секцио и кърмене

  • 1 376
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 59
На третия ден

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
На третия ден след секциото Peace!

# 17
  • Мнения: 190
И двете си деца започвах да кърмя на следващия ден след секциото. Трябва да знаеш, че при родилите със секцио кърмата не идва веднага - най-често на втория ден, преди това има колостра. Но е добре да го вземеш колкото се може по рано, защото така ще стимулираш появата, а после и притока на кърма, а и инстинкта за сучене на детето. Ако не го кърмиш в първите дни, бебчето е на изкуствена храна и после трудно ще свикне да суче, защото от биберона е по-лесно да дърпа.

# 18
  • Мнения: 2 237
Ами родих в 17 ч а на другия ден към 12 ми я дадох и веднага я закърмих.Кърма имах,тя си сучеше,нямах проблем.Т.е. няколко часа след това.

# 19
  • Мнения: 220
В правителствена болница- веднага след операцията, но нямах кърма- дойде чак на 5-я ден и го храних смесено докато не ми свърши кърмата на 2-а месец Sad

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Родих в 15 ч, но ми дадоха да я кърмя на другия ден сутринта - казаха, че трябвало да минат поне 6 часа след раждането.

# 21
  • Мнения: 2 381
На следващият ден след секциото.

# 22
  • Мнения: 8 917
На 3-я ми дойде кърмата и си отидох при нея Mr. Green Иначе щяха да ни съберат на следващият ден Peace

# 23
  • Мнения: 1 949
на следващия ден след секциото.

И на мен така  Peace

# 24
  • Мнения: 281
24 часа след раждането го накърмих за пръв път. Раждах в частна болница и съм много доволна- една акушерка дойде и ми показа как точно трябва да го кърмя, после проследи и периода на засукване (защото в началото ми тръгна кърма само от едната гърда, а на другата бяха запушени каналите и направо щеше да се взриви  Crazy). Момичето, с което бях в стаята също роди секцио, но кърмата й дойде чак на третия ден  Peace

# 25
  • Мнения: 1 170
12 часа след раждането  Grinning . Но наистина кажи за коя болница се интересуваш, за да може да ти се отговори по- в детайли Hug

# 26
  • Мнения: 426
  Родих в Света София, след 24ч ме преместиха в родилно и ведхага си го взех и накърмих Peace

# 27
  • Мнения: 108
Родих със секцио по спешност в 2.30 ч. през нощта, бебето ми донесоха на сутринта - някъде около 9.00 ч. Пробвах го да суче веднага след като станах и бях в състояние да го взема - т.е. към 10.30 ч.

# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Осем часа след секциото ми я дадоха да я кърмя! Изришно бях казала да не я захранват с АМ. Изслушах как нямам кърма и т.н , но все пак уважиха желанието ми и ми я дадоха. Дори на следващото ядене дойде консултантката по кърмене да види как си държа гладно детето ....
Важното е да каже майката какво иска и да държи на мнението си!

# 29
  • Мнения: 57
На втория ден.

Общи условия

Активация на акаунт