МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!

  • 12 041
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мили, мамчета,
аз успях бърза да се върна от лекаря. Всичко е наред  Laughing Ще си имаме момченце , сега сме 31см, 830 грама и си отговаря на седмиците си. Много сме щастливи, особено таткото.

# 31
  • Мнения: 337
deni_k честито и добре дошла в отбора stork-boy

за дрешките и аз имам същото питане ,но мисля долно боди  с дълъг ръкав,чорапки и гащеризонче отгоре ми се струва нормално,а и някаде бях чела,че е добре за каляването на детето да го обличаме както ние се обличаме и за градусите на стаята 19-20 знам аз 24-25 за къпане

# 32
  • Мнения: 907
Честита мъжка рожба, deni_k! Сигурна съм, че таткото е мн. щастлив. Той и моят мъж искаше момче, ама сега говори с умиление и за принцеската Simple Smile За щастие!
Аз, въпреки че като цяло съм много позитивно и ведро настроена, почти във всеки напоследък намирам нещо, което мъничко ме дразни (освен в мъжа ми, да не повярва човек  Joy ). Абе по-чувствителна съм от преди, ама само в някои отношения. В други съм доста по-спокойна от преди Simple Smile

# 33
  • Мнения: 164
Честит юнак Дени!!!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 781
Здравейте пупенца  Hug,
Като чета как всички сте в трескаво търсене за дрешки и всякакви други бебешорски неща и се замислям, че мен още не ме е хванала манията, но може би защото съм малко суеверна....незнам за добро или за лошо Thinking Мисля да купувам бебешорчовски неща чак към 8мия месец. За мое най голямо учудване, таткото който по принцип е много подреден и планира всичко е на мойто мнение, че да не купуваме още нищо newsm78 А честно казано се зазяпвам по витринките с детски дрешки, но мисля да не бързам. То не че знам и пола още, на 6ти сме на 3Д и се надявам вече да сме сигурни за девойката която предчувствам  Embarassed Sunglasses
Иначе да ви питам, как сте със съня. Колкото и странно да звучи, аз си спя цяла нощ непробудно и ставам късно късно към обяд. Спинка ли ви се и на вас? newsm12

# 35
  • Мнения: 1 232
Последното издразване беше от свеки,защо съм бързала да купувам неща,знаеш ли на еди коя си,дъщеря и до последно и казали момче пък то момиче излезнало и сега какво да ги прави тия сини дрешки.Не се стърпях и и рекох -Ми да върнат поръчката в родилното щом сини дрехи са накупили Grinning.Тя щяла с майка ми да напазари докато сме в болницата,аааааане не и този път още се "подмятат" едни ританки на Вики дет не ги облякох изобщо щот бяха тип на дядо наполеьонките Grinning.Бе на кви се изживяват тези хора,аз ще раждам аз ще си ги купувам работите,пфю все ще се намери кой да те издразни

# 36
  • София
  • Мнения: 1 781
Аааа без такива друг да купува дрешките на бебо Naughty Аз съм суеверна не заради пола на бебо, мисля че сладките бебета и в каквто и да се облекат са супер бонбони, ами в времето може би, като наближи края може би тогава ще започна.....незнам, и аз съм станала една hahaha

# 37
  • Мнения: 79
Честита ни нова темичка и айде всички болежки да си отиват със старата тема.В тази само хубави работи като нас мартенските мами Joy
Дени, много се радвам за теб.Вече и ти си в отбора на чакащите мъже.
Относно обличането аз винаги съм се доверявала на интуицията си и не обичам да навличам много детето си.Действам малко на принципа,че щом на мен ми е топло и на него също и обратно.Има и едно друго правило, което съм чувала.Бебето да е винаги с една дреха повече от теб.Примерно ако ти си с къс ръкав то да е с тънка блузка с дълъг и така.....Но според мен всяка мама безпогрешно се ориентира като му дойде времето.
Миранда, дано гадните бабуни  Laughing да не те тормозят вече.А относно лекарството аз не съм си позволявала повече от два пъти на ден и то в продължение на най-много два дни.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 280
Единствените кофти дрехи (трудни за обличане)  в началото ми бяха бодита които се напъхват през главата и разни гащиризони които се откопчават само по единия крак или само до чатала.

