Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детско здраве
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 532 отговора

в мъжки прегръдки

Докато бях с малкия в болницата в нашата стая настаниха такова дете. Иска ми се да разкажа историята му защото освен подигравката на природата детето живее и с подигравката на лекарите. Още новородено е оперирано в Пирогов като са му направили изкуствено право черво и са го извели на коремчето. Две години е акало така. След това са направили нова операция при която са изградили ново дебело черво и са извели ануса.......на мястото на влагалището. Говорим за МОМЧЕ. В момента ануса му се намира точно под тестисите и изглежда точно като влагалище. Това обаче не е единствения му проблем. Ануса му е направен прекалено широк и няма сфинктер. Детето в момента е във втори клас и ходи с памперси. Изпуска се постоянно и постоянно трябва да го мият. Не усеща абсолютно нищо така че дори не знае като се изпусне. Не може само да се измие защото ануса му излиза навън и трябва да се прибира. Учи само в клас и винаги го придружава баба му защото през няколко минути го мият. Приятели разбира се няма. Подигравки обаче има и то доста. И това не е всичко както казват в рекламите. Като добавка към проблема детето има хипоспадия, неуспешно оперирана от известен лекар в Пирогов. Последствията: пениса спрял да расте и е като на 4- годишно дете, никога няма да може да има деца защото няма никаква чувствителност там и пениса му не се вдига като при нормалните хора. Ето защо постоянно го мият от изпражненията, защото като е оголен и винаги надолу има постоянна опесност от инфектиране. Освен това тестисите му са останали в коремчето, никой не се е сетил да ги извади при операцията. И никой не е видял че има бъбречен проблем. Това за което лежеше с нас беше точно операция на бъбреците и майката се молеше да не е прекалено късно и бъбрека да е отказал за работи.

Посъветвали майката да съди лекарите. Тя не вижда смисъл а и няма пари. Пари не е търсила и не търси. Оставила е детето на бабата и работят с таткото какво ли не в Гърция за да дават рушвети на лекарите. Идват си единствено за да са с детето на операциите. Единственото от което се нуждае е кадърен лекар който да оправи каквото може за да расте детето нормално. Има ли такъв в България?

Здравейте всички и честита новата Европейска година   bouquet.

Много майки от форума пожелаха да помогнат на тези деца. Нека да ви разкажа накратко:
И трите деца са родени с тежки малформации на ануса. При тях има аномалии и на пикочо-половата система. Тези аномалии са сложни за лечение и в световен мащаб. Правят се операции на четири - пет етапа. Опит в тяхното лечение имат в големите европейски и американски центрове. При две от децата първият етап от операцията е правена в София, а при третото - във Варна. Аз поканих двама италиански професора, с които поддържам приятелски контакти, да оперират децата в София. По тяхна препоръка ще организирам семинар на живо, на който много колеги от България, Македония, Румъния и Сърбия ще наблюдават нещата от видео екран. След това ще има филмови демонстрации и дискусии. Така се прави по света и тези срещи (workshop) са много полезни. Но организацията както и операциите ще струват пари. Аз ще организирам финансовата страна с помощта на съответния отдел в Министерството, но всяка допълнителна помощ е добре дошла.

Новата банкова сметка на Дружеството е:

УниКредит Булбанк, клон Руски паметник, София
BIC: UNCRBGSF
IBAN: BG97 UNCR 7630 1076 8091 71
Научно дружество по детска хирургия

Моля пишете като цел на дарението "Лечение на проблемни деца" и пишете името си заради отчета.
Искам да изтъкна, че даренията са по Ваше желание и че ще бъдат използувани както и предния път за 
проекта.

