Мога ли да спра да кърмя без хапчета???

  • 714
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета! Искам да ви попитам, възможно ли е да спра да кърмя без хапчета? Имам бебе-Райна на 5,5 месеца. Тя е с АПКМ и я кърмих до 4-ти месец някаде, след това постепенно минахме на смесено хранене...не за друго, а като не мога да ям 1000000 неща, много трудно ми е да задържа кърмата  Cry Наскоро бях болна, и бебка беше при мама, и я кърмих 1 на ден и кърмата ми савсем намаля Sad. Сега виждам че и тя се мъчи докато изсуква капка по капка, а и аз вече се изморих! Кажете ми как да постъпя, и как да разбера кога да спра. Имах невероятно желание да кърмя-толкова приятно е усещането когато бебе суче... Cry....(да не говорим колко скъпо ми излиза този FRIZOPEP Close)
Ще се радвам ако някой ми помогне, благодаря ви!!! Simple Smile

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Попитай в кърмаческият- ще ти дадат по-компетенти отговори! Аз знам, че ако слагаш зелеви листа на гърдите, но ти си питай там! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Да, възможно е.Ако наистина си решила да спреш да кърмиш,като не и даваш да суче млякото постепенно ще намалява.Организма ти произвежда толкова мляко,каквато е нуждата на малката и колкото по-често и даваш,толкова повече стимулираш производство на мляко.Като започнеш да пропускаш хранене в началото гърдите ти ще произвеждат и е възможно да се стича по дрехите ти,но след няколко пъти ще намалее.Поне аз така направих след като малкия спря да се буди за нощното хранене,защото гърдите ми бяха свикнали и в 4 часа през ноща винаги потичаха,но след няколко пропуска от страна на бебо и кърмата намаля.Дано да съм ти помогнала

# 3
  • Мнения: 201
След като е намаляла, значи ще можеш. Моята просто си спря, след като спрях да се цедя, но аз имах малко кърма. Наистина се допитай до кърмаческия thumbsup

# 4
 Simple Smile, за първи път пиша във форум-то си личи явно, благодаря ви, ще питам в "кърмаческия" (още не се ориентирам добре Simple Smile)

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Може без хапчета, разбира се. Аз така си спрях кърмата. Постепенно разредихме кърменията, после изцеждах по съвсем мъничко, само когато чувствах напрежение и за около седмица кърмата спря напълно.

# 6
  • Мнения: 163
Кърмих сина си до 9 мес.и имах по литър и половина кърма на ден( знам за количесвото, защото се изцеждах).Постепенно започнах да пропускам по някое изцеждане и така стигнах до около 700-800 г.на ден.Докторката в поликлиниката реши че ако ме стегне с бинт и щяла да прегори кърмата, е да ама докато се прибрах до нас и щях да припадна от липса на въздух.В краина сметка ми предписаха хапчета с които успях да си спра кърмата,но от там доидоха други проблеми - оказа се,че са на хормонална основа и от натрупване на съответния хормон в организма са ми се запушили някои от каналите и не е могла да се изчисти хубаво цялата кърма.И от там натаък биопсий,простотий,лекарства... е вече съм добре даже си имам 2 бебе и пак се кърмим.Написах всичко това, за да обърнеш внимание на лекарствата, ако се наложи да си спреш кърмата с тях.Успех!

# 7
  • Мнения: 2 274
  Моят син също беше с алергия към белтъка на кравето мляко, но не спрях да го кърмя! Исках до годинката, но заради свеки го кърмих само 10 месеца! Кърмата ми спря сама като постепенно намалявах кърменията и ги замествах с АМ! По принцип имам много кърма, но нямах проблеми със спирането и!
  Между другото на деца с вашата диагноза млякото се изписва безплатно! Ние така сме взимали Фризопеп от една аптека до Пирогов повече от година! Педиатърът ви тряба да ви издаде книжка за изписване на безплатни лекарства  Peace!

# 8
  • Мнения: 656
Ние също сме с диагноза АБКМ, но от няколко месеца вече млякото за децата не е по ЗК Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз спрях да кърмя без хапчета - верно, продължи цял месец спирането на кърмата ми, но бях решила да не пия хапчета. Изцеждах съвсем по малко гърдите, колкото да ги облекча без да ги стимулирам и така кърмата постепенно намаля и спря.

Общи условия

Активация на акаунт