Как да приспивам сина си ...

  • 1 010
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Мили майки кажете ми как да запо4на да приспивам сина си без да го люлям?Направо останах без крака,та той е ве4е на 1г и2м и тежи 10кг.Може и аз да съм виновна,4е като бебе го люлеех,но... newsm78

# 1
  • Мнения: 346
Ще следя темата с интерес, защото и ние сме на същото дередже, само че друсам количката .

# 2
  • Мнения: 2 047
  Защо не седнеш удобно и си го сложиш в скута. Няма да движиш ръцете си, а само краката.

# 3
  • Мнения: 80
А какво става,ако не го люлееш?Пробвала ли си да го оставиш да каталяса и да си заспи сам.Може да се лишите от сън няколко нощи,но пък си струва да опиташ-Трябва да си твърда,обясни му че си изморена и че той е вече голям,и т.н.В началото със сигурност ще ти е трудно да устоиш,но знай че започнеш ли,връщане назад няма-иначе ще започне да те изнудва-В тази възраст стават такива манипулатори,че свят дати се завие.УСПЕХ!

# 4
  • Мнения: 1 860
 Аз Габи не го люлея, но пък вечер е цяло приключение докато заспи. Сега го оставям да се надивее, докато му държат крачетата, слагам го в леглото и му пускам музиката от бебефона. Понякога сядам или лягам на нашето легло да ме вижда че съм там, мрънка, мрънка па заспи. Може също да го слагаш на вашето легло и ти да лежиш с него и гушкайки го да му пееш, а като заспи си го преместваш.

# 5
  • Мнения: 131
А аз още се уча как да го приспивам - за сега рядко го люлея, повече му пея песнички, галя го по главичката, давам му да ми гушка ръката и хоп - заспива

# 6
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Оооо, моят син е на 9месеца и е вече 10кг 100гр.  Още се се гушкаме и люшкаме  Heart Eyes И много ми е хубаво!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 160
Много хубава тема  newsm10: И ние все още се люшкаме и тананикаме, ама немога да се престраша да я оставя да реве и да заспива самичка. Ако някой каже рецептата за отучване от това ...би било супер newsm20

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
Големия ми син заспиваше така. Не си виновна. До дете си е. С малкия засега нямам този проблем - заспива сам с музика или с кърмене. А баткото го люшках и му пеех часове докато заспи. И към двамата се отнасям по един и същи начин. Пробвай да го сложих да легне до теб и да му пееш някаква успокояваща мелодия. Не помня как се отучи. Май че като порасна и започна да разбира баща му му казваше да гушне мечето и да заспива.

# 9
  • Мнения: 3 835
Винаги си заспиваше сама, с биберона, и едно музикално слънце на Чико. Вероятно си е до дете! Но никога не съм я приспивала на ръце!!! Naughty Много е трудно после да се отучи. Лично, аз смятам, че трябва постепенно да се опиташ, да промениш навиците, които имате, за приспиване. И да вкараш и нови елементи. Като играчки, музика, приказки, каквото се сетиш, ти си познаваш детето. Но, това с люшкането, и то на такава възраст! Rolling Eyes Опитай се да му обясниш, че вече е голям и тежък, и че нямаш сили. Може пък и да те разбере! newsm78 Grinning

# 10
  • Мнения: 4 399
И аз дълго време приспивах на ръце, люшкане, пеене, разхождане, пълна програма. Детето обаче стана 8 кг, и аз вече не издъжам да го разнасям. В един момент реших че ако ще е на ръце, то поне, ше седя на стол и няма да я люшкам. Срещнах протест разбира се, но не се стреснах от рева. Тя си ревеше, аз и обяснявах, че не мога повече да я нося, и че от днеска ще заспива по малко по-различен начин. На втория ден пак плака, но по-малко, и на третия вече прие новото положение. МОже би е време да започна да я оставям да заспива сама, но засега съм приела това компромисно положение със стола. Приспиването продължава около 5 мин и седейки на стол е приемливо за мен.

# 11
  • Мнения: 2 952
 Олеле , до сега на ръце ли е бил !
 Много обсъждана тема и друг път.Сега ще е трудно да го научите  тепърва да заспива сам.Но не е невъзможно...отнема няколко седмици...нерви  за всички....но  се получава ...детските психолози са прави.Ако си решила наистина да  го научиш да  заспива сам ...по-добре се насочи към тази теория .....виж  как се постъпва ....то си е психология, минават етапи...има  си подход....работи  за  всяко дете, няма дете  , за което да не се получава... Simple SmileИска се търпение .....Защото тук все пак  много мами и всяка с мнение ...., но  това не  значи , че дават отговора  за теб.
  Мисля  в БГ няма тези предавания  за  детска  психология .....Тук дават ( и на  други места  знам) психоложката как напътства   родителите  чрез микрофонче от  друга стая  в  апартамента , а дори и  навън....как дапостъпват....докато се въведе реда вкъщи....като  ги  гледа на малка камера.....Това се проследява  с камери и  се  вижда от нас като  реалити шоу....биг брадър бейби hahaha Но е много поучително...страхотно е .....да се  види как се променят децата за няколко седмици....Едното  предаване  се казва нещо като "От малки дяволчета Mr. Green - малки ангелчета" ....та цялото нещо е  в това , че както  ги научим НИЕ , така ще е , не зависи от дете....това е просто лесен отговор.....
  Надявам се който имаше  търпение да прочете  цялото писание тука да му е от полза ......('щото аз  мразя  дълги писания... обаче  сега ....така се получи Wink )

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Моя син като стана на 8 месеца казах си стига съм люляла и за една седмица отвикна.Слагам го в леглото със шишето с мляко рева-рева и заспа,на 3-4 вечер ще спре и да реве.На обяд го слагах с шишето с вода.
Малко гадно беше отначало,но сега нямам никакви проблеми. Peace

# 13
  • Мнения: 2 952
Аааа ...без  рев няма да мине , каква "драма" е само.... Rolling Eyes Simple Smile Иска си както преди .....няма как ...И двамата с баща му бяхме на ръба на нервна криза  тук ...., но знаехме, че  това е пътят.....друга пътечка няма ....преминава ....детето разбира какво да прави и  дори  започва да му харесва.Сега - всички доволни! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 148
И аз имам голям проблем със приспиването-до преди известно време всичко беше наред, слагах го в креватчето и си заспиваше сам, то около два месеца насам е ад- един рев, не иска нито в креватчето, нито в ръцете нищо- плаче и плаче, от няколко дни с баща му решихме да го приучим да заспива сам- къпем го, даваме му мляото, целуваме го за лека нощ и го слагаме в креватчето - в началото първите няколко минути е о.к, но след това се почва-поплаче малко и заспи, откакто заспива така изобщо не се буди през нощта и спи по много.Но наистина с всеки ден времето, което плаче намалява, надявам се да престане да плаче, защото направо ми се къса сърцето.А през деня заспива в една люлка.

Общи условия

Активация на акаунт