Дете родено без анус?!

  • 152 107
  • 532
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Докато бях с малкия в болницата в нашата стая настаниха такова дете. Иска ми се да разкажа историята му защото освен подигравката на природата детето живее и с подигравката на лекарите. Още новородено е оперирано в Пирогов като са му направили изкуствено право черво и са го извели на коремчето. Две години е акало така. След това са направили нова операция при която са изградили ново дебело черво и са извели ануса.......на мястото на влагалището. Говорим за МОМЧЕ. В момента ануса му се намира точно под тестисите и изглежда точно като влагалище. Това обаче не е единствения му проблем. Ануса му е направен прекалено широк и няма сфинктер. Детето в момента е във втори клас и ходи с памперси. Изпуска се постоянно и постоянно трябва да го мият. Не усеща абсолютно нищо така че дори не знае като се изпусне. Не може само да се измие защото ануса му излиза навън и трябва да се прибира. Учи само в клас и винаги го придружава баба му защото през няколко минути го мият. Приятели разбира се няма. Подигравки обаче има и то доста. И това не е всичко както казват в рекламите. Като добавка към проблема детето има хипоспадия, неуспешно оперирана от известен лекар в Пирогов. Последствията: пениса спрял да расте и е като на 4- годишно дете, никога няма да може да има деца защото няма никаква чувствителност там и пениса му не се вдига като при нормалните хора. Ето защо постоянно го мият от изпражненията, защото като е оголен и винаги надолу има постоянна опесност от инфектиране. Освен това тестисите му са останали в коремчето, никой не се е сетил да ги извади при операцията. И никой не е видял че има бъбречен проблем. Това за което лежеше с нас беше точно операция на бъбреците и майката се молеше да не е прекалено късно и бъбрека да е отказал за работи.

Посъветвали майката да съди лекарите. Тя не вижда смисъл а и няма пари. Пари не е търсила и не търси. Оставила е детето на бабата и работят с таткото какво ли не в Гърция за да дават рушвети на лекарите. Идват си единствено за да са с детето на операциите. Единственото от което се нуждае е кадърен лекар който да оправи каквото може за да расте детето нормално. Има ли такъв в България?




Здравейте всички и честита новата Европейска година   bouquet.

Много майки от форума пожелаха да помогнат на тези деца. Нека да ви разкажа накратко:
И трите деца са родени с тежки малформации на ануса. При тях има аномалии и на пикочо-половата система. Тези аномалии са сложни за лечение и в световен мащаб. Правят се операции на четири - пет етапа. Опит в тяхното лечение имат в големите европейски и американски центрове. При две от децата първият етап от операцията е правена в София, а при третото - във Варна. Аз поканих двама италиански професора, с които поддържам приятелски контакти, да оперират децата в София. По тяхна препоръка ще организирам семинар на живо, на който много колеги от България, Македония, Румъния и Сърбия ще наблюдават нещата от видео екран. След това ще има филмови демонстрации и дискусии. Така се прави по света и тези срещи (workshop) са много полезни. Но организацията както и операциите ще струват пари. Аз ще организирам финансовата страна с помощта на съответния отдел в Министерството, но всяка допълнителна помощ е добре дошла.


Новата банкова сметка на Дружеството е:

УниКредит Булбанк, клон Руски паметник, София
BIC: UNCRBGSF
IBAN: BG97 UNCR 7630 1076 8091 71
Научно дружество по детска хирургия

Моля пишете като цел на дарението "Лечение на проблемни деца" и пишете името си заради отчета.
Искам да изтъкна, че даренията са по Ваше желание и че ще бъдат използувани както и предния път за 
проекта.


Целувки на всички Hug


Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 17:59 от Tatti

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
 Cry Cry Cry
Много мъчно ми стана за детенцето  Sad Sad Sad
Стискам палци на всички родители,чиито дечица са със специални нужди и проблеми,да имат сили, търпение и воля да се борят за нормалния  им/ си живот! Praynig

# 2
  • Мнения: 3 835
 Praynig Винаги, когато прочета нещо подобно, се питам, защо Господи допускаш, да се случват такива неща с дечица, най-невинните създания!! Убедена съм, че има лекар, дори и в България, но тези "лекари", който са го оперирали, както обясняваш, надали могат да се нарекат такива!!!! Човешката жестокост, не спира да ме изумява и ужасява!!! Възможно ли е наистина да има до такава степен, професионално деформирани "лекари"?????? Явно ДА! Добре, кажи имената на лекарите, които са го оперирали. Защо не ги пишете? И тук, и в други теми!!!! Защо ги пазите и криете!!! Пишете им имената!!! Нека да се знаят!!!

# 3
  • Мнения: 4 150
Мартисьн,ти това в картона ли му го про4ете или родителите го споделиха...? Rolling Eyes
Важно е да се zнае пьрвопричината на пьрвата операция на 4ервото...
И zаЩо се е стигнало до операция на бьбреците?
И беz пари може да се подаде сьдебен иск. Peace

# 4
  • Мнения: 439
направо ми иде да крещя с глас като чета подобни неща, но единствено ми избиват сълзи от безсилие и състрадание към това детенце... newsm45 newsm45 newsm45

как е възможно човешката безотговорност и безхаберието на една голяма част от така нареченото лекарско съсловие да повлича след себе си човешки съдби и да ги обрича на жалко съществуване, вместо да им даде крила на надежда за малко по-лек живот...

думи нямам и се моля за това детенце да стане някакво чудо! както и с всички такива дечица, които не Господ, а немърлива човешка ръка осакатява за цял живот....

Нека да се кажат на ВИСОК ГЛАС имената на КАСАПИТЕ!!!

# 5
  • Мнения: 4 392
Сви ми се стомахът от мъка... Cry Cry


# 6
  • Мнения: 155
 Praynig  Praynig Praynig
Сви ми се стомахът от мъка... Cry Cry



# 7
  • Мнения: 1 938
Martisun,
за съжаление тази малформация не е толкова рядко срещана. Cry
Близо до нас живее дете с такава. Операцията му е правена в София, но не знам точно къде. Родителите не са ми близки и не ми е удобно да разговарям с тях за проблема им - ще излезе като нездраво любопитство.
    Освен тази малформация, детето има и други проблеми - не говори, а е може би към 10-11-годишно. Cry

# 8
  • Мнения: 1 113
На моя приятелка детето се роди така Sad. Сега е на 5 годинки, направи ли са й само вътрешен сфинктер, често се изпуска (но не винаги) и са казали, че ако не се научи да се контролира до 6-тата година, ще му направят още една операция като вземат мускул от крачето й. И на това дете бъбреците са увредени.

# 9
  • Мнения: 1 680
Много мъка има по таз земя. А като си помисля за какви простотии се притесняваме във всекидневието Close
Пожелавам много сила и кураж на родителите, а на дечицата да се оправят и живеят като нормални хора  Praynig.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Боже, Боже... защо?! Защо трябва деца да страдат? Close Безсилието така ме измъчва на моменти Tired
martisun, защо не се консултираш с д-р Оги?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 941
Много мъка има по таз земя. А като си помисля за какви простотии се притесняваме във всекидневието Close
Пожелавам много сила и кураж на родителите, а на дечицата да се оправят и живеят като нормални хора  Praynig.
Sad Sad Praynig

# 12
  • Мнения: 816
Да, много неприятни неща има и ще винаги е имало и винаги ще има. Важно е обществото да вземе да се заеме по-сериозно със самовъзпитанието си .....
Работила съм в Пирогов, виждала съм такива случаи, миела съм такива деца с анус претер. 
Има обаче едно нещо, което в случая на това момченце може да се направи - нова операция. Едва ли много, много им се иска на родителите, но възтановяване на свинктер е вече възможно.  Пластичната хирургия прави невероятни неща в днешно време. За съжаление навярно е и на невероятни цени.
НО има шанс, има Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Сви ми се стомахът от мъка... Cry Cry



И моя.Аз току що привърших с храненето.Горкото дете!

# 14
  • Мнения: 75
нямам думи.Дано родителите се въоражът с търпение и дано всичко да се оправи за да може да живее както всички деца по планетата заслужават

Общи условия

Активация на акаунт