мъже,моля ви помагайте!

  • 2 181
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Ще си позволя да изкажа мнение, тъй като 3 години имах гадже, който също беше страшно ревнив-а поводи никакви не съм му давала. Е, точно това беше причината и да се разделим. Болезнено ревнив скорпион- непоправим случай. И виждам, че са ти дали съвети известно време да се държиш много примерно, да се извиняваш и оправдаваш...няма да помогне, точно обратното-колкото повече отстъпваш, толкова повече той ще напада и обвинява, докато накрая ти вмени такова чувство за вина, че ти самата ще повярваш, че си виновна в нещо. Ако този начин на живот ти допада-оставаш, ако ли не- всеки по пътя си според разбиранията си.Защото , според мен поне, той няма да се промени. Ако наистина държиш на него, бих те посъветвала /може би като последен опит/ да му покажеш, че такова отношение те обижда, че си достатъчно отговорна за да знаеш какво правиш и не на последно място- ако той иска да е с теб и да запазите семейството си, да прояви малко уважение, да ти гласува доверие и т.н. Останалото си е чисто емоционално изнудване, поддадеш ли се на което, няма оправия.  Покажи му, че имаш достойнство!

# 16
  • Мнения: 245
благодарности за куража Hug
Взела съм съдбоносното решение,този път наистина ще го направя.
7 години го търпя и отстъпвам,но вече няма да се налага.А и дъщеря ми е голяма и ще разбере какво се случва и сама ще може да си го отговори,тъй като тя също е вражески настроена към баша си/макар че аз не бих искала да е така/.
До сега само бях правила опити за развод,но никога не ми е стигал куража до край.
Наистина не го искам , но той няма да се оправи, а и все по лошо става.Само едно нещо ме спира че нямам къде да отида с дъщеря ми.Родителите ми са извън града и знаете какво е на село ,нито работа, нито училище ,нищо.

# 17
  • Мнения: 112
Ами освен да те подкрепяме дистанционно - нищо друго не можем да правим. Казвай накъде си, с каквото можем дад се включим.

# 18
  • Мнения: 245
Ами освен да те подкрепяме дистанционно - нищо друго не можем да правим. Казвай накъде си, с каквото можем дад се включим.

Реших да ставам човек със собствен харакер,независим , и собствено мнение.
От вас духовната подкрепа ми е страшна сила ,зза което страшно ви благодаря.Аз съм много упорита и ше се справя.Вие ме карате да вярвям в себе си.

# 19
  • Мнения: 3 500
Няма лечение за този тип ревност - болезнена и натрапчива.Или търпиш и се криеш за всичко или бягаш по най-бързия начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Но проблема ми е голям наистина  той ги взе на сериозно тези неща и взе много крайно решение-да се разделим.

Хващам се на бас, че т,ва са пунтове, защото се чувства страшно безсилен в тази ситуация и иска да те сплаши и накара да страдаш така, както той се измъчва в момента...Познавам този тип болен мозък и колко пъти ме е заплашвал с раздяла един такъв...Накрая аз взех това  решение, но с години не можах да се оттърва от него...Надявам се това да не те чака и теб щом си се решила на тази стъпка, но е твърде вероятно...

# 21
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Аз живея с такъв в момента.Колко пъти съм му казвала да си заминава,даже и куфарите съм му приготвяла,ама НЕ и НЕ,НеЩе,много ме оби4ал.А аз какво да направя?Жена на възраст съм/определена де/,знам какво правя и какво искам,минах тийнеджърския период преди много години,ама не става.А и не ми дава аз да си тръгна,не си представял живота без мене.Това живот ли е?
На мен някой съвет Ще ми даде ли?

# 22
  • Мнения: 631
Ревноста е наистина гадна болест. И аз имах подобна връзка в тийн годините си. Тоя простак ми скъсваше нервите с глупости, а веднъж дори се появи пред университета да ме чака...........Има нещо вярно в това, че ти вменява едно особено чувство на вина и то вина на всяка цена и във всякаква ситуация. В крайна сметка разделихме се, е имаше и малко разправии, даже една ваза в него счупих и т.н.т След това ми звънеше по телефона по нощите по 100 пъти, следеше ме, ходеше постоянно при майка ми да я моли да разговаря с мен, рев, сополи .......... Не зная на кой Господ да благодаря, че се оттървах и успях да се съвзема психически.

В този случай твоето желание и мисъл трябва да са на преден план. Проблемът е наистина психически защото "онзи" ревнивец те окопава, опитва се да те моделира постоянно и до съвършенство и когато види най - малката разлика между неговите представи и твоето държание те напада, оплюва и опропастява.
Съвет от личен опит : Бъди егоист поне за малко и бягай от там, той не е единствения, а ти си съсипваш здравето с такава връзка.

# 23
toi si tarsi pri4ina za da se razdelite..maj koito te obi4a ne rowi v li4niat ti email za da si tarsi dokazatelstwa za 4uwstwa i emocii..toi si gi wzema i sazdawa sam s teb ,direktno..i ne mu e nujna konkurencia..
kontirai go! poiskai i ti da mu wleze6 v GSM,emaila...
parwo se osaznai ti kakwo iska6...
i da ne ti puka!
Maje bol..e i jeni bol... Stop

# 24
  • Мнения: 4 451
Бягай далече! Може да съм малко крайна, но тази болест лечение няма. Успех!

# 25
  • Мнения: 302
Здравейте,

Човек, който обича истински не ревнува по този начин. Грозен егоизъм, аз не бих търпял такъв човек дори и няколко дена.

Стискам ти палци! Бъди силна за себе си и за детето си! То има нужда от пример за достойнство и чест, а не за малодушие!

Още веднъж успех!  Praynig

# 26
  • Мнения: 17 546
Боже мили! 18 век ли е за този човек! Не знам кави чувства те свързват с него, но това си е живо изтезание! Да не говорим,че интелектуалното му ниво е отрицателно, щом е способен на такава глупост - да се разделите за несъществуващи неща!  Не мога да ти кажа "Зарежи го!" , защото вероятно не е толкова лесно, но Господ да ти е на помощ, ако решиш, че трябва да останете заедно... Съжелявам, че трябва да търпиш подобно нещо, много е трудно и грозно! Всеки човек е свободен индивид и общуването между хората в допустими граници е съвсем нормално (надявам се че не си прекрачила общоприетите правила за това все пак!). Стискам ти палци, да вразумиш този мъж!

Общи условия

Активация на акаунт