Въпрос към историците: Цар Иван Асен само един ли е или са І-ви и ІІ-ри?

  • 1 817
  • 26
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Нещо съм се пообъркала май и споря с мои колеги.
Моля да мипомогнете.

# 1
  • Мнения: 239
Иван Асеновците са двама, освен това съм бил с пиченца, които живяха на И Асен 1 и И Асен 2.  Първата беше на 60 квадрата, а втората - в боксониера. Квадратчета, боксче, царчета. Всичко е по 2, но жоро01 си е 01.

# 2
  • Мнения: 809
Иван Асеновците са двама, освен това съм бил с пиченца, които живяха на И Асен 1 и И Асен 2.  Първата беше на 60 квадрата, а втората - в боксониера. Квадратчета, боксче, царчета. Всичко е по 2, но жоро01 си е 01.
Е това се казва изчерпателен отговор. Няма какво да добавя. Laughing

# 3
  • Мнения: 505
Доколкото си спомням от историята Иван Асен ІІ е син на Иван Асен І (стария Асен както го наричат), не навсякъде е възприето да го изписват като Иван Асен І и по скоро го срещаме само като Асен І. Да се произнесат историците моля, че и на мен ми стана  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 161
Иван Асен II е племенник на Калоян и син на Иван Асен I,познат по-скоро като Асен Белгун.Той,заедно с брата си Петър и най-малкият Калоян е бил инициатор на освободителната ни борба срещу византийците.

# 5
  • Мнения: 431
Иван Асен I е всъщност цар Асен, един от Асеневци. Иван Асен II e друг владетел.

# 6
  • Мнения: 2 161
Иван Асен I е всъщност цар Асен, един от Асеневци. Иван Асен II e друг владетел.
Не е друг владетел.Син е на Асен или Иван Асен I.

# 7
  • Мнения: 431
Да де, въпросът беше дали има един Иван Асен или са двама. Tired Друг владетел в смисъл на друга личност.

# 8
  • Мнения: 2 161
Да де, въпросът беше дали има един Иван Асен или са двама. Tired Друг владетел в смисъл на друга личност.
Да,разбрахме се Simple Smile.

# 9
Тук пише, че имало даже и Трети и Четрвърти  http://ald-bg.narod.ru/BG_vladeteli/BGvladhron.htm

# 10
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Мерси на всички за отговорите

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пуснах го в класацията "Великите българи", защото липсваше. За мен е най-великия- за Иван Асен 2 иде реч.

# 12
  • Мнения: 239
За мен най-великите българи са Къци Вапцаров, Бойко Борисов и всички фенове на песента 'Колега' защото тя в никакъв случай не е химн на българските лузъри.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
Сори за спама, ама се сетих... завърших 12 СОУ Цар Иван Асен ІІ. По някое време класната ми роди и ... познайте как се казва синът й - Иван Асен...  Joy Но не знам кой номер се пада.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 801
ами в последно време(май последните 10-тина години) е възприето владетелите от династията Асеневци да се изписват така:
Йоан (защото всъщност по онова време са си били чисти Йоановци, а не Ивановци)I Асен, т.е. Асен няма номерация, защото показва принадлежност към дадена династия/фамилия, пр.
та така Йоан I Асен (Белгун)-1190 - 1196г., т.е единият от тримата братя Асеневци;
цар Йоан II Асен (1218-1241 г.),
Йоан III Мицо Асен (1279 - 1280)

Общи условия

Активация на акаунт