По колко пъти се дава АМ

  • 581
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 353
Искам да попитам,че не ми е много ясно по колко пъти мога да и давам АМ на ден защото тя изпива около 750мл на ден а може и повече.Пищи си за шишето си а вече и следобедна закуска неще а иска шише.На 1г и 3м е.Отделно и кисело пие.Не знам дали не е вредно да се пие толкова мляко  за сметка на някои други храни newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
А ти на колко пъти ги даваш тези 750 мл.? И само като мляко за пиене ли ги даваш или и като добавка към каши и т.н.?
Аз давам мляко за пиене два пъти по 180-210 (понякога не изпива всичко  Rolling Eyes) и гледам да добавям още АМ към следобедната закуска или закуската сутрин та да стане повече.

# 2
  • Мнения: 3 360
Весенце,не мисля че може да и навреди.Нали се храни разнообразно,всмисъл приема и твърда храна освен млякото?!Явно си е до детето!Моята малка едвам 150мл изпива ,а кисело мляко и не ще да чуе да пие-само с лъжичка и то с голям зор Rolling EyesНека и по- компетентни да кажат,но мето мнение е  това:да пие като и се пие Laughing

# 3
  • Мнения: 1 353
Ами  сутрин пие 250мл за закуска-не иска да яде друго,след обяд пие кисело а за вечеря пие 2по250 и пак не ще друго да яде.По някога се залъгва след обяд да яде кремче,мляко с грис или нещо такова ама и те са с мляко.е през останалото време и бутам по накой бана ,че от плодовете само него яде.И корнфлекс и давам ама и той е с мляко и става повече от литр мляко за ден Tired.Дали не и е много newsm78

# 4
  • Мнения: 1 555
Въобще не се притеснявай, щом не яде друго давай на детенце да си пие млекце ! Ако не пие прясно мляко, дори е по-добре да пие АМ, защото е обогатено с витамини и т.н. Нищо няма да му навреди !!!
Синът ми пие АМ само за вечеря, но той яде друга храна на закуска, на обяд и на следобедна закуска, така че би му било множко да пие и повече мляко !

# 5
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние пием 2 пъти на ден сутрин и вечер 210 мл.,но аз слагам 2 бисквити Закуска за сгъстяване и става 250 мл.

# 6
  • Мнения: 1 353
Аз съм пробвала да сложа бисквитка ама като усети ,че има нещо друго в млякото си изхвърля шишето и започва да плаче Tired

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Спокойно, давай щом иска. Според мен ще дойде момент, в който тя сама ще се откаже от АМ.

# 8
  • Мнения: 6 461
От млякото нищо няма д му стане на детето,само дето ти отказва други храни.
Тошко беше така -мляко,мляко,мляко.........направо се бях видяла в чудо.

# 9
  • Мнения: 27 524
До 3-годишна възраст може да се дава мляко без ограничения, било то АМ или прясно след годинката. След 3 годинки вече не. Ензимът в човешкия организъм, който разгражда и усвоява казеина в прясното мляко, след 3-годишна възратс у 9 от 10 човека изчезва. Ето защо големите хора не бива да пият прясно мляко. То става на лилави съсиреци в корема им и много трудно се изхвърля от организма. Но до 3 годинки давай спокойно, щом иска да го пие. За тях е много полезно и, да ти кажа, рядко децата след 8-ми месец са му чак таквиа фенове, за съжаление. Така че радвай се и давай спокойно  Peace

# 10
  • Мнения: 1 353
Мерси много за бързите отговори момичета-успокоихте ме  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт