Подкрепят ли кърменето в Шейново?

  • 1 043
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 370
Мили мами, въпросът ми е дали стимулират майката да кърми, дали и обясняват как и т.н. в Шейново? Защото съм чувала че им дават изкуствено мляко още от самото начало и нито коластра могата да хапнат бебчовците, нито после и кърма както трябва  Rolling Eyes
Моля ви споделете впечатления за да съм подготвена, съвсем скоро ще съм там  Blush

# 1
  • Мнения: 5 401
Здравей, бъдещо майче!

За съжаление на мен и на момичетата в стаята не ни обясниха нищо. Добре че имах някаква предварителна подготовка от Бг-Мамма. Бебетата идват при мама през 3 часа, което автоматично ги абонира за АМ.  Confused Някои бебенца пристигаха с подготвено мляко в шише.. Иначе повтарят колко полезна е майчината кърма..
Да не говорим, че когато гърдите ми бяха напрегнати до пръсване, само една от дежурните акушерки ми помогна, а всички останали безмълвно ме отминаваха със жестоко безразличие.

Успешно и леко раждане и прекрасно бебче!   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 043
Доколкото успях да разбера, докато лежах в патологията, през нощта не ги носят изобщо. Нали така (към тези, дето за раждали вече там)? А не ми се вярва бебетата да не огладняват и да ги държат гладни. Та можеш да си представиш каква подкрепа е това за кърменето.

# 3
  • София
  • Мнения: 301
Никой нищо не ти обяснява - дори едно от момичетата в стаята стигна до рев защото не знаеше как точно да постави бебчо на гърда и той се съдираше от рев. Докарват количките с бебчовците, струпват ги в коридора и се явяват да ги приберат след 1 час. В повечето колички имаше шише с АМ. А нощно време не ги носеха изобщо - последно в 10 ч вечерта (ако правилно помня!) и след това чак в 6 сутринта! Та нощно време няма начин да не им давам АМ! Стаята, в която аз лежах беше точно над детското отделение (точно под нас беше стаята с бебчетата) и нощно време падаше голям рев!

Леко раждане! Hug

# 4
  • Мнения: 505
Здравей! За мене лично беше по добре първите дни бебето да не е при мене. Така имах време да си почина от раждането, можех да се разхождам до кафето например, а не да стоя постоянно в стаята като затворник. Моята гледна точка е такава.
Кърменето е въпрос на лично убеждение. Аз раждах в Шейново и кърмя бебето си. Според мене, при положение, че посещаваш този форум, си добре ориентирана и имаш ясна позиция.
Когато ни водиха бебетата, веднъж на 3 часа, и аз, и момичето в стаята ми сме кърмели бебетата си. Също така не е имало случай да питаме доктор или акушерка и да не са ни обяснили нещо. Поне при мене беше така. Пожелавам ти и ти да нямаш проблеми. Но преди това - леко бременеене и раждане и спокойно и здраво бебе ти желая.   bouquet

# 5
  • Мнения: 13
Здравей,
да ти споделя и моя опит.
Първото си дете родих в Шейново преди 2 години.
Сега второто пак там ще раждам.
Родих в 16.30 ч, а бебчо ми го донесоха в 6.00 ч на другия ден. Незнам дали са пробвали да ми го донесат по-рано или такава е практиката, тъй като аз спях непрекъснато това време.
Имаше две мили акушерки (сигурно и другите са такива, но аз само с тези двете контактувах), които отговаряха на всичките ми въпроси. Първите няколко пъти ми показваха как да сложа бебчо на гърдите, какво да правя, каква хигиена да спазвам, как да го придържам и т.н. И въпреки, че имаше в стаята ми майки, които бяха раждали отдавна и са запознати с тези неща, акушерките не ми отказваха помощ. Вярно е, че бях чела доста неща за кърменето преди това, но все пак когато дойде момента имах още много въпроси.
Бебчо ми го носеха през 3 часа до изписването ни. В количката му имаше шише с АМ, но само за дохранване. Т.е. първо го кърмиш, колкото можеш и ако нямаш достатъчно кърма го дохранваш.
Аз лично го дохранвах докато бях в Шейново, тъй като имах много малко коластра и кърма, но след 3-тия ден и с прибирането ни вкъщи минахме изцяло на кърма.
В деня на изписването ни, едната акушерка дойде и ми изнесе 20 минутна лекция - какво да правя вкъщи, как и дали да се цедя, какво да ям и пия за да имам кърма, каква хигиена да спазвам и т.н.
Възможно е просто да съм имала късмет с персонала, искрено се надявам да не е така и да получа същото отношение и този път.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Подкрепят само на думи. Иначе си ги хранят с Фризолак, за да не им надуват главите и толкова. На мен сестрата, която докара сина ми, ми обясни как да го кърмя и да се измия преди и след това. Също ми обясни как да се изцеждам. И толкова за кърменето. Детето ми заспиваше на гърдата и се хранеше малко. Със сигурност ги дохранват след това с шише.
Може би, ако помолиш предварително, че не искаш да му дават АМ, може и да се съобразят с желанието ти, но  в общия случай гледат да им е по-лесно.

