Защо НЕ кисело мляко за бебе?

  • 3 564
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 013
Не съм коментирала с личната лекарка, защото нямам намерение да давам кисело мляко. Идеята ми да започна тази тема са изключително многообразните теории за хранене на бебета, та даже и при педиатрите. Нашата е млада и би трябвало да е светната, но честно казано някои неини виждания ме озадачават. А и сигурна съм много от нас често повече се объркват, започвайки да четат толкова различните мнения по някоя тема.
И ме дразни факта, че даже и в областта на детското хранене сме се поамериканчили, айде само американците да не ни учат на хранене...
В същото време съвременните деца са доста по-кекави-често боледуват, често са затлъстели, често страдат от алергии...Все си мисля, че има нещо сбъркано...

# 16
  • Мнения: 47
Аз съм за киселото мляко и смятам стане ли бебо на шест месеца да го давам. Ще квася прясно мляко и мисля че ще е по-добре отколкото тия АМ. Бебо не иска да яде фризолак от нутрилона и нана се разхлабва. Не е алергия както някои ще си помисли. Ще знам поне че киселото мляко е истинско. Все нови и нови теории за хране, това нетрябва да се дава онова нетрябва да се дава Защо? Синът ми съм хранила по този начин през 1991 год. когато имаше само мляко Бебе и то трудно се намираше така мисля да храня и дъщеря си. Синът ми си здрав и не е имал никакви проблеми и не е боледувал .

# 17
  • София
  • Мнения: 38 419
А имаше и една доста крайна теория, изказана от някакъв руски учен, че хората въобще не трябвало да ядат краве и пр. мляко, защото човека и млекодайните са се срещнали доста късно във времето за развитието на човечеството и нашият организъм така и не се е пригодил да усвоява този вид храни - мляко и млечни произведения. Също така, при повечето диети по книгите не пише нищо за консумиране на мляко и млечни.

# 18
  • Мнения: 1 013
Млякото имлечните произведения са едни от най-полезните храни! Дано никога не ги отрекат!
Иначе-горките вегетарианци...

# 19
  • Мнения: 2 885
Сравнявайки състава на сегашното КМ и от преди години - нищо общо. Онзи ден писах по темата в друг клуб.
Не бих рискувала да купя за семейството си кисело мляко от магазина, камо ли на дребното да дам скоро. В ДК дават с марка Елби /чат-пат става/, но аз не давам допълнително. Да не говорим за месото, близко дете сега лежи в болницата от консумация на наденица. Но все пак темата е за КМ.
Относно "поамериканчването" в храненето на децата - ми те и "европейците" /нарочно в " "/ не захранват преди 6-ти месец. Само при нас го има това със сок от 40-тият ден. Поне по темата в този клуб е писано страшно много. Даже си спомням, че Никол събираше схеми за захранване от други страни, тя ще каже...Или се бъркам? Wink
В издание на д-р Спок от 79-та година /2 издание, по което е гледана сестра ми/ има едно изречение на 113 стр. "Преди 50 години захранването се започваше след 1-годишна възраст. Години наред лекарите експериментираха, като даваха тези /твърди/ храни все по-рано и откриха, че кърмачетата ги приемат.". А за алергиите - инфо в клуб Алергии на Дир.бг.

# 20
  • Мнения: 108
Не съм коментирала с личната лекарка, защото нямам намерение да давам кисело мляко. Идеята ми да започна тази тема са изключително многообразните теории за хранене на бебета, та даже и при педиатрите. Нашата е млада и би трябвало да е светната, но честно казано някои неини виждания ме озадачават. А и сигурна съм много от нас често повече се объркват, започвайки да четат толкова различните мнения по някоя тема.
И ме дразни факта, че даже и в областта на детското хранене сме се поамериканчили, айде само американците да не ни учат на хранене...
В същото време съвременните деца са доста по-кекави-често боледуват, често са затлъстели, често страдат от алергии...Все си мисля, че има нещо сбъркано...
Много точно казано Peace

# 21
  • Мнения: 4 392
Не е ли по-добре бебето ми например да яде мляко от козичката на село, отколкото изкуствените, "пълни" с полезни неща храни?

