ядрено магнитен резонанс за деца

  • 2 842
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Искам да питам препатилите дали  знаете може ли дете на 11 год. да се подложи на такова изследване. Дали има някой да обясни по-подробно за това, как става самото изследване на гръбначниня стълб специално.

# 1
  • Мнения: 380
Моят син беше едва на 6г, когато бе подложен на ЯМР /Без упойка/ в Правителствена болница. На него му правиха на главичката ,дори аз бях вътре при него нямаше никакъв проблем,

# 2
  • Мнения: 74
Моля те,nonchetoo опиши ми акво му правиха по - подробно ако може. Ние ще сме в Окръжна болница - София. Мисля, че щ3е го е страх от затвореното.

# 3
  • Мнения: 380
Много много не си спомням с подробности но си спомням че  не бе напълно вътре в тази '" камера" но при нас може би беше така защото бе на главичката само. Сложиха му някакви тапички на ушичките защото шума е доста силен, защо не предложиш да стоиш вътре с него. Аз както ти казах бях през цялото време с него , не си спомням много добре но ми се стори че трая повече от половин час.  Той специално беше много спокоен ,мислиш ли че твоето детенце ще се притеснява от това нещо.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Детенцето трябва да стои спокойно и неподвижно по време на изследването. Опитай да му обясниш и то само ще си каже дали ще се притеснява, достатъчно голямо е, за да обясни.
  Зависи къде ще го правите изследването. Може да се наложи пълна упойка, но това не бива да те притеснява.
  Ако имаш възможност да избираш, апаратът във Военна болница е много добър!

# 5
  • Мнения: 485
Преди две седмици си правих ЯМР на гръбнак в Правителствена болница.Нямаха слушалки и шумът беше ужасен,сложиха ми само малко памук в ушите.За да може да издържи детенцето ти ,те съветвам да и купиш от аптеката от тапичките за уши и да ги ползваш ако в Окръжна нямат слушалки и най-важното-кажи и да си затвори очите още преди да влезе в тунела и да не ги отваря в никакъв случай,нека си мисли само за хубави неща...изследването при мен беше 25мин.Вътре направих грешка и се отворих очите и като видях в какво тясно пространство съм едва успях да си превъзмогна пристъпа на паника...а преди да те пуснат в тръбата не изглежда толкова тясно,явно после го регулират някак по тялото.Та ти не и казвай нищо,просто и кажи да затвори очи и да не мърда доката не свърши всичко.Освен това дават паник бутон,който може да натисне ако и стане лошо...мисля че ще успеете да се справите.Успех!

# 6
  • Мнения: 155
На дъщеричката ми й направиха ЯМР на шията.Понеже е много важно да не мърда изобщо,се наложи да й се направи упойка/така се процедира с по-малки дечица/.Изследването трае различно време,при нас беше около 15-20 мин. и го направихме във Военна болница-там ми препоръчаха-много е важно кой ще го направи,добър специалист, за да знае къде и какво точно да гледа!

Успех!

# 7
  • Мнения: 30
МИнахме и през това/ЯМР на главата/.Дъщеря ми беше на 6г.Детето ляга на легло,монтирано върху релси /извито е като бебшките кантари за измерване на теглото/ и го вкарват под сводеста част на уреда /майката може да присъства/.Не се слага контрастно вещество или някакво лекарство.Важното е детето въобще да не мърда.Когато си го видял вече не е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт