Вредна ли е по някакъв начин епидуралната упойка?

  • 6 227
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
ами аз живеех в блажено невежество, не знаех, че мога да си поискам... ooooh!

# 46
  • Мнения: 1 428
Аз не ти  препоръчвам.В следтвие на тази упойка сега съм със сколиоза на гръбначния стълб.

# 47
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
При мен ефекта след упойката беше ужасно главоболие с позиви за гадене. Появиха се на 3тия ден. Дори не можех да спя от главоболие, но всичко е строго индивидуално.
Трябва да подчертая, че мен анестезиолога ме боди 3 пъти /нещо не успя да ме нацели/. Скоро слушах изказване на д-р Богословова от Шейново, че боденето повече от един път задължително предизвиква странични реакции като главоболие...
... е аз бях в тази извадка  Sick

# 48
  • София
  • Мнения: 8 932
Първия път раждах със спинална упойка, втория с епидурална. Много съм доволна и двата пъти. Не ми се удължи раждането, първия път от началото на контракцийте до раждането-6.45 часа, втория - 4 часа. От спиналната упойка обаче ме боля главата, при епидуралната нямах този проблем. И двете ми раждания са един прекрасен спомен, лишен от болка. Не съм била нечувствителна, усещах напините, общо взето и двамата се родиха в рамките на три контракции, горе-долу за около 15-20 минути напъване.
От дядо ми знам, че вече почти всички операции на простата при мъжете, а и повечето операции от кръста надолу се правят с такива упойки, по-лесно се понасят от организма от пълната. Успех и леко раждане!

# 49
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 917
Четох една статия, че кърмата спирала след епидурална упойка.

Да я спира - не. Но ето скоро излезна едно изследване според което жените, които са раждали с епидурална, срещат по-често трудности при кърменето, в резултат на което са по-склонни да се откажат от кърменето рано-рано. Обяснението е, че част от упойката преминава в бебето, дейтва на мозъка, прави го по-сънливо, в резултат - не може правилно да засуче, суче неефективно, а от тук почват  проблемите.

Ето статията:
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-2497626,00.html

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 16:27 от Червената Кралица

# 50
  • София
  • Мнения: 8 932
Четох една статия, че кърмата спирала след епидурална упойка.

Да я спира - не. Но ето скоро излезна едно изследване според което жените, които са раждали с епидурална срещат по-често трудности при кърменето, в резултат на което са по-склонни да се откажат от кърменето рано-рано. Обяснението е, че част от упойката преминава в бебето, дейтва на мозъка, прави го по-санливо, в резултат - не може правилно да засуче, суче неефективно, а от тук почват  проблемите.

Ето статията:
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-2497626,00.html
Това пък е абсолютно недоказано, и двете ми деца имаха страшно силен сукателен рефлекс, а малката още я кърмя.
Синът ми почти не спеше от бебе, в болницата първите дни, стоеше само на цица, или зяпаше в тавана.

# 51
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 917

Това пък е абсолютно недоказано, и двете ми деца имаха страшно силен сукателен рефлекс, а малката още я кърмя.

Научната статия, за която иде реч, и линк съм постнала даже, доказва, че рискът да има проблеми с кърменето е по-голям при раждането с епидурална. Което не означава, че всички ще имат проблем, а че рискът е по-голям. Това, че при теб всичко е било наред, не  опровергава казаното.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 849
аз родих с епидурална упойка и нямах никакви странични ефекти,напротив много съм доволна и ако имам възможност да родя втори път пак бих поискала такава упойка.Колкото до кърменето и ефекта от нея,не мога да кажа нищо,защото аз така или иначе нямах кърма.

# 53
  • Мнения: 20
За парализирането питах тука на курса за раждане- изобщо не бяха чували за подобно нещо да се е случвало. Глава  боли ако при слагането влязат по навътре, но  при правилно слагане не боли. Кръвното по принцип падало от упойката затова тук в САЩ доливат и някаква течност в кръвта за да компенсират това. Общо взето почти всички раждат с упойка тук значи предполагам че е по- добре. Аз си мисля да видя как ще е без и ако много ме боли да си поискам.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 932
За парализирането питах тука на курса за раждане- изобщо не бяха чували за подобно нещо да се е случвало. Глава  боли ако при слагането влязат по навътре, но  при правилно слагане не боли. Кръвното по принцип падало от упойката затова тук в САЩ доливат и някаква течност в кръвта за да компенсират това. Общо взето почти всички раждат с упойка тук значи предполагам че е по- добре. Аз си мисля да видя как ще е без и ако много ме боли да си поискам.
И тук в България вливат, две банки физиологичен разтвор.

# 55
  • Мнения: 276
такива мненияот този тип са крайни -такива мнения от този тип не само ,че не са крайни а могат да бъдат много по-крайни. Не виждаш ли, че има прекалено много АКО-та за тази упойка? Ами ако това се случи, ами ако онова се случи ами ако незнам си какво, и ти сама казваш че АКО анестезиолога е добър! А ти знаеш ли дали е добър? НЕ ! И тя незнае, това не означава че неможе да рискува, но поне със сигурност мога да кажа, че ако откаже упойката всички тези въпроси и АКо-та няма да имат смисъл. А относно това, че моя лекар постъпил егоистично, избщо не е така, ама изобщо. Цял живот ще съм му благодарна че не ми я сложи и  не ме лиши от никакво усещане, и най-важното -нямаше смисъл!.  Още нещо има за упойката което никой не е споменал, че АКО не се сложи правилно и не навреме може или да се упои бебето или да се спре раждането. И в двата случая изхода е фатален. Не желая да споря, нито искам да променям мнението ти, нито някой ще повлияе на моето.
  И само да питам, на вас не ви ли правят тестове за упойката? newsm78 Тази въпросната моя позната която скоро роди с такава упойка,  още в 7-мия месец и направиха тест.
Твоето изказване е напълно некомпетентно,епидуралната упойка се слага в епидуралното пространство т.е в обвивката на гръбначния стълб като изобщо не достига до бебето и единственото, което може да ти стане освен да не те хване е главоболие падане на кръвно и повръщане каквито може да са реакциите от всяка една упойка,това за обездвижването е асолютна глупост.Епидуралната упойка се използва повече от 20 год като някой умен човек се е сетил че може да се използва и при раждане,като в другите страни се използва при раждане вече повече от 10год.При нея имаш усещане можеш да се движиш но не изпитваш болка, като изтръпване е.И да уточня има голяма разлика м/у епидурална и спинална упойка при втората си напълно неподвижен от кръста надолу затова и се използва при по сложни операции и секцио. Аз родих с епидурална и съм много доволна сложиха ми я на 5см тъй като много бързо получих разкритие,но по принцип се слага на 3см,родих много лесно и бързо в 3.00 ми я сложиха и родих в 3.40.А първите ми болки започнаха в 12.30.Също така все още сме изцяло на кърма.Желая ти леко раждане!

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 01:30 от cvetyab

# 56
  • Мнения: 5 362
най добре да обсъдиш подробно с анестезиолог конкретно в твоя случай дали е подходяща.   
Peace
И ако наистина имаш нужда-да,използвай я.Иначе ми се струва безсмислено.

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Цитат
най добре да обсъдиш подробно с анестезиолог конкретно в твоя случай дали е подходяща.   
Peace
И ако наистина имаш нужда-да,използвай я.Иначе ми се струва безсмислено.

Някой без да е използвал такава упойка да дава мнение ми се струва чесане на клавиатура newsm78.Упойката си е много добра и за никакви парези не може да става ,защото се поставя между 3-4 гръбначен прешлен/ако не ме лъже паметта/.Използвай си я и спокойно!

# 58
  • Мнения: 9 990
Момичета, стига с това-ако имаш нужда-ми то ти разбираш , че имаш нужда едва когато е късно да се постави! LaughingАз ако знаех, че ще напъвам 18 часа и ще съм в конвулсии от контракции през цялото време от зор да усетя всичко щях да си трая ли?Не-щях да си я поискам още с първата контракция, която все още не беше болезнена, докато си чакакм разкритието. Wink

# 59
  • Мнения: 999
А самото поставяне на епидуралната не боли ли щом се слага в такава част на тялото Thinking
                                                                                                                                                                                                                                                                                      не боли а просто е неприятно,  но трябва да стоиш неподвижно       

Общи условия

Активация на акаунт