Най- добре е да пие от "млекоцентралите на мама", ама нейсе... Grinning  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 457
Не е ли по-добре бебето ми например да яде мляко от козичката на село, отколкото изкуствените, "пълни" с полезни неща храни?

Най- добре е да пие от "млекоцентралите на мама", ама нейсе... Grinning  bouquet
Добре казано   202uu
Единственото не изкуствено мляко е кърмата. Колкото до козето мляко - то е най-полезно , но за козлетата  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да ти отговоря защо, мога само да ти разкажа опита си.
Преди 16г. голямата ми дъщеря започна да яде кисело мляко ( само това), на 21 си ден от раждането, на 4 месеца вече ядеше супа зеленчукова намачкана с хляб, на 3 месеца ядеше каша от препечено бращно ( умира за нея все още и сама си я приготвя), не е болудувала от нищо за чукам на дърво, алергия няма, антибиотик не е помирисвала...
Сега някой ще ми каже, че съдя от нея, така е, но защо да съдя по другите деца и те може би са изключение. Тя е жив пример, расте пред очите ми - по - голямо доказателство на мен лично ни ми трябва.
Но с бебка положението е друго, много чета, много слушам другите, много се прехласвам по нови методи - грешка, която оценявам едва сега, на 5 месеца.
Да гледаш как детето ти има желание и хапва с охота всичко, но да не можеш да му го даваш, защото коремчето му боледува от неправилно изписана храна от великите лекари - Фризовом Sick
Да не можеш да захраниш, да си принуден да караш с това АМ от което на мен ми се повръща като го помириша, една година...всико това от знаещите и от патешкия ми акъл - абе гледай си детето както то ти подсказва, давай му това от което си се убедил, че няма проблем, количеството определяй по детето си....
Сега се сетих как подито ме нападна когато разбра, че бебка яде по 140г на 2 месеца, луда ме направи и аз патка - намалявам храната, колики жестоки, дете реве от глад, но аз - не, по схема Месеца на детето между количеството храна, значи на 2 месеца - 120г., глупости, глупости...
Кой да ми отвори очите обаче, пак детето - мъжът ми за първи път ми се озъби, и беше много прав, за какво слушам хората, те ли стоят при детето когато плаче, те ли ми го гледат или го познават повече от мен????
Това е от мен - ако трябва и ако се чувства по - добре , ще го храня с кисело мляко.

# 24
  • Мнения: 6 461
По принцип киселото мляко не се отхвърля от сега.
Пред мен стои книга която ми е набор от 1978година .Ще цитирам вътре какво пише за:
Майчиното мляко.
Цитат
Най-подходяща и незаменима храна за кърмачето е майчиното мляко ....
Противоинфекциозните защитни свойства на кърмата се дължат на съдържащите са в нея специфични фактори,които подтискат или унищожават развитието на много бактерии и вируси.....
Адаптираното мляко
Цитат
Химичния им състав е доближен до този на на майчиното мляко.Адаптираните млека се усвояват лесно от детския организми се понасят значително по-добре от краве мляко.Те имат постоянен състав и са бактериално чисти.Приготвят се преди хранене на детето и не се нуждаят от други добавки.......
Квасено мляко
Цитат
Квасеното мляко(препоръчва се кравето)може да се използва при смесено хранене и изкуствено хранене на кърмачето след 6-месечна възраст.,НО ВЪВ ВСИЧКИ СЛУЧАИ ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ СА АДАПТИРАНИТЕ МЛЕКА.
Квасеното мляко има предимства пред прясното мляко ,което не бива да се дава на деца под 1година.
Мен и сестра ми майка ни е хранила с квасено мляко на времето от 7ми ден.До колкото знам от нея АМ тогава е било дефицит на пазара.
Моите деца съм ги хранила :Тошко -с АМ,Пламен -кърма ,и след 8 месец АМ
На Тошко за следобедна закуска му давах кисело мляко с бисквити и го хапваше с охота,но по принцип съм държала на АМ.нямала съм проблем с к.мляко.
Пламен понеже го кърмих и  отказа да пие кисело мляко след 8 месец.Предполагам ,че разликата във вкуса е огромна .Пиеше ми само АМ до годинката.Сега вече е на 1ги3м и хапва кисело мляко с охота.
Когато имам възможност да квася домашно мляко винаги го пазя само за децата.
А ние с мажО хапваме купешко.... Wink

