Трапезата за Бъдни вечер (ястията, не сладки!)

  • 47 502
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 18 679
Направих манджата на Зори - 2 вида сърмички и пълнени чушки с ориз, отделно изпекох пълнени чушки с боб, содената питка в момента ми втасва. Ще сложа на масата и два вида салатки - царска трушия и кисели краставички, а за десерт направих още вчера пълнената тиква на Лили. Голямо ядене се очертава Crazy

# 76
  • Мнения: 372
сарми
боб
салата черв чушки
салата варени картофи
ядки
плодове
ябълков пай

# 77
  • Мнения: 3 385
На масата имах: боб чорба, зелеви сарми,картофена салата, зелник /с праз/, тиквеник, плодове, орехи, маслини и питка - у мен е дренчето, у съпруга е парата  Grinning

# 78
  • Мнения: 2 375
Вивиан, как правиш чесновия пастет?

Много е просто и много вкусно, всяко семейство може да си добави по нещо, аз го правя с основните неща:
1 глава чесън
4-5-6 филии стар хляб, накиснат във вода и изцеден
1 кафена чашка зехтин или олио
1 кафена чашка кисело мляко (сега за Бъдни вечер ще го направя без, пак става чудесно)
1 ч.л оцет
орехи на вкус
сол на вкус
може да се добавят и копър или магданоз, сирене, маслини и на кой каквото му хрумне.


Аз го правя без тези неща, най - много ми харесва изчистеният вариант.

Всичко това се пасира в блендер или пасатор, целта е да стане гъстичко като пастет. Сгъстява се с хляба и орехите.
Hug Сега ще се пробвам.

# 79
  • Мнения: 1 122
Ето и моята трапеза на Бъдни вечер:



Тук можете да видите всяко ястие по отделно:http://steisi.multiply.com/photos/album/16#2

# 80
  • София
  • Мнения: 18 679
Хиляди благодарности на Зори newsm20

Досега не бях правила сърми, ама никога Laughing Тези по нейната рецепта - зелеви, лозови и чушки наедно - са нещо фантастично Crazy Напукахме се като прасенца Joy
Пълнената тиква на Лили също е страхотна, но много сладка ooooh! Направо не знам как ще я изядем Joy

# 81
  • Мнения: 5 228
Белинда, хич не е хубаво да описваш така тези сармички, защото отивам на капама, а ми се доядоха сарми.  Laughing

# 82
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Хиляди благодарности на Зори newsm20

Досега не бях правила сърми, ама никога Laughing Тези по нейната рецепта - зелеви, лозови и чушки наедно - са нещо фантастично Crazy Напукахме се като прасенца Joy
Пълнената тиква на Лили също е страхотна, но много сладка ooooh! Направо не знам как ще я изядем Joy
И аз направих от сърмичките на Зори  YumМного вкусни!Хиляди благодарности за рецептата  bouquet
Весела Коледа!

# 83
  • Мнения: 7 106
Мацки, много ми е драго, че така съм допринесла за доброто ви угояване  Clown  Mr. Green.

# 84
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Мацки, много ми е драго, че така съм допринесла за доброто ви угояване  Clown  Mr. Green.
Охххххх,така си беше Crazy
Още веднъж ти благодаря,облизахме си пръстите  bouquet

# 85
  • Мнения: 836
Искам да благодаря на доня Коприва и t_ilieva за страхотните идеи за пълнена тиква!
Аз също опекох една, но малко промених рецептата.

Понеже не намерих такъв кръгъл сорт (на пазара й викат "прасе"), взех "цигулка" - пак стана.

Натъпках я догоре с ябълки, стафиди, мед, орехи, малко канела и няколко лъжици ром. А, накрая добавих резенчета лимон.
Стана чудна. Гостите ми бяха впечатлени  Laughing.

Снимах я, защото е и красива:

http://media.snimka.bg/1817/009890000-big.jpg
http://media.snimka.bg/1817/009889999-big.jpg



Общи условия

Активация на акаунт