Нямам кърма

  • 1 895
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Момичета,позволявам си да питам тук,защото чета,чета,и мнения и в библиотеката,но до сега не прочетох случай като моят,та вече не знам какво да направя и се обръщам за помощ.Родих на 22.11 нормално,но бебето ми е в кувиоз от самото начало и кърмата ми слезе едва на 4-тия срещу 5-тия ден след упорито помпане от моя страна,иначе гърдите ми с бях меки,мекички.Та само на първият ден откакто слезе ми бяха напрегнати гърдите и след това вече омекнаха и до сега си стоят меки постоянно.Помпам на всеки 3ч дори и през нощта,и изпомпвам най-много по 70мл от двете гърди Cry-и то след помпане до дупка.Не успявам повече.Ям по цял ден много орехи,овесени ядки,пия много боза,течности всякакви-наливам се като за световно,от 3 дена пия лактогонен чай,храня се добре,но......70мл пак.От болницата,където нося кърма всеки ден ми казват че е малко,но какво да се прави....Ясно ми е,че след като я изпишат ще дохранвам,но се молех за друго....За това се обръщам за помощ.

# 1
  • Мнения: 3 926
Здравей - първо честита радост и дано скоро се гушкате вкъщи Hug
Видно е, че всъщност проблемът е в твоята глава Hug КЪРМА ИМАШ!!! ако цедиш по 70 мл. на всеки 3 часа количеството определено им стига, не знам с какви количества биха могли да хранят бебе на 10 дни, че да те гледат на криво Shocked
Като се гушнете вкъщи изобщо няма да ти се налага да дохранваш - просто ще слагаш бебето по-често на гърда (дори на часи и половина ако трябва) и то ще си заяви количествата, които трябва Grinning
За справка - родих секцио, но още първия ден след операцията си имах коластра, на третия преходно мляко, на 5-тия кърма. 3 месеца не можех да изцедя нито капка от видимо пълна гърда. Колкото ядеше бебето - толкова - нито съм виждала колко кърма имам, нито можех да изцедя нещо преди или след храненето. Гърдите ми НИКОГА не са били напрегнати, болезнени, на бучки и т.н. Всъщност само веднъж, когато пробвах да се цедя на ръка и нещо попрецаках каналите, но дадох на беба да суче два пъти от "повредената" гърда и всичко се оправи.
Ако искаш да увеличиш количеството на кърмата ползвай помпата по-често, примерно на 2 часа. И си взимай снимка на бебето пред теб докато цедиш, пускай си хубава музика, пали си свещи, може и топли компреси да слагаш преди цедене... изобщо успехът на цеденето е в главата - от там тръгва рефлексът на потичане Wink Имай предвид, че ако ти успяваш да изкараш 70 мл, то бебето може минимум 140 да изсуче - просто цеденото количество никога не е гаранция за наличността Grinning
Успех и ни дръж в течение Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 630
Честито бебче и от мен   bouquet.
Вече имаш много изчерпателен отговор Simple Smile и ти пиша повече за подкрепа. Това, че носиш кърма на бебенцето в този период е страхотно.
Моята бебка е изключително кърмена до 6 месеца и продължавам да я кърмя и сега, а така и не успях да изцедя по-голямо количество от 60 мл. Имах желание да я оставям за кратък период без мен и правех опити с помпата, но ...Така, че когато имах работа, просто взимах малката и отивах с нея. Тя наддава много добре и освен първият месец, не съм имала съмнения, че кърмата не и стига. Изцеденото количество кърма изобщо не е показател.
При положение, че бебенцето още не е сукало от теб, това си е голям успех. Пожелавам ти по-скоро да сте заедно вкъщи.

# 3
  • Мнения: 385
Искам само да добавя, че на мен в болницата /пет дни стояхме там/ ми искаха малката да яде по 10 до 40 грама на ядене! Което автоматично значи, че със 70 грама може и две деца на вашата възраст да се нахранят! Моята Ивана е на повече от два месеца и понякога папка само 80 грама! Така че - отпусни се, цеди се редовно и си мисли мнооого позитивно за малкото съкровище!

Успех! Ние сме с вас!

