Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора
Какво може да ми е, подържам тем. 37 градуса от два дни, като пия парацетамол я смъквам и след 3 часа пак, боли ме глава само и ми е малко отпаднало, нямам други оплаквания, може би и малко хрема.
Знам, че е лоша температура, джи пи то ми се усмихва само - чайчета, вит.с, парцетамол....много ми е страшно нещо... Confused
Цитирай

А сигурна ли си,че това не е нормалната ти телесна температура.Аз от една година всяка вечер си вдигам 37.2 ,но при колкото и лекари да съм отишла ,всеки ми казва ,че съм здрава.Може и на психична основа да я вдигаш.
Цитирай

щом е само от два дни, явно е някаква настинка, изобщо не се притеснявай.

аз самата имам доста висока температура - 37.1, 37.2 след раждането и колкото и изследвания да съм правила няма причина за нея. последно ми казаха, че някакъв център в мозъка ми, където се определя телесната температура /май хипофизата, ама дано не дрънкам глупости/ под влияние на стрес или хормони се е разбичкал образно казано и затова имам по-висока температура.
Цитирай

Сигурна сам Confused, чувствам се като болна, но не мога да разбера защо не се влияе дълготрайно от парцетамол..
Цитирай

пак съм аз, защото се сетих още нещо. когато ходих на ендокринолог миналата година заради моята повишена температура тя ми каза да я следя и записвам по часове и да наблюдавам дали се повлиява от парацетамол. при мен изобщо не помрдъдваше независимо от хапчета все си беше 37.2.
при теб щом се повлиява, а после пак се качва най-вероятно е вирусно. предавам ти какво ми бяха казали.
Цитирай

А защо се опитваш да свалиш Т 37 градуса? Остави организма ти да се пребори, високата Т е реакция на организма срущу вируса, така сам го морИ. парацетамола няма да те излекува, а само излишно пиеш хапове. виж, ако Т се покачи над 38,5 и се чувстваш некомфортно от това, тогава пий, сега няма никакъв смисъл.
Цитирай

Много ви благодаря за отговорите bouquet, много съм объркана, защото се чувствам некомфортно, чувствам че се разболявам и осцилококсинум  - така ли се казваше Embarassed, пих и нищо Sad
Цитирай

PeaceОт личния ми опит с детето изчакай,но не прекалено дълго.Ако имаш възпалителен процес?Не е много сигурно дали организма ти ще се справи сам.В момента навсякъде е птлно с бацили и какви ли не вируси.Не разчитай и само на GP-то си , защото житейският ми опит последните осем години показва друго.Преди 6 години изкарах белодробна тромбоемболия /установи ми я не личният лекар/ И ако майка ми и мъжа ми не ме бяха натиснали да отида при препоръчания от доктор Ана Бърова, професор Никола Алексиев,сега щях да съм белодробен инвалид/ а съм само на 32 години/.Това не ми е наследствено,а го получих от противозачатъчни/пак предписани от лекар/
Цитирай

А защо се опитваш да свалиш Т 37 градуса? Остави организма ти да се пребори, високата Т е реакция на организма срущу вируса, така сам го морИ. парацетамола няма да те излекува, а само излишно пиеш хапове. виж, ако Т се покачи над 38,5 и се чувстваш некомфортно от това, тогава пий, сега няма никакъв смисъл.
и според мен остави организма да се бори-не сваляй температурата.действай върху имунитета-повече течности/в шипковия чай има много вит.с/лимони и т.н
Цитирай

чувствам се като болна, но не мога да разбера защо не се влияе дълготрайно от парцетамол..

Защото температурата е полезна реакция на имунната система, чрез която организма сам убива голяма част от вирусите и спира тяхното размножаване. Като се сваля умишлено с парацетамол, вирусите си живеят, размножават се, даже купон вдигат... Very Happy И за това ти става отново зле и имунната ти система реагира отново. За това температура до 39 градуса не се сваля, само се следи редовно. Ако надвиши 39 гр, тогава става опасно и може да се пие парацетамол, но това се случва по рядко. Много често при грип се вдига умерена темп около 38 - 38,5 и ако човек я остави, след ден ще бъде много по-здрав, от колкото ако я сваля многократно. Също се търси лекарска помощ ако ниската темп. се поддържа повече от 5-6 дни.
Цитирай

Говорих снощи пак с джи пи то, нейното мнение е че 37 градуса не е температура Rolling Eyes, вече не знам какво да й кажа....
Цитирай

Говорих снощи пак с джи пи то, нейното мнение е че 37 градуса не е температура Rolling Eyes, вече не знам какво да й кажа....
Наистина лекарите смятат,че 37 не е температура!Аз си мисля,че по-тревожно щеше да бъде, ако имаш 37 и никакви други признаци.А ти усещаш дискомфорт и навярно някой вирус се опитва да те пребори!Мисля,че нямаш повод за притеснение,по-скоро не му се давай на вируса!
Преди години така поддържах 37-37.2 /след обед през лятото/ без каквито и да било други симптоми и много се бях ошашкала. Направих си изследвания,които показаха,че нищо ми няма и температурата изчезна.
Цитирай

1-11 от 11 отговора