Целувки на всички Hug

« Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 17:59 от Tatti »
Цитирай

Sofia

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Много мъчно ми стана за детенцето  Sad Sad Sad
Стискам палци на всички родители,чиито дечица са със специални нужди и проблеми,да имат сили, търпение и воля да се борят за нормалния  им/ си живот! Praynig
Цитирай

Praynig Винаги, когато прочета нещо подобно, се питам, защо Господи допускаш, да се случват такива неща с дечица, най-невинните създания!! Убедена съм, че има лекар, дори и в България, но тези "лекари", който са го оперирали, както обясняваш, надали могат да се нарекат такива!!!! Човешката жестокост, не спира да ме изумява и ужасява!!! Възможно ли е наистина да има до такава степен, професионално деформирани "лекари"?????? Явно ДА! Добре, кажи имената на лекарите, които са го оперирали. Защо не ги пишете? И тук, и в други теми!!!! Защо ги пазите и криете!!! Пишете им имената!!! Нека да се знаят!!!
Цитирай

Мартисьн,ти това в картона ли му го про4ете или родителите го споделиха...? Rolling Eyes
Важно е да се zнае пьрвопричината на пьрвата операция на 4ервото...
И zаЩо се е стигнало до операция на бьбреците?
И беz пари може да се подаде сьдебен иск. Peace
Цитирай

София

направо ми иде да крещя с глас като чета подобни неща, но единствено ми избиват сълзи от безсилие и състрадание към това детенце... newsm45 newsm45 newsm45

как е възможно човешката безотговорност и безхаберието на една голяма част от така нареченото лекарско съсловие да повлича след себе си човешки съдби и да ги обрича на жалко съществуване, вместо да им даде крила на надежда за малко по-лек живот...

думи нямам и се моля за това детенце да стане някакво чудо! както и с всички такива дечица, които не Господ, а немърлива човешка ръка осакатява за цял живот....

Нека да се кажат на ВИСОК ГЛАС имената на КАСАПИТЕ!!!
Цитирай

Сви ми се стомахът от мъка... Crying or Very sad Crying or Very sad

Цитирай

sofia

Praynig  Praynig Praynig

Цитирай

Martisun,
за съжаление тази малформация не е толкова рядко срещана. Crying or Very sad
Близо до нас живее дете с такава. Операцията му е правена в София, но не знам точно къде. Родителите не са ми близки и не ми е удобно да разговарям с тях за проблема им - ще излезе като нездраво любопитство.
    Освен тази малформация, детето има и други проблеми - не говори, а е може би към 10-11-годишно. Crying or Very sad
Цитирай

Там някъде

На моя приятелка детето се роди така Sad. Сега е на 5 годинки, направи ли са й само вътрешен сфинктер, често се изпуска (но не винаги) и са казали, че ако не се научи да се контролира до 6-тата година, ще му направят още една операция като вземат мускул от крачето й. И на това дете бъбреците са увредени.
Цитирай

София

Много мъка има по таз земя. А като си помисля за какви простотии се притесняваме във всекидневието Mad
Пожелавам много сила и кураж на родителите, а на дечицата да се оправят и живеят като нормални хора  Praynig.
Цитирай

Боже, Боже... защо?! Защо трябва деца да страдат? Mad Безсилието така ме измъчва на моменти Tired
martisun, защо не се консултираш с д-р Оги?
Цитирай

между два живота

Много мъка има по таз земя. А като си помисля за какви простотии се притесняваме във всекидневието Mad
Пожелавам много сила и кураж на родителите, а на дечицата да се оправят и живеят като нормални хора  Praynig.
Sad Sad Praynig
Цитирай

София

Да, много неприятни неща има и ще винаги е имало и винаги ще има. Важно е обществото да вземе да се заеме по-сериозно със самовъзпитанието си .....
Работила съм в Пирогов, виждала съм такива случаи, миела съм такива деца с анус претер. 
Има обаче едно нещо, което в случая на това момченце може да се направи - нова операция. Едва ли много, много им се иска на родителите, но възтановяване на свинктер е вече възможно.  Пластичната хирургия прави невероятни неща в днешно време. За съжаление навярно е и на невероятни цени.
НО има шанс, има Praynig
Цитирай

София

И моя.Аз току що привърших с храненето.Горкото дете!
Цитирай

нямам думи.Дано родителите се въоражът с търпение и дано всичко да се оправи за да може да живее както всички деца по планетата заслужават
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 532 отговора