Kakvo da iade 8-mese4no bebe - v 4ujbina sam i niamam info

  • 1 470
  • 10
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
   1. izvinete za latinica - na gosti sam v 4ujbina i sam za kratko pred komputara za da tarsia na4in za kirilica

   2. bebeto mi vliza v 8 mesec i dosega sme samo na kyrma iopitva zelen4uci i plodove za vkus s po4ti zamesteno obedno karmene.
Nalaga mi se za 4 sedmici da ia ostaviam na ba6ta i ot 8,30 do 15,30  i triabva speshno da smenim hranitelnia rejim. Kajete s kakvo da se hranim v 10 4asa naprimer - adaptirano mliako ili popara ili drugo. Dosega biah protiv tozi vid hrani no obstoiatelstvata sa izvanredni i 6te vavejdam ako triabva hrani koito se vavejdat pri rannoto zahranvane
   
    3. plodove sme iali - iabalki, kru4i, sini slivi, mango. Kakvo drugo moje? - banan, praskova,ananas? na pure imam predvid.

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 22:15 от Sofi

# 1
  • Торонто
  • Мнения: 837
izbutvam napred

# 2
  • София
  • Мнения: 4 381
Спешното налагане на смяна на хранителния режим, не е основание за бързане с новите храни. Може да продължавате бавно и внимателно да въвеждате нещо ново, например каша от ориз, от овесени ядки, ако сте захранили с глутен, каша от царевичен грис. Може да се въведе от зеленчуците картоф, морков, печена чушка, тиква...
След като имате почти заместено обедно кърмене, може вече напълно да го заместите  Mr. Green При другите хранения може би по-удачно ще бъде да се предлага мляко (изцедена кърма или АМ) + няколко лъжички пюре или каша.

# 3
  • Мнения: 44
Питай при чужбинките, след като уточниш 3а коя държава става дума. Те могат да са ти най от пол3а.

# 4
  • Мнения: 4 399
МОята дъщеря и досега яде в 10 часа или 1 пресен плод или 70-80 гр плодово пюре. Аз съм против попари, юфки, кус-кус и подобни тестени произведения. Това беше второто хранене което и въведох. Всъщност когато я кърмех тя нямаше хранене в 10 часа и затова реших в този интервал да вместя някакъв плод.
Аз не бих включила екзотични плодове (банан, манго, ананас) толкова рано. Освен ако не живеете в район в който тези плодове нормално растат, но пък казваш че си нагости. Праскови и кайсии са добър вариант. Мисля че ако си захранила преди около 1 месец заедно с ябълки, круши и сливите би трябвало да е повече от достатъчно.

# 5
  • Мнения: 1 860
 Къде по точно в чужбина си? При нас има много и всякакви разнообразни пюрета по магазините. Не са скъпи, ако решиш да храниш с готови такива. Ако искаш повече идеи какво може да направиш, разгледай етикетите, ще събереш доста идеи. На 8 месеца, аз бях започнала да давам банан с мляко. Може да оставяш изцедена кърма, или АМ продават във всеки един магазин свободно. Тръгни от стъпката която е за месеците на детето.

# 6
  • Мнения: 819
Ами защо не се цедиш и да запазваш кърмата за тогава,когато те няма.Мисля,че картоф,морков,чушка,ябълка,тиква може да яде...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 120
Сина ми е на 7 месеца и почти 2 седмици - т.е. горе-долу на вашата възраст.
И при нас основната храна е кърмата. В момента яде (опитвал е и няма проблеми да му давам да яде) - картоф, морков, броколи, карфиол, червена чушка, тиква, ябълка, банан, оризова каша и каша от просо. Днес му дадох съвсем малко месо, тъй като хемоглобина му беше под 100 и разбрах, че пилешко, пуешко и заешко могат да се въведат и като първи храни.
Когато гледаш пюретата внимавай за млякото - някъде е сухо мляко, а в други пюрета е адаптирано. По-добре е до 1 годинка да приема кърма и АМ, а не стандартното сухо мляко.

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
Obednoto hranene e zamesteno s zelen4ukovo ili mesno-zelen4ukovo pure. Stava vapros za perioda ot 8 do 12, za6toto v 8 su4e za poseldno - a posle kam 10?

# 9
  • Мнения: 1 860
Не, че има някакво значение, но за коя страна става въпрос?

# 10
  • Мнения: 369
 Аз бих предложила адаптирано мляко.  Peace Имай впредвид обаче, че някои кърмачета не харесват вкусът му и го отказват.

Общи условия

Активация на акаунт