с обувки ,а понякога и с чорапки.проходихме на 11 м.сега е на 1.5м.вече почва да ходи по стабилно.дали е нормално така да ходи.моля помогнете.на 6м.ходихме при ортопед и нищо му нямаше  по снимките.дали от обувките не му се кривят краката или не...вече не знам какво да питам.много ми е притеснено.може би като бърза повече си криви краката.,.доста объркано се получи.дано някои да ме е разбрал и да ми пише .мерси предварително на всички, които ще откликнат на питането ми. Simple Smile

# 1
  • Sofia
ако си криви навътре само стъпалото и то  пръстите се казва мечо стъпало и е по скоро козметичен дефект. ако криви краката и горе в коленете т. е. навътре вече е по сериозно. ние имаме такъв проблем и ортопеда каза да следим да не започне да криви и в коленете.сега носим специални обувки които нямат извивка от вътрешната страна . надявам се че съм била полезна.

# 2
  • Велико Търново
Моя съвет е да го заведеш още веднъж нва ортопед Peace!

# 3
много се притеснявам.от известно време забелязвам че детето ми си криви краката навътре при ходене с обувки ,а понякога и с чорапки.проходихме на 11 м.сега е на 1.5м.вече почва да ходи по стабилно.дали е нормално така да ходи.моля помогнете.на 6м.ходихме при ортопед и нищо му нямаше  по снимките.дали от обувките не му се кривят краката или не...вече не знам какво да питам.много ми е притеснено.може би като бърза повече си криви краката.,.доста объркано се получи.дано някои да ме е разбрал и да ми пише .мерси предварително на всички, които ще откликнат на питането ми. Simple Smile
Vesi, моят съвет е да го заведете на ортопед. Д-р Драганов е широко известен и способен лекар в ВМА, ако сте от София. Когато водих малката за проверка на луксация, ме посъветва да я заведа след като проходи и са минали два месеца. Щом чух това заведохме момченцето на  сестра ми . Племенникът ми имаше същия проблем както вашия и когато доктора го видя, констатира че ходи навътре. Оказа се че е от голямо значение позата, в която спи детенце и обувките с които ходи, дори пантофките вкъщи. Ако си заинтересована пиши, за  да ти пратя неговия телефон. Може да отидеш и с направление от педиатъра. Не се притеснявай, това не означава че му има нещо на детето. Заведи го при друг лекар.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт