? за данъчните облекчения за 2006г.

  • 1 274
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 929
И аз да питам нещо - ако си на договор до края на тази година а за следващата не се знае дали ползваш някакви облекчения за тази. И аз едно изказване направих, ама дано ми разберете въпроса.

# 16
  • Мнения: 15 619
Да, нали облекчението е за тази година.

# 17
  • Мнения: 929
Да, нали облекчението е за тази година.
Благодаря ти. А дазнаеш как се постъпва при такава ситуация?

# 18
  • Мнения: 15 619
За 2005 г преценихме, че на съпруга доходите му са по - височки и той ползва облекчението.
Събра всички документи /за доходите  - заплата, хонорари и други ако има.../.
Декларацията можеш да си вземеш от данъчното, но предполагам, че е още рано.
Попълваш я сама, пък ако не можеш, търсиш някой услужлив счетоводител. Mr. Green
Това е.
Да допълня, че не чакахме крайния срок /мразя опашките, а и имаше някаква отстъпка от дължимите данъци/.

# 19
  • Мнения: 2 577
благодаря за темата Hug
...разписвам се, за да я следя
 Peace аз подавам декларации още януари или най-късно началото на февруари, за да не чакам по опашки

# 20
  • Мнения: 22 834
Тоест за 2006 трябва да се подадат началото на 2007,така ли?И лично ли става това или може и друг да го направи,например счетоводител?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Тази година аз не подавах такава декларация, но си подадох данъчна, че имах едни хонорари и преди 15 дена ми се обаждат от общината да отида да им занеса още някакъв документ и да ми кажели от къде да си взема 5 -те лева които ми дължали. На гишето жената ме направи на бъз и коприва като ме пита къде е декларацията за облекчения, казах и нямам не съм подала, пита ме кой се води с по-висок доход от семейството, казах мъжа ми и извади една празна декларация и взе да ми я попълва само сумите остави празни. Каза ми да ги попълня даже взе да ми обяснява как да си ги сметна / нищо не разбрах/ и рече до края на годината да съм я подала, защото сега нямат толкова много работа и опашки.
Та мисълта ми е, че явно срок няма аз мислех че до април се подават  newsm78
Така и не я подадох все пак, мъжа ми отказа категорично да се занимава с бележки и бумаги.

Общи условия

Активация на акаунт