# 4
  • Мнения: 276
Честито бебче!Да ти е живо и здраво и много послушно!
Здравей - първо честита радост и дано скоро се гушкате вкъщи Hug
Видно е, че всъщност проблемът е в твоята глава Hug КЪРМА ИМАШ!!! ако цедиш по 70 мл. на всеки 3 часа количеството определено им стига, не знам с какви количества биха могли да хранят бебе на 10 дни, че да те гледат на криво Shocked
Като се гушнете вкъщи изобщо няма да ти се налага да дохранваш - просто ще слагаш бебето по-често на гърда (дори на часи и половина ако трябва) и то ще си заяви количествата, които трябва Grinning
За справка - родих секцио, но още първия ден след операцията си имах коластра, на третия преходно мляко, на 5-тия кърма. 3 месеца не можех да изцедя нито капка от видимо пълна гърда. Колкото ядеше бебето - толкова - нито съм виждала колко кърма имам, нито можех да изцедя нещо преди или след храненето. Гърдите ми НИКОГА не са били напрегнати, болезнени, на бучки и т.н. Всъщност само веднъж, когато пробвах да се цедя на ръка и нещо попрецаках каналите, но дадох на беба да суче два пъти от "повредената" гърда и всичко се оправи.
Ако искаш да увеличиш количеството на кърмата ползвай помпата по-често, примерно на 2 часа. И си взимай снимка на бебето пред теб докато цедиш, пускай си хубава музика, пали си свещи, може и топли компреси да слагаш преди цедене... изобщо успехът на цеденето е в главата - от там тръгва рефлексът на потичане Wink Имай предвид, че ако ти успяваш да изкараш 70 мл, то бебето може минимум 140 да изсуче - просто цеденото количество никога не е гаранция за наличността Grinning
Успех и ни дръж в течение Hug
PeaceНапълно подкрепям!Ти си направо герой че изцеждаш 70 при положение че ползваш помпа.При мен кърмата слезе много много късно 1те 20 дена изцеждах по 20мл с триста зора,тъй като бебчо моментално заспиваше като го сложех на гърдата и се цедях и му давах с беберон.Сега всичко е нормално само на кърма сме вече 3мес. и половина ще станат и е почти 8кг така че не се притеснявай с постоянство и желание става,не ги слушай ако ти казват нямаш кърма дохранвай слагай бебчо по често и се регулира,ако бях слушала какво ми казват щях да кърмя най много месец.Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 390
Ох,момичета,много ви благодаря-успокоихте ме  Heart EyesТака се стреснах от тия в болницата-а и като гледам че засега си стои на толкова кърмата и май наистина си въобразявам вече разни работи.
Страшно съм благодарна,че го има този форум,всеки да пита каквото не знае,защото е ужасно полезен Hug

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И аз да кажа.Моята дъщеря беше един месец в болницата.Изобще не ми даваха да нося кърма там,защото не била стерилна...Започнах на петия ден и от 10мл си увеличих кърмата до колкото е нужна за бебето.Така че-има светлина в тунела.Кърмата ти е ОК.Сега мисли как ще я научиш да засуче от гърдата!И помни-цеденето не е доказателство колко кърма имаш.То е само резултат от техниката на цедене(което също изобщо не е лесно).

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Ние седяхме 7 дни в болницата след раждането и синът ми изсукваше по 30-40 грама на сукане, последния ден 60 грама. Акушерките не ми казаха, че е малко.
От тогава не знам по колко изсуква и не ме интересува, важното е да му даваш когато си поиска  (което може да е и на всеки час, че и през половин докато тялото ти разбере, че трябва да произвежда повече кърма). Това при мен трае 2-3 дни. През това време гърдите ми са празни, но бебо суче...а, де!
Пожелавам безпроблемно засукване когато се гушнете за първи път!  bouquet

# 8
  • Мнения: 106
Виждам,че вече са те успокоили тези точни наистина отговори,но и аз ще се включа и ще ти пиша,че бях и съм по-зле и от теб.Още от самото раждане бях с доста напрегнати гърди и беше един кошмар.След няколко дни проблема отмина,но и тогава и сега ако ме накараш да изцедя кърма ще ми е много трудно да го направя,защото едно че става в рамките на половин час,друго че количеството няма да е повече от 30мл.Но кагато бебчо се заеме по въпроса е съвсем различно.Не само,че кърма има и тя си му стига,ами и понякога е в излишък.Така че аз спрях да се шашкам,спри и ти и бъди сигурна,че за твоето бебче папане ще има и то ще му е достатъчно.Честита ти рожба и успех  bouquet.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз също мисля, че нямаш проблем с кърмата, просто я поддържай, а като си вземеш бебчо ще се регулират нещата с по-често слагане на гърдата и няма да се налага да дохранваш!

# 10
  • Мнения: 5 401
Честито бебче! Да расте голямо, здраво и щастливо!

Мога само да добавя, че мама Assinka е моят жив наръчник за успешно кърмене и ти препоръчвам да се възползваш от съветите й. При мен те работят безотказно вече пет месеца и кусур!   bouquet

# 11
  • Мнения: 819
Честито бебче и спокойно,мисля,че ако бебето беше гладно,щеше да плаче,нали?

# 12
  • Мнения: 232
Виждам,че вече са те успокоили тези точни наистина отговори,но и аз ще се включа и ще ти пиша,че бях и съм по-зле и от теб.Още от самото раждане бях с доста напрегнати гърди и беше един кошмар.След няколко дни проблема отмина,но и тогава и сега ако ме накараш да изцедя кърма ще ми е много трудно да го направя,защото едно че става в рамките на половин час,друго че количеството няма да е повече от 30мл.Но кагато бебчо се заеме по въпроса е съвсем различно.Не само,че кърма има и тя си му стига,ами и понякога е в излишък.Така че аз спрях да се шашкам,спри и ти и бъди сигурна,че за твоето бебче папане ще има и то ще му е достатъчно.Честита ти рожба и успех  bouquet.
ПРАВИЛНО!СЪГЛАСНА СЪМ И УСПЕХ! thumbsupА И ЧЕСТИТО ТИ СЪКРОВИЩЕ - ДА СЕ РАДВАТЕ МНОГО ЗАЕДНО И ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ! Two Hearts breastfeeding

# 13
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За тази възраст е нормално такова количество.За да разбереш дали по-принцип му стига следи дали заспива спокойно и колко време издържа.Ако забележеш че става неспокойно,консултирай се с лекар и дохранвай.

Общи условия

Активация на акаунт