Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

сто акровата гора

Здравейте мами, налегнали са ме едни мисли ooooh! и затова реших да попитам...
Бебето ми се е разположило седалищно и не дава признаци, че ще се обръща.
Молбата ми е, към тези от вас, които са били в това положение - разкажете ако може как е минало раждането, нормално или секцио е било, вие ли си го избрахте или доктора реши? Защото моментът наближава, а аз уж бях спокойна, ама ... започвам да се шашардисвам #Crazy Благодаря  Hug
Цитирай

Големия ми син  Тошко беше така.Два дена преди да родя се обърна.
Докторката ми беше казала ,че обикновено когато детето е седалищно правят секцио.
Не се притеснявай.
Успех и леко раждане. Peace
Цитирай

под жаркото слънце

Не се шашардисвай, може да се обърне в последния момент. В България практиката е секцио, в чужбина - нормално раждане с епизиотомия. Успех и здраво бебче ти желая!   bouquet
Цитирай

Иво беше седалищно разположен, и родих секцио.по принцип има вероятност да се обърне до термина, но моя случай не беше такъв. Желая ти леко и безпроблемно раждане-и едно здраво бебче.  bouquet
Цитирай

София

Джуджето беше седалищно почти до средата на 9-тия месец и се обърна точно при преглед с ехограф. Бях толкова щаслива, че се обърна  Hug Олекна ми някак Whistling
Цитирай
Дъщеря ми също беше със седалищно придлежание през цялата бременост,въобще не искаше да обръща.Родих секцио една седмица преди термина след консултация с доктора.Не се притеснявай,може да се обърне в последния момент.

Леко раждане   bouquet
Цитирай

сто акровата гора

Благодаря ви за подкрепата  Hug Давам си сметка, че и да се притеснявам, това е положението, само ще се чуствам зле, затова гледам да не го мисля много...пък каквото стане  Praynig
Май беше грешка, че изчетох толкова неща за седалищното нормално раждане  Rolling Eyes и рисковете при него.че  #Crazy Спирам с всичкото ровене за информация и чакам да видим докторите какво ще кажат, в крайна сметка това им е работата на хората, не съм първия такъв случей. Стискайте ми палци  Hug
Цитирай

Atlanta ,USA

Не бой се ,майка ми двама близнака нормално ,седалищно ги роди . Very Happy
Нищо не се знае ,бебето може да се обърне в последния момент .
Цитирай

София

Благодаря ви за подкрепата  Hug Давам си сметка, че и да се притеснявам, това е положението, само ще се чуствам зле, затова гледам да не го мисля много...пък каквото стане  Praynig
Май беше грешка, че изчетох толкова неща за седалищното нормално раждане  Rolling Eyes и рисковете при него.че  #Crazy Спирам с всичкото ровене за информация и чакам да видим докторите какво ще кажат, в крайна сметка това им е работата на хората, не съм първия такъв случей. Стискайте ми палци  Hug

newsm10 smile3522Успех,не го мисли.
Цитирай
Дъщеря ми беше седалищно. Аз исках да раждам нормално, но лекаря ме посъветва за секцио. След операцията ми каза, че бебето е било с пъпна връв увита около врата 2 пъти и наистина в крайна сметка съм щяла да родя със секцио. Между другото първото дете на свекърва ми умира при раждане по същия начин- нормално раждане, седалищно, спъпна връв увита около врата. А и не виждам нищо лошо в секциото. В края на февруари ми предстои второ раждане, което ще е секцио и поне знам какво ме очаква. А и първия път така и не разбрах какво означава контракция, разкритие или напъни. Просто отидох сутринта гладна и жадна и 12.00 вече си имахме бебче. Вярно че възстановяването е малко по-бавно, но има жени, раждали нормално, които не искат и да чуят за второ дете след тежко раждане.
УСПЕХ! Леко раждане и здраво бебче!
Цитирай

Варна

Малкия беше седалищно разположен и ми казаха, че е така защото не съм се движила - аз последните 3м. лежах за задържане. Родих със секцио, но имам още едно от преди 5 години.
Цитирай

Някъде на път....

Моя син беше разположен седалищно и не се обърна почти до термина, направиха ми секцио и всичко мина успешно.  newsm10
Леко раждане!  Peace
Цитирай

сто акровата гора

Аз определено се движа доста и до момента, така че незнам дали е от това  newsm78, но от каквото и да е, такова е положението...Май повече ме е страх да не стане някакъв проблем ако е седалищно нормално раждане, за секцио съм спокойна, да операция е, може възстановяването да е по-трудно, но пък ще съм по-сигурна за бебо по време на раждането. Обаче не знам какво ще решат лекарите  Rolling Eyes надявам се всичко да мине без проблеми  Praynig
Цитирай

Бургас и някъде на изток в Лондон

Моята Вики също беше седалищно .През цялата бременност си беше така. Един единствен път се обърна но не с главата надоло,а от ляво на дясно.Много се страхувах да родя секцио и се надявах до последно да се обърне,но уви.Детето беше решило,че е по добре 9 месеца да си седи на дупето отколкото с главата надоло  Laughing Laughing.Даже правих упражнения за обръщане.Родих секцио и не съжалявам.Не разбрах какво е контракция,болка и всякакви други дискомфорти.Възстанових се доста бързо след операцията. Crazy Peace
Пожелавам ти всичко да мине добре.Не се шашкай
Цитирай

Aз когато раждах в болницата дойде жена със седалищно разположение на бебо и 7см. разкритие.Горката много се моли за операция, но докторката и каза, че нейни колеги биха и се смяли ако на 7см. разкритие напражи операция.След 1час тя роди момче по естествен пат с дупето напред!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора