Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Някъде там...

Искам да направя сос с гъби, който да сложа върху свинските пържоли, но не знам как става. Помагайте, моля  Hug
Цитирай

Sofia

Ами задушаваш гъбите в масло, после доливаш водичка, натрошаваш малко гъбен бульон и вариш докато омекнат.
Запържваш брашно в масло/олио, добавяш от бульона на гъбите до желаната гъстота и ето сос, прибавяш и гъбките и готово. Smile
Цитирай

ново

Морена е много изчерпателна, но да добавя, че към соса може да сложиш малко червено вино.
Цитирай

София

Аз да ти кажа моя начин  - от близкия магазин купувам доматен сос с гъби( на Дерони май беше). Направо страхотия - готов и направо в манджата, щото си падам по бързото готвене Laughing
Цитирай

Някъде там...

Благодаря момичета и специално на Морена  Hug Утре щерката има РД и съм решила да правя такова нещо /за първи път ми е/. Надявам се, че ще се справя. Ще докладвам какво се е получило.
Цитирай

След Morena, няма какво да се каже повече.
Червеното вино го използвам за марината на пържолите, иначе променя вкуса на соса.
Цитирай

1.запържвам гъбите в масло и подправки, добавям брашно, което също се запържва, една - две чаши вода, една лъжица кисело мляко с нарязан на ситно чесън и копър;

2.задушавам гъбите в масло добавям заквасена сметана и няколко резена топено или по-добре пушено сирене, черен пипер
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.