В началото предпочитах всичко да ми е от 2 части :
бельо: тениска "прегърни ме" с връзки + тънки памучни ританки;
горно: памучна жилетка/блузка с копчета + панталонче/ританки по-плътни

"-" да не се разгащи, но те нали не мърдат много в началото
"+" ако опусне памперса или се олее при ядене при нас се случваше често събличаш само 1/2 Simple Smile


до както се публикувам 11 нови съобщения.
Ще кажа само за Температурата (като прочета всичко после пак): у нас е 23-25 град Simple Smile май няма по-зиморничави, но пък си ходим боси по къс ръкав Simple Smile

# 39
  • Мнения: 164
И аз съм на мнение, че друг не искам да ми купува дрешките. Не става въпрос само за свекърва ми, а и за майка ми дори. И с нея вкусовете ни са различини. Така че - всичко аз и таткото, за да няма после Confused

# 40
  • София
  • Мнения: 8 280
на мен първите дрешки ми ги купиха бабите. Имах доверие на майка ми, пък и сестра ми е доста капризна:), тя даже повече се нерви на свекито ми от мен. А точно на мъж ми, свеки и сестра ми се падна честа да обикалят заедно някои магазини, със писък съставен от мен в тефтер и SMSи Simple Smile ..голям купон е било
Аз не купих и не приготвих нищо предварително, много ме беше страх дали всичко още е наред и за туй.

# 41
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз смятах да съм суеверна, ама като се замислих, че суеверието гласи да не се купува предварително, то това означава, всичко да се купи след като се роди бебо. Обаче двете баби са в чужбинско и ще се редуват за идването и то когато се роди малкото човече. Иначе съм им дала карт бланш да купуват, какво им хареса, но основните неща ще си ги напазаря аз. Отделно, че като тръгнах по магазините да пазарувам се отчайвам, такива смотани неща продават като се загледа човек, такива изкуствени материи, а иначе като попадна на нещо по-така парите ... ooooh! хубаво боди с дълъг ръкав 4-6 лв, чорапки 1-2 лв, цяло плюшено комплектче 16-22 лв и това са само дрехите  #Crazy.

# 42
  • Мнения: 1 004
Момичета пак ви връщам към киселините.
Днес ходих на консултация, бебка е 700 гр вече.
Обаче лекарката ми каза че още ми е рано за киселини, а при мен вече е страшно, ама много страшно.
Та тя ме пита да нямам гастрит, казах й че май имам защото много отдавна си ме боли.
И тя каза, хубава работа, да не направиш сега някоя язва и каза да ида на специалист да ми даде нещо за облекчаване.
Та искам да ви питам, тези от вас които имат киселини вече, дали имат проблеми със стомаха - гастрит и тем подобни?
Дали наистина е свързано?

# 43
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Та искам да ви питам, тези от вас които имат киселини вече, дали имат проблеми със стомаха - гастрит и тем подобни?
Дали наистина е свързано?
Абсолютно ДА Peace! Аз си имам гастрит и преди да забременея при появата на киселини си пийвах по едно ранитидинче, но сега не може да се пие, въпреки, че доктора ми ме плаши, че ако продължавам така накрая и ранитидина ще го почна.
А защо да ти е рано бре Зайко?! Аз съм с киселини вече поне 3 месеца Peace!
Майка специално беше питала една гастроентероложка, чиято щерка също е бременна и с киселини. Тя беше казала да пия Д-р Сторм (разтворими таблетки като Упсарина - 10бр. за около близо 4лв.), но уви не действат при мен.
Та пак в отговор на въпроса ти - определено има някаква връзка с гастрита, но дори и да успокоиш лигавицата, то пък като хранопровода ти е на хармоничка смачкан - все тая... ooooh!

# 44
  • Мнения: 1 420
Ох, писах, писах и сега всичко се изтри...хайде пак на ново...
Аз имам киселини-не са много силни, но все пак ги има. Никога не съм имала проблеми със стомаха т.е. гастрити и т.н., така че не мисля, че е свързано.
Другата седмица съм на консултация да видим как е бебка, която иначе не спира да ритка, особено вечер. В събота с мъжо бяхме на гости на едни приятели и всички се убиха да ми повтарят, че съм била много слаба за 6ти месец  #Crazy На мен чак вече ми става криво, ама какво да направя като такава ми е физиката. Дано не ме насмете и лекарката другата седмица.
Бимба, няма да даваш на свекито да си прокарва мнението! Тя и моята нали все приказва как трябвало да се пазарува след раждането, като визира себе си за тая работа  #Cussing out ана няма да стане на нейната!
С таткото почнахме да заделяме парички за бебешки покупки и след някой друг месец като се посъберат почва голямото избиране и пазаруване. Иначе вчера накупихме коледните подаръци за родата, поне тях да не ги мислим. Ами така, отдалеко, че да е леко  Wink
Целуффки за тумбачетата и за болните дечица-дано бързичко се оправят!

Общи условия

Активация на акаунт