Извикаха ни за дете - дайте ми съвет моля ви

  • 1 942
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте мили момичета.
Днес ми се обадиха, че сме одобрени за осиновители на 9 месечно момиченце. Няма да казвам как се почувствах. Просто не мога да дишам от вълнение и надежда. В понеделник ще ходим да се срещнем със социалните работници и с малката сладурана. Моля Ви, кажете ми като отидем какви въпроси относно произхода, здарословното състояние да задаваме, какви права имаме. И един тъп въпрос за който предварително се извинявам, че задавам: как да различим външно дали детето има проблеми от някакво естество.
Благодаря Ви на всички предварително. Боже, толкова съм развалнувана, че не мога да си събера мислите. Стискайте ми палци всичко да бъде наред и това да е моето детенце. Моля Ви чакам бързите Ви отговори.

# 1
  • Мнения: 131
Моля Ви кажете ми като отидем при детето какво да занесем. Нямам представа какво се носи и за детето лично ли да нося, или и за другите деца в дома.

# 2
  • Мнения: 2 631
Не съм компетентна, но по-добре занесете нещо за другите деца.
Мисля, че социалните работници трябва да ви дадат да видите медицински картон на детето, а на външен вид виж да няма белези и ранички, и детето да е адекватно. Няма начин да ви го дадат без документи за здравословното му състояние... Поне така си мисля  newsm78


Желая ви успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 15 619
Радвам се за вас!!!
Поискай информация от секретаря на комисията по осиновяване /мисля, че така се казваше/, с когото най - вероятно имате среща. В документите на детето трябва да има информация за здравословното му състояние.
 
Стискам палци.
И чакам да прочета добри новини.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 164
Много се радвам за вас и ние сега  вече другата ще имаме дело и след 7 дни трябва да си го приберем .За произхода и да ли е здраво всичко ще ви кажат Много е хубав този момент а после има чакане за дело около 14 дни след като си подготвите документи и ако се съгласи те и ако се хареса те .Но няма начин всяка първа среща е много готина направо виждаш твоето детенце.Ние му занесохме едно костюмче и играчки дрънкулки. Защото за храна не дават май може една чесалка за зъби защото на тази възраст вече нашето коте има зъбчета.Ние имаме право на 3 свиждания така ни казаха малко са но още малко ще търпим.Пиши после как е минала срещата но аз те съветвам ако си го харесате почнете веднага с подготовката на документацията че сега идват празници и да не ви забавят делото.Срока е 14 след като се подадът документите в съда от там чака те призовка след делото още 7 дни и тогава може да си го вземете

# 5
  • Мнения: 1 652
Хей, какво става тука! Я се пребройте Коледните мами във форума!

Честита радост marodidi! Hug Бог да е с вас! Praynig

# 6
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Първо,честито.Знаех си аз,че със наближаването на Коледа,ще започнат да се случват и Коледните чудеса.Хайде дано повлечете крак и още мами във форума да се включат със тази новина.
Не се тревожи мила,ще ви кажат абсолятно всичко.Почват от раждането,по-точно от бременноста на майката,ако имат информация,как е родено детето,колко е родено и т.н.Ако има някакви заболявания ще ви кажат.В случая бих могла да те посъветвам,да послушаш сърцето си,и като видиш детенцето,ще разбереш,дали това е вашето дете. GrinningКъсмет и ще чакаме новини във понеделник.

# 7
  • Мнения: 677
Честито marodidi!По-скоро да се вземете и радвате взаимно тримата.
По-добре отниси на детето чесалка за зъбките(от тези по-малките и тънки,за да и е по-лесно),ние така направихме за моя син(бе на 8 месеца като го видяхме).Онзи ден пак я намерихме чесалката за зъбки и той като си я гушна и спа с нея(знае,че това е първото нещо,което е получил като подарък от нас).
Емоциите са големи.
Пожелавам ти това да е твоето детенце и да разбереш,почувстваш знаците,които са ти дадени за да я избереш.
За останалите дечица отнеси памперс,защото винаги имат нужда от това(в домовете имат лимит за колко памерса на дете, а то е живо същество,а не машина с точни количества продукт).
Успех.Ние сме с вас.
Бъдете здрави.

# 8
  • Мнения: 171
Честито и от мен!  Ние също си бяхме подготвили въпроси но не се стигна до тях, защото социалният работник ни прочети всичко което бе позволено да знаем от доклада за детето.
На първата среща занесохме, банани, кроасани, една костенурка която се бута, дрънкалки, гумени играчки, малко балони, плюшено кученце и топка. Играчките после оставихме там за другите деца. Теди най се зарадва на балоните и гумените играчки. Много се страхуваше от плюшени играчки, особено с големи очи.
Дано това е вашето момиченце Hug и да пишеш кога е срещата и как е минала.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Много се радвам, че има при кой да отидат тези дечица - да имат собствен дом и семейство. Като за начало някаква играчка може да му занесете. Със сигурност ще Ви дадат информация за здравословното състояние на детето, а ако се стигне до осиновяване и все още не вярвате на документите, отидете и му направете основен преглед при избрани от вас лекари. Дано това да е вашето слънчице.

# 10
  • Мнения: 883
Честито и от мен!
Два пъти съм го преживяла, наистина преди доста години, защото моите слънчица са на 12,5 и на 10 години - но емоциите в сърцето ме са живи!
Стискам палци всичко да е наред и това да е вашето момиченце. Послушай сърцето си и няма да сгрешиш.
Ще чакаме да пишеш с добри новини
Дани

# 11
  • Мнения: 1 182
Разплаках се от радост!Вие сте чудесно семейство!С Вас сме!Чакам с нетърпение понеделник за да ни зарадвате с чудесни новини.Бубе дано това човече е вашето!!!!! Hug

# 12
  • Мнения: 131
Еееееееееееххххххххххххххххххх хубаво, когато имаш приятели.
Благодаря Ви на всички за подкрепата. Целувам Ви.

# 13
  • Мнения: 2 584
честито и от мен, много се радвам че едно слънчице си е намерило дом и любящи родители Hug

Общи условия

Активация на акаунт