Идва скоро люта зима, ЯНУАРИ бебчета във люлките ще има!!!

  • 9 345
  • 270
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 375
Извинете за  въпроса- когато ми издадат болничен 45 дни преди раждане ли се влиза в 9 месец? Embarassed

# 61
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ним нямата марка, просто казваш превръзки за родилки, мисля че са по 30 в голям пакет. Не мен лично Always-a много ми спарва, направо откачам и затова се запасих с 20 такива да видя дали ще ми харесат после Simple Smile
Нимче ти кат стегна багажа я кажи какво сложи вътре, така, информативно Mr. Green

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, видях те аз теб в списание "Мама". Много си хубава. Браво, браво на нашите януарки.

 Embarassed Embarassed Embarassed
Благодаря, че си ме забелязала...   bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 3 249
...а и казват, че лохиите мокрели на час по превръзка...

Лелееее  ooooh! То ще ми остане ли кръв с това темпо, бре!  Crazy

# 64
  • Мнения: 260
 Лелеее, само 1 седмица не съм влизала във форума, а съм изпуснала цяла тема! Simple Smile 
 А за този лигнин, наистина ли има болници, в които задължават да си носиш лигнин вместо превръзки за родилки например? Преди години бях ползвала, обаче никак не е удобен. Непрекъснато се измества. Аз все още не съм се замислила за стягане на багаж, а времето си минава...

# 65
  • София
  • Мнения: 3 099
Момичета, с тоя багаж за болницата ме вкисвате...  Sick

Аз празнични одежди купувам, Вие...   madnoel

# 66
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Момичета, с тоя багаж за болницата ме вкисвате...  Sick

Аз празнични одежди купувам, Вие...   madnoel
Е, ние с Ним нали ще пируваме с дофтурите по гол Гз (ш'ма прощаате за израза) Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 3 099
Е, ние с Ним нали ще пируваме с дофтурите по гол Гз (ш'ма прощаате за израза) Mr. Green

Ах ти, палавница!!! Отрезве ли ма, бейби, гле'ам още заваляш от тоя твоя рожд. ден... Пък и едни мечти са те насмели...

# 68
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ко насмели, мечтая си за един лекар да е се на смяна кат съм там, още от първото посещение у тая болница Whistling А за отрезвеването - мисля удара една бира по повод края на месеца Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 3 249
... Нимче ти кат стегна багажа я кажи какво сложи вътре, така, информативно Mr. Green

Моят списък седи най-отгоре в чантата, защото има малки пропуски, които съм отбелязала за допопълване.

1. Джапанки
2. Нощница (за всеки случай, макар че в Тината не искат)
3. Чорапи
4. Жилетка (или друга по-плътна дреха, както ти е удобно)
5. Гащи (за момента мои си, ама мисля да си купя еднократни стерилни, само да се наканя да ида до Малечко, че не ми е на път въобще)
6. Превръзки и/или лигнин - още не съм ги купила, ама в случай на нужда от всяка денонощна аптека на път мога да се снабдя, ако беба ме изненада
7. Памперси - коментарът е като за горната точка. В Тината ги искали опаковани, а не единични бройки, не помня кой го каза това
8. Таблетки за стерилизация - знам ли, може да ми потрябват  newsm78 Поне не заемат място
9. Хавлиена кърпа за тяло и за ръце
10. Дезодорант
11. Сапун
12. Шампоан
13. Четка и паста за зъби
14. Кърпички. По принцип не ти трябват, ама аз като знам каква съм хормонална ревла и съм убедена, че ще изрева поне 1 пакет, може и повече. Навик ми е винаги да имам в мен
15. Тоалетна хартия
16. Чаша и прибори за хранене - това за Тината е задължително, за другаде не знам
17. ГСМ и зарядно - това по обективни причини не е в багажа, дано не ги забравя на тръгване
18. Подплънки за кърмачка - еднократните, дето ни ги дават на училище. После ще преценя какви искам да си купя - перящи се или еднократни.
19. Кремче за коремче на Авент - също от тестерите, които ни раздават. Смятам, стига да не се отплесна прекалено, да продължа да се мажа и след раждането известно време. Също така и от крема за зърна на Авент (пак тестерите) съм сложила 3-4, ако ми се наложи да имам веднага, а не да чакам някой да ми носи.
20. Шоколад, солети и минерална вода - а, това съм го забравила! Опасността е да ги сложа и да ги изям още същата вечер.
21. Помпа за кърма - твърдо ще ми я донесат, след като родя. Не искам в багажа ми да има толкова скъпо нещо, което не се знае колко време ще е без наблюдение докато раждам.  Naughty Мъжът ми мина кратък курс по стерилизация и сглобяване  Laughing
22. Документи - личната ми карта по принцип си е винаги в мен, а обменна още нямам. Като ми я дадат, веднага в торбата.

Естествено държа да отбележа, че това е моят багаж, събран по моя преценка и никой не е длъжен да се съобразява или да му харесва. Това го пиша само за да не възникнат излишни коментари дали съм прекалила с нещо или не.

ПП - влизам да допълня, че ви трябват и четка и ластик за коса, както и червило или някакъв балсам за напукани устни. Моите не са в списъка, защото винаги са ми в чантата, независимо дали раждам или не!  Mr. Green

# 70
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Грациас Ним, на мен ще ми е полезен за някои пропуски  bouquet

# 71
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
...а и казват, че лохиите мокрели на час по превръзка...

Лелееее  ooooh! То ще ми остане ли кръв с това темпо, бре!  Crazy
само първите няколко дни е кръв - после са нек'ви други гадости. колкото до кръвозагубата - аз с моите проблеми по едно време такъв брутален цикъл имах, че първите 2-3 дни ми се налагаше да сменям превръзки през 2 часа. Проблеми нямах, ама съм губила съзнание 1-2 пъти заради ниско кръвно.

Beti, влизаш в 9-тия месец месец преди датата определена първоначално като термин за раждане или с други думи - нейде в средата на 36г.с.

ivonska, аз снощи допивах една бутилка маврудец четейки новия брой на "9 месеца", днес май ще начена сухиндолската гъмза докато чета сп. Мама Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 3 249
...
ivonska, аз снощи допивах една бутилка маврудец четейки новия брой на "9 месеца", днес май ще начена сухиндолската гъмза докато чета сп. Мама Wink

Не те е срам!  Laughing А аз тамън заръчах на мъжлето да ми купи бира на прибиране от работа. Осени ме светлата мисъл, че проблеми с бъбреците имах, когато отказах пивото. Откакто пийвам по чаша вечер, докторът е доволен от резултата. Е, верно че и лекарства пийвам, ама те са билкови и миришат на бира на таблетки  Crazy

# 73
  • Мнения: 333
Ох, да ви се оплача подстригах си дългата коса. Моята фризьорка е в болничен (и тя ще е Януарска мама) и трябваше да се доверя на друга, та сега съм с коса малко под раменете и още не мога да се възприема, мъжо като си дойде дано да ме хареса, че ще изпадна в депресия.  smile3511

След това минах и си купих няколко чифта гащи(по принцип имам само прашки, а гащи ще са необходими след раждането, днес на курса казаха, че кървенето продължава доста при някой до 40 дни, а превръзки на прашки не вървят), пижама с копчета 3/4, но хубавото при нея е че не е от бабешките, а е по-сладурска с разни розови шарчици, да сме в тон с бебо. Във вторник който иска можем да ходим до магазина близко е до Плиска. На бебо купих много сладка розова хавлийка.

Посетих бъдещата ни педиатърка  doctor и се уговорих с нея за подробностите, та в тази връзка тя ми каза, че ще мога да взема бланката която се попълва от определеното място само с акта за раждане, който ще бъде издаден до към 15-20 ден след раждането и това малко ме изненада. Преди ги раздавали в болницата след като родиш, а сега се взимат от "Еное 12-14" от където аз си взех бланка за личен лекар с ЕГН, а сега само срещу акта за раждане. Ако някой има повече информация моля да сподели!

# 74
  • София
  • Мнения: 6 796
Лелееее, не съм си купила "Мама"...ама не съм излизала днес, от 4 дни съм затворник вкъщи...най-много да отида вечер за 10 минути до супермаркета...вече откачам.  #Cussing out
Утре ще си го купя, обещавам!
Аз пък пийвам по 50мл водка , или ракия с 3 ледчета.  Mr. Green И подходяща салатка де.

Общи условия

Активация на акаунт