# 25
  • Мнения: 2 208
Понеже и аз съм една от майките, дето чете  и си "блъска" главата със захранването ще споделя какво прочетох за киселото мляко в списание "Моето бебе и аз" бр. 42/2006 (стр. 72):
"Повече от ясно е вече, че киселото мляко притежавало редица забележителни свойства: възбуждало апетита, утолявало жаждата (под формата на айрян), активизирало отделянето на стомешен сок и перисталтиката, подобрявало дейсостта на бъбреците и имало антибиотични свойства. То снабдявало детския организъм и с лесноусвоим белтък. Много майки предпочитали да захранят бебето си именно с кисело, а не с прясно мляко - и много правилно!"

Моята педиатърка препоръча да захраня с домашно квасено краве мляко (но от кутия, не директно от животно издоено - как обясних само, не е истина Simple Smile))) и то да е разредено с вода и захранването да става през 4 дена. Все още не съм го направила, че се обрина сина ми при въвеждането на месото....

Честно да си призная и аз не знам вече какво да мисля и какво да правя. Информацията е доста противоречива и ме обърква тотално!

# 26
  • Мнения: 6 461
Все още не съм го направила, че се обрина сина ми при въвеждането на месото....
Честно да си призная и аз не знам вече какво да мисля и какво да правя. Информацията е доста противоречива и ме обърква тотално!
По- добре изчакай с киселото мляко Peace .
Понеже имате обрив ,не си докарвайте нещо друго....... Wink

# 27
  • Мнения: 2 208
По- добре изчакай с киселото мляко Peace .
Понеже имате обрив ,не си докарвайте нещо друго....... Wink


Че ще чакам, ще чакам (за никъде не съм се разбързала). Даже и да нямахме обрив пак щях да го забавя, ама все някога ще трябва да го въведа....ама то шубето си е голям страх  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 392
Понеже и аз съм една от майките, дето чете  и си "блъска" главата със захранването ще споделя какво прочетох за киселото мляко в списание "Моето бебе и аз" бр. 42/2006 (стр. 72):
"Повече от ясно е вече, че киселото мляко притежавало редица забележителни свойства: възбуждало апетита, утолявало жаждата (под формата на айрян), активизирало отделянето на стомешен сок и перисталтиката, подобрявало дейсостта на бъбреците и имало антибиотични свойства. То снабдявало детския организъм и с лесноусвоим белтък. Много майки предпочитали да захранят бебето си именно с кисело, а не с прясно мляко - и много правилно!"

Моята педиатърка препоръча да захраня с домашно квасено краве мляко (но от кутия, не директно от животно издоено - как обясних само, не е истина Simple Smile))) и то да е разредено с вода и захранването да става през 4 дена. Все още не съм го направила, че се обрина сина ми при въвеждането на месото....

Честно да си призная и аз не знам вече какво да мисля и какво да правя. Информацията е доста противоречива и ме обърква тотално!

В това списание толкова бисери могат да се намерят...

# 29
  • Мнения: 6 461
Че ще чакам, ще чакам (за никъде не съм се разбързала). Даже и да нямахме обрив пак щях да го забавя, ама все някога ще трябва да го въведа....ама то шубето си е голям страх  Mr. Green
След годинката мисля ,че няма да има проблем. Peace

Общи условия

Активация на акаунт