"Цепещи" се нокътчета при дете...

  • 815
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 672
Тези дни забелязах,че на сина ми нокътчетата на 2-3 пръстчета са се нацепили/разслоили/
Дали е от това ,че ги е ударил при игра или.... newsm78
Забелядах също ,че кожичките на пръстчетата му също са "раздърпали"-дано ме разбирате.Просто не изглеждат като пръстчета на малко дете ,а по скоро като на отрудена домакиня.Иначе кожата му не е напукана или суха,слагам му детски лусион след баня всяка вечер....
Преди време като аз имах такъв проблем ми казаха ,че било недостиг на някакъв витамин или минерал,не си спомням точно
Вие как мислите-от какво може да е ?

# 1
  • Мнения: 2 103
и на моя син са така
някой -предимно палците на крачетата Simple Smile

# 2
  • Мнения: 109
За ноктите и аз съм чувала, че е липса на витамини. А за кожичките, доколкото знам се получава от растежа на децата.
Мисля, че е най-добре да се консултираш с педиатъра.

# 3
  • Мнения: 2 125
Ние имахме същия проблем когато беше малък. Консултирах се с дерматоложката ми и тя каза да му мажа нокътчетата с витамин А. Купих от аптеката и мажех вечер след банята. Оправиха се Peace

# 4
  • Мнения: 512
И нашите палчета на краката бяха така - кожичките загрубели и белещи се, а за ноктите - срам ме беше да го обуя със сандали през лятото, все купувах затворени отпред. С какво ли не мазах, обаче не минаваше. Оправи се на около 2 год. и половина по незнайно каква причина - сега вече са му "нормални".
Проверихте ли дали обувчиците или пантофките не са му омалели - може да ге притиска нещо пръстчетата?

Общи условия

Активация на акаунт