# 7
  • София
  • Мнения: 370
Много благодаря за отговорите и пожеланията Simple Smile

Ами само мога да се моля за едно здраво бебче и да имам късмета на rossy_peneva защото много искам да кърмя  Heart Eyes

Иначе и аз съм чела доста за кърменето, но със сигурност не е лесно и ще иам въпроси нужда от някаква помощ в началото  Rolling Eyes

Май наистина гледат само как да им е по-лесно, а не каке по-полезно и добре...

# 8
  • Мнения: 474
Здравей,
Аз също съм доволна от отношението на акушерките и от това, как ни показваха и напътстваха кърменето на бебето, показваха ни как да ги събуждаме като заспят на гърдата, хигиена и т.н. В креватчето имаше всеки път шише с АМ, но акушерките казваха, ако го кърмиш и след това не иска да яде от шишето, значи си имала достатъчно кърма и да не се дохранва.
Аз нямах проблеми с гърдите, но момичетата от моята стая бяха доста зле- запушени канали и т.н. Акушерките ги следяха доста отблизо, минаваха непрекъснато да ги проверяват, да им помогот за изцеждането, да им помогот бебето да захапва правилно или  за силиконовите зърна.
За мен лично беше по-добре, че бебето не беше непрекъснато при мен, защото така успях да се възстановя поне малко и да имам сили за след изписването.
От както са ни изписали бебе е само на кърма - 4 месеца, т.е. и да са го дохранвали в Шейново няколко нощи не мисля, че е навредило.
Успех!

# 9
  • Мнения: 7 640
според мен го подкрепят и помагат на желаещите.

# 10
  • София
  • Мнения: 370
Още веднъж ви благодаря за дадената информация  Hug

А дали има смисъл да нося помпата за изцеждане още в самото начало в болницата?

# 11
  • Мнения: 7 640
носи си най-обикновена

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Още веднъж ви благодаря за дадената информация  Hug

А дали има смисъл да нося помпата за изцеждане още в самото начало в болницата?
Според мен е хубаво да си я носиш, защото на ръка изцеждането е доста по-болезнено, а и мисля, че някои майки си даваха кърмата в шише за дохранване на децата, ако смятат, че не са се наяли бебоците.

# 13
  • Мнения: 505
Ами първо - не можеш да знаеш колко време ще стоиш. Не можеш и да знаеш кога ще ти тръгне кърмата. Т.е. - искам да ти кажа, че не можеш да знаеш дали ще ти потрябва още в болницата. Аз лично отидох без и си купих от аптеката там помпа на Чико за 25 лв, от която съм много доволна, но използвах чак вкъщи. Така че споко - и да отидеш и със и без помпа - решението е много лесно.  Sunglasses

# 14
здравейте, момичета-незнам дали тук да си задам въпроса-но немога да намеря дръга тема свързана с моя въпрос; а той е:
предстои ми раждане -термина ми е на 30.12-и то в шейново-някоя от вас раждала ли е там и какво и е мнението -може ли да ме светнете относно това как стоят там нещата-плаща ли се ;предварително ли се избира лекар; и ако си по здравна каса -как е положението

Общи условия

Активация на акаунт