Имам проблем със захранването

  • 1 413
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Moeto dete e na dva meseca. Pediatara i me posavetva da i davam ve4e cok4eta. Az zabelqzah 4e ima stra6ni koliki ot tqh. kazah tova na lekarq, i tq sega mi kaza da zapo4na s purenca. imalo takiva za deca na 2meseca. Moje li da mi kajete, tova pravilno li e? Ne se li po4va s orizova ka6a? Az napravo neznam kakvo da pravq. dori neznam po kolko da i davam, abe obarkana rabota. Prevaritelno blagodarq na vsi4ki koito 6te mi pi6at. Simple Smile

Моето дете е на два месеца. Педиатъра й ме посъветва да й давам вече сокчета. Аз забелязах че има страшни колики от тях. казах това на лекаря, и тя сега ми каза да започна с пюренца. имало такива за деца на 2месеца. Може ли да ми кажете, това правилно ли е? Не се ли почва с оризова каша? Аз направо не знам какво да правя. дори не знам по колко да й давам, абе объркана работа. Предварително благодаря на всички които ще ми пишат

Моля, пишете на кирилица!
Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 10:42 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 510
... Ne se li po4va s orizova ka6a? ...


Точно така  Peace
С нея, от 4, а най-добре 6 навършени месеца Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Из те съветвам да почакаш.
Малко е бебето ти-не е готово.То само ще ти покаже кога. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 116
Аз започнах захранването на беба, когато стана на 6 месеца (беше първо на смесено хранене, после само на АМ).

И аз като теб по съвет на педиатърката се опитах да дам сок на 2 месеца и като се озовахме в Пирогов след 3 часов непрекъснат рев, не се и опитах да повторя този опит.

Оризовата каша имай впредвид че запича, така че внимателно с нея !

Не те съветвам да захранваш преди 5 месец !

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
На два месеца е твърде рано за всичко друго освен кърма/АМ  Peace
Още повече, че имате и колики - моят съвет е да не даваш никакви сокчета, пюрета и каши поне до навършени 4 месеца.
А за оризовата каша попитай пак тук, но след 2-3 месеца  Wink Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 2 161
Добре са ти казали мамите, Не бързай със захранването Naughty. В момента на бебо не му трябва нищо друго освен мляко. А и коремчето му не е готово още за нови храни, само ще му увеличиш коликите Peace

# 6
  • Мнения: 94
Започни захранването по-късно и няма да имаш проблеми GrinningНа дете на два месеца само мляко.

# 7
  • Мнения: 1 448
Отложи захранването, само ще се мъчи детето с увеличените колики  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
И моят съвет е да не бързаш-нито със сокове, нито с каша, нито с пюрета. Бебчето ти е много, много малко. Аз навремето по съвет на падиатърката започнах със сокове на 2,5 месеца и го отчитам като голяма грешка.
Нека бебето ти навърши поне 4 месеца, а още по-добре и 5, и тогава започни да захранваш. Дали ще е с каша или с пюре-тогава ще му мислиш.

# 9
  • Мнения: 3 500
Лелееее, имало пюрета за 2 месеца и къде ги тия пюрета, аз такива никога не съм виждала.Моят съвет е да изчакаш и да захраниш най-рано след като бебето навърши 4 месеца и най-добре с каша или пюре.

# 10
  • Мнения: 590
на 2 месеца не се дава нищо, само АМ или кърма

# 11
  • Мнения: 63
просто ще луднеш и ще измъчиш бебето ако го захраниш сега .Абе има ли още живи лекари дето захранват толкова рано като преди 20 години.

# 12
  • Мнения: 4 428
просто ще луднеш и ще измъчиш бебето ако го захраниш сега .Абе има ли още живи лекари дето захранват толкова рано като преди 20 години.

Не само живи лекари, но и живи баби дето си мислят за сокове на 40дни  ooooh! И дават зор да не се държи детето ощетено от витамините на ябълката, че горкото само на мляко до 4-5 мес ще умре от глад  ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 362
Започни захранването по-късно и няма да имаш проблеми GrinningНа дете на два месеца само мляко.
И аз съм на това мнение.
А дали ще започнеш с оризова каша или нещо друго ти ще си решиш.Аз,например,започнах с плодово пюре.
Успех! Peace

# 14
  • Мнения: 135
бе как ще даваш нещо щом имате още колики бе

Общи условия

Активация на акаунт